Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkezdjem tanítani? Esetleg...

Elkezdjem tanítani? Esetleg érdemes belefogni?

Figyelt kérdés
Tehát, 5 éves Golden Retriever szukám van olyasmire gondoltam, hogy hobbiból dog dancingeznénk. A kutyám tudja az ül,fekszik parancsokat és kisebb akadályokat is átugrik. Érdemes lenne egyáltalán belekezdeni, úgy, hogy csak magamra számíthatok a tanításában, és honnan szerezzek be klikkert, meg ilyesmiket?
2012. jan. 25. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen.

Klikker a boltban tudsz venni.

2012. jan. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hovarju ***** válasza:

szerintem nyugodtan elkezdheted,ha van hozzá kedved.

Klikkert a legtöbb kutyás boltban árulnak, de interneten is tudsz rendelni, sok kutyás bolt közül válogathatsz.

Dog dancing trükköket pedig a youtube-on rengeteget találsz.

Ha rákeresel a googlben a dog dancing-ra ott is sok jó dolgot találhatsz. Ja és a netboardon van dog dancing-os topic. Ott nyugodtan kérdezősködhetsz, biztosan fognak segíteni és ötletet is adnak a tanításhoz.

Jó gyakorlást és sok sikert :-)

2012. jan. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen. A kutyának is nagyon jó, ha kicsit dolgozhat, a kapcsolatotokat is nagyban erősíti és még el is fárad tőle az eb. Emellett az nagyon jellemző, hogy a klikkeres kutyák élnek, halnak a tanulásért, munkáért.

Én is klikker párti vagyok, ez a leghatékonyabb tanítási módszer, de hozzá mindenképp olvasd el ezt: [link]

Egyébként fressnapfban, nagyobb boltokban mindenhol van klikker.


A feladatok tanításához rengeteg videót találsz youtube-on, csak írd be, hogy clicker training és a feladat nevét. De ha elakadsz valamivel, itt is sokan tudnak segíteni.

2012. jan. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mondjuk arra lennék még kíváncsi, hogy nem késő elkezdeni? Mert nem vagyok ebben annyira járatos....
2012. jan. 25. 21:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Most 10 év körüli menhelyi tacsival bemutatózik egyik barátom. 8 éves körül volt, mikor kihozta, és olyan trükköket tud a kutya, hogy simán mehetnének bármilyen versenyre.

Ezzel csak azt akartam írni, hogy soha sem késő elkezdeni. A fontos, hogy főleg az elején, míg a kutya bele nem rázódik a tanulás élvezetébe, legyél nagyon türelmes és ne várj el sokat tőle. Eleinte mindig csak keveset tanítsd.

És a legfontosabb szabályok: tanítás közben tilos büntetni és szigorúan mindig akkor hagyd abba a feladat gyakorlását/tanítását, mikor a legjobban élvezi a kutya.

2012. jan. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!