Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az ár-érték arányban...

Melyik az ár-érték arányban legjobb kullancs és bolha elleni szer?

Figyelt kérdés
Jó lenne, ha nem lenne túl drága, de hatásos. Mit vegyek? Nyakörv, spot on vagy spré? Köszi

2012. jan. 25. 11:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nyakörv vagy spot-on mindenképpen, és hogy melyik a legjobb, azt próbálgasd; nem minden területre kell ugyanolyan védettség, és kutyánként változó, hogy melyik szer a leghatásosabb, ugyanis a saját kémiájuk is belejátszik valamennyire a hatásba.

Nálunk most az Advantix csepp a tuti, pedig két éve semmit nem hatott (a fene se érti, de így van), vagy az Ex-spotot próbálhatod meg, az kimondottan olcsó, és nem rossz minőség, illetve nyakörvből a Kiltix szokott jó lenni, vagy a Scalibor, de amellé kell valami olcsó csepp is, mert bolhára nem hat.

2012. jan. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Akiteki ***** válasza:
Nekünk is egyedül az Advantix spot-on vált be. Próbálgattam néhányat, de folyton beléjük ment a kullancs. Mióta ezt használom, nyomuk sincs.
2012. jan. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kiltix nyakörv, 7hónapig hatásos 3500-5000Ft közt van. Amit mi még próbáltunk és jó volt az a beaphar sos zecken 8hónapig hatásos, olcsóbb mint a kiltix, de alig lehet kapni. Spot-onok általában kullancs ellen csak 30napig hatnak és 1500-tól felfelé van az áruk, márkától, illetve a kutya méretétől függően. Kiltix, advantix, frontline, exspot, fypryst nagyjából ezek amik jók is.
2012. jan. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm s válaszokat, azt hiszem, a Kiltixet kipróbálom, a spot onok nagyon drágák, ahhoz képest, hogy csak egy hónapig jó kullancs ellen.
2012. jan. 25. 12:01
 5/13 anonim ***** válasza:
A nyakörvvet én speciel azért nem szeretem, mert ha elázik, veszít a hatásfokából. Ez kinti kutyánál érthető okok miatt gáz, de a bentit is le kell vinni sétálni esőben is, szóval oda kell rá figyelni. Meg ugye arra is, hogy ne rágja meg másik kutya, macska, mert hát mégiscsak vegyszer, szájon át nem az igazi.
2012. jan. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Akiteki ***** válasza:
Ha az ár-érték arányt nézzük, akkor bizony a 0-val való osztásnak nem sok értelme.
2012. jan. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekünk meg egyedül a Scalibor vált be, és a vízállóság is szempont volt. Hosszúszőrű kutya és bármivel csepegtettem, mindig tömegével szedtem ki belőle a kullancsokat.
2012. jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
PESS nyakörv.
2012. jan. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem meg mázlim van, mert nálunk a sokat szídott Advantix spoton is bejött.
2012. jan. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Akiteki ***** válasza:

Miért szidják az advantixot?

Semmi más nem hat a kullancsok ellen. De még a legyek ellen sem jó más.

2012. jan. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!