Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen "társtat" kellene...

Gabrielli kérdése:

Milyen "társtat" kellene választanom ebben az esetben? Részletek alább.

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos Golden kutyusom. Imádom, első kutyám. Mivel a telkem amelyikre idén tavasztól szeretnék építeni egy csendes falucska szélén van, szeretnék egy igazi őrző kutyust is. Párom rajong a goldenért, én is. De gondoltam pl. egy pireneusi juhász kutyára, ha egyáltalán elképzelhető ez a kutya az én goldenem mellé. Szerintetek milyen őrző-védő kutyát keressek akivel az imádott goldim ki tudna jönni?
2012. jan. 25. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát mennyi kutyás tapasztalatotok van?? Csak a goldi??
2012. jan. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hát ha csak golditok volt, akkor fel kell készülnetek arra, hogy ezzel a kutyával teljesen másképp kell bánni mint a goldival. pl.:amit elnéznél simán egy goldennél azt egy dobinál, rotinál, vagy Nj-nél nem nézheted el.

Szerintem ezt nagyon megkéne gondolni, hogy egy ilyen kutya mellett képesek vagytok-e sokkal szigorúbban nevelni a másik kutyust.

Ráadásul a két kutyánál nem lesz-e azért vita, mert az egyiknél ezt elnéztétek, a másiknál meg ugyanezt nem.

Szóval ebbe nagyon bele kéne gondolni.

Amugy:Német juhász, dobi, roti.

DE CSAKHA TELJESEN KÉSZEN ÁLLTOK RÁ!!!!!

2012. jan. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem a fajtán múlik, hogy mennyire fognak kijönni egymással a kutyák. Ez leginkább csak rajtatok múlik.

Olyan fajtát választotok, ami nektek tetszik, csak egy tanácsom lenne, vele mindenképp kezdjetek el majd járni kutyasuliba, mert a keményebb juhászkutyákat nagyon könnyű elrontani, de helyrehozni iszonyat nehéz, főleg nem egyedül egy teljesen kezdő gazdának.

Igazából a legideálisabb az lenne, ha már most elkezdenétek járni egy normális suliba a goldival, lehetőleg olyanba, ahol a nevelést, a kutyával való kommunikációt tanítják meg, nem pedig csak a feladatokat. Ha már most megtanulnátok a kutyázás alapjait és a másik kölyköt már kicsi korától helyesen tudnátok nevelni, sokkal könnyebb lenne.

És még egy útravaló tanács: mindenképp normális, felelősségteljes tenyésztőtől vegyetek kutyát, ezen ne akarjatok spórólni, hogy biztosan ne legyen semmi idegrendszeri problémája később.

2012. jan. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a véleményem érdekel, akkor vagy német juhászt, vagy annak keverékét venném, vagy hoznám menhelyről. Azért javaslom ezt a fajtát, mert jó jelzőkutya, területet is őriz, de nem annyira nehéz a nevelése, mint például egy rottweilernek, vagy nagyobb testű pásztornak. Egy jól szocializált német juhász nagyon jól kijön a többi kutyával is. Egyébként a keveréket azért írtam, mert én nagy keverék kutya párti vagyok :) mármint nem gyártok keverékeket, de többet befogadtam már és pozitívak róluk a tapasztalataim.
2012. jan. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mailerdeamon ***** válasza:
Bár a goldenek békés természetűek és könnyen kijönnek más kutyákkal, de ha emiatt aggódsz, körülnézhetsz egy menhelyen, ahol szívesen ajánlanak nektek való kutyát, ráadásul ki is tudjátok próbálni, hogy jól megférnek-e egymás mellett. Ezen kívül azt is tudják már, hogy az adott kutya ugatós-e, emellett könnyen kezelhető-e, mert egy fajta önmagában nem garancia arra, hogy jó házőrző lesz-e a kiválasztott kiskutyából.
2012. jan. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én 8 évesen kaptam az első saját kutyámat németjuhász szukát,rá 8 honapra egy kant!És 8 évesen voltam egyben falkavezér illetve játszotárs,csak rám hallgattak és nagyon jo ház9örzőők voltak!Persze ehhez kellettek a szülem segitségei is,de evvel arra akarok utlani h szerintem egy németjuhászt nem annyira bonyolult nevelni.Persze következetesség kell hozá,és fontos h jo tenyésztőtől legyen,ne vmi agyontszaporitott alombol származzon.

Minden kutya mellé lehet szoktatni egy másikat,mégha a személyisége el is térnek egymástol,csak ahhoz a ti segitségetek és odafigyelésetek kell!De szerintem egy goldi-németjuhász kombo hibátlan lenne!

2012. jan. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pireneusi juhászkutya ez: [link]

Amire te gondolsz, az a pireneusi hegyikutya, ne keverd a kettőt. Én egy komondort kifejezetten tudnék ajánlani nektek, nagyon jó területőrzők és megfelelő nevelés mellett jól kijönnek más kutyákkal. De alkalmasak lehetnek a molosszer típusú kutyák is, mint például újfoundlandi, leonbergi, bullmasztiff.

2012. jan. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Újfoundlandi, leonbergi nem igazán őrzőkutyák, sokkal inkább barátságos családi kutyák.
2012. jan. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!