Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van akkora különbség az...

Miért van akkora különbség az amerikai és európai kutyák szőrminőségében?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, mitől annyira más a szőrük, szinte minden fajtában (gyakran sajnos a fajtajellegtől eltérően.)

Pl.:

Angol:

[link]

Amerikai:

[link]


Európai:

[link]

Amerikai

[link]


Még a német juhász is!

Európai

[link]

Amerikai

[link]



Goldenek, cockerek, szetterek még a terriereknél is..

Miért van ez?


(Bocs a hosszú linkekért)


2012. jan. 25. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mert nekik más tetszett, ezért máshogy szelektálták ki a tenyészállatokat. Most az a nagy divat náluk, hogy európai kutyát vesznek, mert mégis szebb...

Amúgy nem csak a szőrükben, de a testfelépítésükben is eltérőek lehetnek az amerikai kutyák az európaiaktól.

[link]

/nem a legjobb kép, de azért a különbség látszik/

2012. jan. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az amcsik mindent a maguk kedvére alakítanak. Akkora eltérést nem mutattál. A német juhásznál nálunk is akad rövidebb szőrű.

Viszont láttam én amcsiknál komondort kifésülve, habos babosra:((

2012. jan. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Mailerdeamon ***** válasza:
Azt nem értem, hogy miből gondolod, hogy melyik kutya európai és melyik amerikai? Az első fotón ráadásul nem egy show-ra felkészített kutya látható, azért is a nagy különbség.
2012. jan. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Itt van egy a boxerről:

[link]

(első voltam)

2012. jan. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Akiteki ***** válasza:

Az amerikai kiállításokra jobban felkészítik a kutyákat, fontos a megfelelő alanyok kiválasztásán túl a tökéletes grooming és handling is.

Valóban vannak fajták, ahol még a standard is eltérő, de a belinkelt képeken pont nem ilyenek vannak. Egyszerúen szebben vannak kozmetikázva.

2012. jan. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
semmi, jobb kozmetika. Pl amióta úgy csinálom a kutyáimat ahogy Amerikában tanultam teljesen mást mutatnak a kozmetikai szereik is nagyon jók és a nyírási technikájuk is extrán profi
2012. jan. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a legszembetűnőbb különbség a collienál van.Mind fej típusban mind pedig szőrtípusban sőt a szőr felkészítésben is.Az USA-ban nincs is ruff-ja,legalább is nincs úgy beszárítva és fésülve.
2012. jan. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Akiteki ***** válasza:

Nem csak a collie, bár az tényleg elég durva.

De a whippet is egészen más az amerikai standard szerint.

Nem beszélve pl. a csivaváról. Én nem szeretem őket, de egyszer találkoztam egy amerikaival. Hát az valami szenzációs tündér volt. Mondjuk alapból kétszer akkora, mint az európai.

2012. jan. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a sheltie is elég szembetűnően más :)
2012. jan. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem is kell, hogy nagy különbség legyen, számomra így is látható. Típusban is, persze, de nekem inkább az "egységesen eltérő" szőr szúr szemet. :)

Érdekes, hogy ennyire más a kozmetika.

2012. jan. 26. 00:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!