Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fáj a 3 hónapos fiu...

Karl Nikoletta kérdése:

Miért fáj a 3 hónapos fiu kutyámnak ha kakil?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mit adsz neki enni?
2012. jan. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Akiteki ***** válasza:
Szorulása van.
2012. jan. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miből gondolod hogy fáj neki?
2012. jan. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy fáj? Elég fura pózban szokták csinálni és valahogy ki is kell nyomni nekik.
2012. jan. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Akiteki ***** válasza:
Talán ordít és odakap közben.
2012. jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Honnan tudod hogy fáj neki??

Esetleg nem lehet hogy szorulása van??

2012. jan. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Onann tudom,hogy fáj neki mert mikor kakilni akar elkezd nyüszögni és elkezd körbe futkározni..aztán kezdödik minden elörröl.Ami az evést illeti....Mikor elhoztam 5-6 hetes korában még tejet adtam neki .2 napig.Aztán fokozatosan kapott szilárd élelmioszert.Azota meg mindig kölyök kutyának valo kutyakaját veszek. Ráadásul mindenböl a legdrágábbat.Pl.: Pedigree de azt nem eszi meg eggyáltalán semmiylen kutyakaját.Mindig az kell neki amit mi eszünk.Ha rántott májat akor az ,tojásrántotta. sült csirke stb...Szóval minden kell neki amit mi eszünk.
2012. jan. 26. 07:50
 8/11 anonim ***** válasza:

A kutyának alapjáraton MINDEN kaja kell, szóval alapvetően, ha egy kutya éhes, akkor bármit megeszik.

Ennek ellenére a minőségi tápot ne abból vedd, hogy mit nyomatnak a reklámok ezerrel, mert a pedigree egyáltalán nem minőségi, sőt... A Dog chownak is van kölyöktápja, nem a legdrágább, viszont legalább nem szemét. Ha száraz tápot adsz neki, akkor mindenképp egy kis vizzel öntsd fel, hogy megpuhuljon (legalábbis nálunk ez bevált). Házi kosztból persze adhattok neki, de ne csak azt, mert az nem kielégítő energiaforrás számára. Csontot csak módjával, mert az okozhat neki szorulást, pláne ha szálkás. Neten utána lehet nézni, hogy melyek a szálkás csontok, azok elég nagy kárt tudnak a kutyában okozni.

Szóval, kicsit következetesebben neveld, ne azt add neki, amit éppen kér, legyen egy rendszer az étkezésében, mint például (ahogy mi csináljuk):

Reggeli séta után kapja meg a napi adagjának a felét, aztán esti séta után a másik felét. (persze ti ezt 3x játszátok, mivel még kicsi)Ha nem enné meg, akkor várok pár percet és elveszem előle a kaját. A kaja azért van, hogy megegye, nem válogatunk. Párszor ezt megcsinálod vele és rá fog jönni, hogy ott bizony csak akkor jön a kaja, ha meg is eszi, különben utána nincs (csak a következő étkezésnél).


Szóval eléggé oda kell figyelni, hogy mit adsz a kutyádnak, mert egyik, hogy elrontod, másik, hogy nem fejlődik rendesen, nem kapja meg a szükséges tápanyagot. Egy pici kutyának pedig az egészséges fejlődéshez szüksége van erre.


Ja és az egyik legfontosabb, nincsenek etetések se asztalnál, se suttyomban, csak és kizárólag amikor kaja idő van.


Remélem segítettem, sok sikert. :)

2012. jan. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szia! Igen rengeteget segitettél köszönöm.Közben én is utána néztem a neten,hogy mi lehet a baja,és valoban a csont...Legalább is ott is azt irták...Az a baj a kutyusommal,hoögy már sok féle kutyakaját vettem neki,de eggyiket sem ette meg...Én meg nem akartam,hogy éhesen feküdjön le ezért adtam nekii a mi kajánkbol..És ezt megszokta..A barátaim azt mondták hogyha nagylesz akor megfogja eni a kutyakaját.Az etetésröl még annyit,hogy én is ugy csináltam mint te reggel 9:00 kor kapta reggelit 15:00 kor az uzsit és vacsit 20:00 kor....DE mint irtam csak a mi kajánk kell neki.Remélem változik majd az étrendje mert rengeteg kutakaja van itthon :) Köszönöm a segitséged.
2012. jan. 27. 07:46
 10/11 anonim ***** válasza:

A barátaidnak nincs igaza, nagy korában is azt eszi amihez hozzászokott. Tehát ha már most finnyás a tápra, akkor nem fogja kinőni, ha csak nem állsz ki magadért, hogy ezt kapod, ezt kell enned. Gondolj rá úgy, mint ha gyerek lenne, azok is egész nap csokit, fagyit, édességet, mekis kaját ennének az egészséges ételek helyett, de az nem megfelelő nekik, ezért a szülő úgymond ultimátumot ad, hogy ez van és kész.

A pedigreet tényleg felejtsd el, megnézed az összetételét és elborzadsz, hogy mi van benne (szinezék, tartósítószer, kukorica, gabona és 4%hús).

Most itt ez egész jó árban van, sokkal jobb minőségű és kevesebbet kell belőle adni, mert táplálóbb:

[link]

De a susa és josera tápok is nagyon jók és nem drágák.

Meg ezek is sokkal jobbak:

[link]

Sokkal olcsóbb ilyenekkel etetni, mint pedigreevel, ráadásul egészségesebb is.

Ha mindenképp főtt ételt szeretnél neki adni, a táp helyett akkor húst-rizst és zöldségeket/gyümölcsöket (sárgarépa, sütötök, alma, brokkoli...) esetleg kis belsőséget főzz össze egybe és abból kapjon. Állateledelesnél lehet 1kg-os kiszerelésben fagyasztott húst kapni kutyáknak, 1-300Ft közt szokott lenni /kg.

Csöves csontot ne kapjon a kicsi (szárnyas combcsont pl), csirke nyak, fej, mellcsont, farhát, disznó-marha velős csont...

És tényleg figyelj, hogy ezekből se kapjon túl sokat, mondjuk a csirkét azt elrágja gond nélkül és megeszi, túlzott mennyiségben szorulást okoz, mint ahogy észrevetted, de ha adsz neki egy nagyobb darab főtt marha/disznó csontot, azzal akár hetekig is el tud rágódni minden gond nélkül.

2012. jan. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!