Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások, akik már úgy vettek...

Kutyások, akik már úgy vettek autót, hogy a kutyákat is figyelembe vették. Milyet választottatok, és mennyire vagytok megelégedve vele?

Figyelt kérdés

Érdekelnének előnyök, hátrányok, egyes típusok kapcsán. Pénzem még nincs, de elkezdenék egy új autóra gyűjtögetni, mert már nagyon elegem van abból, hogy egy sár/szőr tengerben utazom. Nyilván nem a többmilliós kategóriára gondolnék azért, szóval igen, egy hibrid lexus minden igényemnek megfelelne, de na... :)


Érdekelne, hogy mit tapasztaltok, mi a legpraktikusabb megoldás, mi az amit esetleg megbántatok, mi az amiről azt hittétek, hogy baromi praktikus és mégse az, stb.


2012. jan. 26. 11:33
1 2 3 4
 1/39 Akiteki ***** válasza:
100%
Természetesen úgy vettem, hogy a kutyák is beférjenek. Opel Astra kombi. Hátra pont befér két közepes méretű ketrec és így az ülések szabadok maradnak. Elégedettség: használt autó, számítani kell rá, hogy mindent cserélni kell rajta. Enni is szeret. De bejártuk már fél Európát.
2012. jan. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
A régi Mercik (190-es, 125-ös vagy újabbak) nagyon szívósak, a dízeles keveset eszik, és van kombis változat is. Nekünk 190-es van, az alkatrész olcsó, bontós is megfelel, halk, strapabíró, és mivel nem elektronikás, a párom is meg tud ezt-azt szerelni rajta. Megfigyeltük, hogy a legtöbb autószerelőnek régi Mercedese van, nos, nem véletlenül...
2012. jan. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
86%

Corsa C

Egy labrador hátsóülés, egy labrador csomagtartó, egy törpesnaci bárhol ahol hely van. + Nagyjából 2 db humanoid tud utazni elöl ... a hátsóülés ember szállítására már alkalmatlan.


Elötte egy rover 214-esem volt, annak a csomagtartójába befért 2 nagyobb kutya, azt jobban szerettem.

2012. jan. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

A kutya méretétől is függ, meg, hogy hova szeretnéd vinni. Mi inkább kisebb távokra szállítjuk (kirándulni stb.) Erre a célra egy régi suzuki swiftet vettünk és nagyon praktikus. Egy Labrador pont elfér a csomagtartóban és mivel belülről majdnem minden műanyag nagyon könnyű tisztítani, egyetlen hátránya, hogy magas a csomagtartó pereme, így a kutya csak segítséggel tud beszállni.

A családi autó egy Nissan Almera, azzal az a probléma, hogy olyan anyagból van minden a csomagtartóban, hogy ha abba egyszer beleragad a szőr, azt soha az életben nem szeded ki onnan és hát hiába terítünk a kutya alá pokrócot, mindig megy alá szőr. Ellenben a Suzukiban kutyaszállítás után egy 5 perces porszívózás, nedves szivacsos áttörölgetés után meg nem mondanád, hogy abban a kocsiban kutya ült!

2012. jan. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Opel Astra Combi. Bevált.

[link]

2012. jan. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
2es volvo, hátsó ülés kutya, elöl ketten, de ha nagyon kell hátra még befér 1-2ember kényelmesen, a csomagtartó szinte mindent képes elnyelni. Igaz nem kifejezetten kutyához vettük, de szempont volt, hogy ebben utazhat. Legközelebb, ha külön kutyázáshoz vennénk (majd ha meglesz a 2. akkor muszáj lesz) akkor szerintem maradunk a volvonál (2es, 4es 7es), de kombi lesz, abba hátra 2ketrec simán befér és még hely is marad. Nem vészes a fogyasztásuk, nem a legolcsóbb kategória (bár azért nem is drága), de kifejezetten megbízható.
2012. jan. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Mo Skoda Roomstert vettünk. Igaz már csak azért is, mert páromnak egy 120 volt az első autója és az én család legtöbb tagjának Skodája van, így én ezt a márkát nagyon szeretem. Mikor összeköltöztünk a párommal és persze már nekem akkor volt két kutyám (jelenleg is kettő van) kellett egy autó ami kutyakompatibilis, és hát a fent írtak miatt a Skodák felé, aztán a Roomster mellett döntöttünk. Mivel nagyon tágas a belseje, a hátsó ülések külön-külön többféle képpen variálhatóak. A csomagtartó épp olyan két közepes méretű kutyának megfelel, de mha a hátsó ülésen nem ül senki, akkor az üléseket átrendezve simán beraktunk már 4-5 kutyát, akik kényelmesen elfértek.

Én nagyon szeretem, mert a kárpitozást is könnyű takarítani valamint nem eszik azért annyi benzint és most már 5 éves, de még sosem volt vele komolyabb műszaki probléma.

2012. jan. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Peugeot Partnert vettünk pont a kutyák és a gyerek elhelyezése miatt.
2012. jan. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
81%

Értelmes ember aki lepontoz azért mert leirom milyen autom van. Köszi.


3.

2012. jan. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Én is azt néztem, hogy milyen vicces, hogy lepontoztak. Nem én voltam! Fel pontoztalak :)
2012. jan. 26. 12:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!