Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Régen miért hitték azt, hogy...

Régen miért hitték azt, hogy a szukának egyszer szülnie kell, különben megbolondul vagy beteg lesz? (teszem hozzá, sajnos sokan még mindig ezt hiszik). De honnan jött ez?

Figyelt kérdés
És hogy derült ki hogy mégsem kell szülnie?
2009. máj. 28. 22:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%

de jó,hogy csak fiúim voltak eddig:D

én egyszer olvatam ezt és el is hittem:Sde durva:/most szágyenlem is magam:(

2009. máj. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Volt egy fiú vadászgörényem.Mivel külföldre mentem,így az állatkertnek ajándékoztam.Amikor elvittük,volt ott egy állatgondozó aki a fiú görényünket megvizsgálta,majd karanténba tette két nőstény görény mellé.Ő mesélte,hogy a legjobbkor vittük oda a fiút,mert a lányoknak lassan párzási idejük lesz,és ha nem párzanak betegek lesznek,Kihullik a szőrük,ingerlékenyek lesznek,és a végén akár bele is halhatnak.Én akkor hallottam először ilyet,és gondolom az állatgondozó csak ért hozzá...Én nem tudom,és be kell vallanom nagyon nem értek hozzá....
2009. máj. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%
De a kutya nem görény...
2009. máj. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
Valahová ki van írva,hogy kutya? mert nemcsak a kutyáknál nevezzük a lányokat "szukának"...
2009. máj. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
Igen, ki van írva, mivel a kutya témakörben kérdezte az kedves kérdező, gondolom akkor nem másra gondolt... És hiába hívnak más fajt is szukának (bár én még másnál nem hallottam) attól még eltérőek a tulajdonágaik. És ugye itt arról van szó amelyiknek nem kell szülni, és az ugye a kutya... A görényeknek akkor ezek szerint tényleg bajuk lesz... De itt arról volt szó akinek nem lesz tőle baja és az a kutya.
2009. máj. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A kutya témakörben kérdeztem, a görénynek nem sok köze van a kutyákhoz:D Amúgy nem értek hozzájuk, lehet nekik tényleg "kell" egyszer szülniük, nem tudom..
2009. máj. 29. 06:57
 7/15 anonim válasza:
0%
Nem tudom, hogy van e összefüggés, de nekünk bevált az egyszeri szülés. A családomnak már volt rengeteg kutyája, ebből 7 szuka és, amelyik nem szült egyszer sem az mindig "női probléma" miatt lett beteg ill. ebben is pusztult el. Sokszor voltak állvemhesek stb.
2009. máj. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Pedig ez igaz, ha hiszed ha nem. Ráadásul az állatorvos mondta. A lényeg az, hogy a munkatársam kutyájának elkezdett kihullani az összes szőre, remegett mintha fázna tehát nagyon cudarul nézett ki. Kihívta az állatorvost és az mondta, hogy nincs mese, szülnie kell a kutyának mert ez hormonális dolog nála. Tehát ha teherbe esik és szül, akkor utána nem lesz baja. Szóval ez tényleg igaz.
2009. máj. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Ismétlés a tudás anyja!


A Magyar Állatorvosi Kamara

Szakmai, Továbbképzési és Oktatási Bizottságának

állásfoglalása

az ivartalanítás kérdésében

(A Cerberos Állatvéd Egyesület

MÁOK elnökéhez intézett kérdései alapján)

Kérdés: Szükséges-e akár a kan, akár a szuka kutyáknak életükben párosodniuk.

Válasz: Nem.

Kérdés: Szükséges-e bármilyen okból a szukáknak életük során legalább egyszer

elleniük?

Válasz: Nem.

Kérdés: Okoz-e bármilyen formában jellembeli, magatartásbeli változást a szukák és

kanok ivarérés el tti és ivarérés utáni ivartalanítása?

Válasz: Igen, kedvez változásokra számíthatunk.

A korai (6 hetes - 3 hónapos korban elvégzett) és az ivarérés el tti (3-6 hónap között

elvégzett) ivartalanítás esetén a viselkedési problémák pl. agresszió, elkóborlás stb.

kialakulásának valószín sége minimális, míg az ivarérés után elvégzett

ivartalanítások esetében jelent s lehet. A korai és ivarérés el tti ivartalanítás

hatására az ivartalanított egyedek kölyök kora ?megnyúlik?, a kölyökre jellemz

viselkedés (pl. játékosság) a nem ivartalanítottakhoz viszonyítva hosszabb ideig tart.

Kérdés: Okoz-e elhízást az ivarérés el tt vagy után végzett ivartalanítás?

Válasz: Nem feltétlenül. A gazdán múlik. Az ivartalanított eb hajlamosabb az

elhízásra, a takarmány energiatartalmának 20-30 %-os csökkentésével az elhízás

megel zhet .

Kérdés: Van-e hatással az ivarérés el tt, illetve után végzett ivartalanítás az ivar és

járulékos szervek daganatos megbetegedéseinek kialakulásában?

Válasz: Igen, határozottan jótékony hatása van az említett megbetegedésekre ill.

azok megel zésére. Mind a korai, mind az ivarérés el tti ivartalanítással

kapcsolatban elmondható, hogy a méhbetegségek, a tejmirigy daganat, a

herebetegségek kialakulásának valószín sége gyakorlatilag nulla, a prosztata

megbetegedések kialakulása minimális. Az ivarérés utáni ivartalanítás is jelent s

pozitív hatással van az említett megbetegedések kialakulására, s t egyes

betegségek (prosztata, cukorbetegség, stb.) kezelésében az ivartalanításnak is nagy

szerep jut. A nemi hormon függ végbélnyílás környéki daganatok el fordulása

mindhárom módszerrel megel zhet vagy csökkenthet .

Kérdés: Milyen hatással van az ivarérés el tti vagy utáni ivartalanítás az

álvemhesség kialakulására?

Válasz: Az ivartalanított szukáknál álvemhesség nem fordul el .

Ajánljuk továbbá az ivartalanítás helyes id pontjának megválasztásával

kapcsolatban az alábbi linket:

[link]

Budapest, 2009. március 2.

2009. máj. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
Mert az emberek jobban szeretik a bulvársajtót, mint a tudományos lapokat olvasgatni. Egyszerűbb hinni az urbán legendának, mint jó orvost keresni és az ő véleményét meghallgatni vagy utánanézni a tudományos tényeknek. Az a szörnyű, hogy nemcsak régen hitték ezt az emberek, hanem a mai fiatalok is rengetegen így gondolják.
2009. máj. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!