Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?...

Mit csináljak a kutyámmal? Hogyan neveljem meg?

Figyelt kérdés

Westie-ről van szó, viszont annak ellenére, hogy ez egy elég makacs kutyafajta, nagyon tanulékony, tud figyelni, sok mindent megtanult már (ül, pacsi, marad...), de egy valamivel végképp nemtudok mit kezdeni: ha kimegyek vele sétálni és embert, kutyát lát, egyszerűen megbolondul, ugat, húz engem, és nem hallgat se emberre se istenre! Multkor pl. egy hosszú, csendes utcácskán jöttem vele, felbukkant 1 ember mögöttünk kb.100-150 méterre, erre a kutyám elkezdte a szokásosat, megfordult, húzott (persze én nem mentem, szóval csak húzott volna), ugatott mint egy őrült és egyszerűen nemtudtam tovább menni vele, annyira erősen húzta a pórázt az idegen irányába, kénytelen voltam megvárni, amíg utolér minket és kikerül! Nagyon antiszociális, és már el vagyok keseredve mert semmi nem hat rá ha kimegyek vele!:(

Mit csináljak?


2012. jan. 26. 00:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Minél többet járj vele emberek közé. Forgalmas sétálóutcákra, iskolák közelébe, csúcsforgalomba, sportrendezvényekre, pályaudvarokra. A lényeg, hogy minél több közömbös embert lásson, olyan sokat, hogy ne győzze kapkodni a fejét. Az ember csak tereptárgy, amiről nem szabad tudomást vennie. Esetleg klikkerrel taníthatnád neki a közömbösséget, tehát ha egy pillanatra abbahagyja az arénázást, vagy ha rád néz, máris megjutalmazod. Ha a tanítás fázisában valaki megkérdezi, megsimogathatja-e, udvariasan kérd meg, hogy ne tegye, mert tanítás alatt áll.

Ha a szokásos napi séta közben kezd el óbégatni, akkor azonnal fordulj sarkon és közönyösen indulj az ellenkező irányba. Akárhogy húz, akárhogy őrjöng, te csak menj. Nehogy már egy kutya szabja meg neked, merre mehetsz! Ha ember közeledik, ne végy róla tudomást. Csak egy ember, nem ellenség és nem veszélyforrás.

A falkavezéri státuszodat sem ártana kicsit megerősíteni...

2012. jan. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha vannak kutyás rokonaitok/barátaitok akkor egy terepen ahol nem zavarnak próálkozzatok, hogy 1xszer 1 jöjjön feléd , közben pröáld a kutyádnak lekötni jutifalattal a figyelmét, ha nem nagyon törődik igy a számára idegennel akkor jutaémazd meg. Ha 1-el már megy a tréning akkor iktass be több embert, de csak fokozatosan , nem szabad a kutyát siettetni, meg kell érteni mit vársz el tőlle és ez lehet könnyen vagy akár nehezzeen is mehet. A lényeg hogy azonnal jutalmazd ha figyelmen kivül hagyja az embereket, kutyákat.

Ami még ennél is fontosab az az ha te válnál szemében a főnöknek,hiába indulunk onnan ki, hogy de otthon engedelmeskedik. Csak azeért engedelmeskedik mert otthon iztonságban érzi magát és téged is iztonságan tudhat. A terepen már nem ez a helyzet mivel itt az idegenektől próbál téged megvédeni. Egy vezérre minig és minden körülmények között kell hogy hallgasson az eb.

Sok sikert, remélem segithettem.

Majd ird meg, hogy sikerül megedzeni a kit hőst:D

2012. jan. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet h én vagyok hülye, de egy westie-t nem bírsz magadhoz rántani? Nem egy 50 kilós kutyáról beszélünk könyörgöm!
2012. jan. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nagyon hasznosnak találom őket!

Egyébként igen, abszolút problémák vannak a falkavezér pozíció megértetésével, ez lehet az oka (az egyik oka, de szerintem a "vérmérséklete" is vagy nemtudom) , pedig próbálom megértetni vele, hogy ki a főnök, pl. Az ajtón én megyek ki/be először, ő csak utánam jöhet, vagy ha hazajövök őt üdvözlöm utoljára, hogy tudja, ő a legutolsó a rangsorban. Ennek ellenére nem nagyon fogadja el, hogy ő nem főnök.

Utolsó: persze, el bírnám húzni, bár hidd el, ha beindul, bazi nagy erő van benne, na meg nem szeretném ha megsérülne a nyaka, és próbáltam már húzva menni előre, de nem adja fel én meg nem húzhatom hazáig mint egy krumpliszsákot...

2012. jan. 26. 12:11
 5/5 anonim ***** válasza:

szia!mennyi idös a kutyusod?

Nekem a westim mar 10eves es ahogy mondod igen tanulekony viszont nagyon makacs..Egyetertek az elözö ket valaszoloval es mindket ötletet jonak tartom...:-) Az elejen nalam is volt hogy toltam a babakocsit öt pedig vittem porazon es az uton elment egy bico es ugatta es futott volna utana...hat a fenekere csaptam egyet es megszidtam hogy nem szabad...eleg volt talan egyszer es utana szot fogadott...bent a lakasban pedig ugy ahogy a tied is csinalja ,mondtam neki marad...hatrebb mentem kicsit es vegig mondogadtam marad aztan utana odahivtam hogy gyere szabad es kapott jutalmat...mindig messzebbröl hivtam a szobaban..aztan kint is gyakoroltuk ahol szinte auto sem jar de van jarda...azota poraz nelkül közlekedünk es mindent betart amit mondok...sokat kell velük beszelni magyarazni ment egy gyerekkel..hamar megertik aztan...:-) Sok sikert es majd ird meg ide hogy alakulnak a dolgok kutyussal!!:-)

2012. febr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!