Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet lázas a 3 hónapos...

Lehet lázas a 3 hónapos kutyusom a 2. kombinált oltástól?

Figyelt kérdés

Eddig egyik oltástól sem lett semmi baja, de most nagyon meleg a pocakja és a füléből is ömlik a hő, de ezt leszámítva nagyon játékos és ugyanúgy eszik, csak talán többet iszik és kevesebbet pisil. Most is inkább a hideg padlón alszik, mint a helyén, úgyhogy gondolom, hogy lázas lehet, de sajnos nincs hőmérőnk, csak holnap tudunk venni. Tudom neki valahogy csillapítani a lázát?

Egyébként szombaton kapta az oltást és csak most estére lett ilyen meleg. Lehet, hogy mégsem attól van?


2012. jan. 24. 20:17
 1/9 Akiteki ***** válasza:
Pici hőemelkedés előfordulhat az oltás napján. De nem magas láz 3 nappal utána! Azonnal orvos!
2012. jan. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor holnap az lesz az első, hogy rohanunk az orvoshoz!:(
2012. jan. 24. 20:25
 3/9 Akiteki ***** válasza:
Jobbulást neki. Reméljük semmi komoly. Majd meséld el, mit mondott.
2012. jan. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Végül találtam egy hőmérőt és 39°C-os a hőmérséklete? De azóta már nem is olyan meleg. Ez magasnak számít?
2012. jan. 24. 21:15
 5/9 Akiteki ***** válasza:

A kutyának alapból 1 fokkal magasabb a hőmérséklete, mint az embereknek. Nála a 39 fok annyi, mintha nekünk 38 fokos lenni. Igen, ez elég magas láz.

Jut eszembe: kullancs nem lehetett benne mostanában? Vagy úgy 1-2 hete?

2012. jan. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Náluk a nomráls hő 37,5-39 között van. Ha meghaladja a 39-et, akkor kell orvoshoz menni.


Legalábbis én így tudom, nekem ezt mondta eddig a legtöbb doki.

2012. jan. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem vettem észre és 2 hete csepegtettem a nyakára valamilyen kullancs elleni szert, úgyhogy remélem használt is. Akkor még reggel is megmérem a lázát, de mindenképpen elviszem orvoshoz. Biztos, ami biztos! Amúgy pont előtte szaladgált sokat és játszott a többi kutyával. Izgalomtól nem lehet magasabb a hőmérséklete? Mert mintha ezt mondta volna az orvos a múltkor.
2012. jan. 24. 21:49
 8/9 Akiteki ***** válasza:

Az is előfordulhat.

Én jártam egyszer úgy, hogy este 9-re értem haza és az egyik kutyám totál lázas volt. Az tűnt fel, hogy mindig ő rohan elsőnek hozzám, most meg csak feküdt a kertben.

Nem tudtam már sehova menni, betegre aggódtam magam. Reggel nagy vidáman üdvözölt. Elvittem az orvoshoz, nem talált semmit. Azóta sem tudom, mi baja lehetett.

2012. jan. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nálunk is ugyanez volt most! A dokinak ötlete sem volt, hogy mi baja lehetett, de reggelre már hőemelkedése sem volt! Örülök neki, de aggódom, nehogy valami baj legyen.
2012. jan. 25. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!