Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a kölyök...

Mit csináljak ha a kölyök kutyám rám morog ami közben eszik? FONTOS!

Figyelt kérdés

Aki elkezdené azt írni, hogy normális ha a kutya evés közbe morog ha piszkálják azt kérem ne is írjon mert szerintem SEMMILYEN körülmények között nem moroghat a kutya a gazdájára!! 5 hónapos labrador.

Amúgy azt akarom h sose morogjon rám. ha eszik bármikor "piszkálhassam"!!! Mert szerintem ezt még kölyök korban kell elnyomni mert most még rendben van, hogy 20kg osan rám morog de mivan ha 35-40kg lessz?!


2012. jan. 26. 13:34
1 2
 1/15 compactegon ***** válasza:
100%
vedd el a kajáját, és ne is kapja meg, amíg rossz. 5-10 perc múlva add oda neki megint, egyen egy kicsit, és vedd el tőle megint, ha morog.
2012. jan. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

Távol áll tőlem a fizikai fenyítés, de én ilyen esetben előbb pofoznám fel, minthogy elgondolkodjak rajta, hogy mit csináljak. A helyes megoldás viszont inkább az, hogy iszonyat dühöt mutatva felémenni, elzavarni a táljától kérlelhetetlenül, majd eltenni a tányért, nem vissza adni és én speciel aznap már nem is szólnék hozzá, meg nem is adnék neki enni.


Azért az kemény, hogy 5 hónaposan ilyet megenged magának. Pláne labrador. Szerintem nálatok lehetnek következetlenségek az élet más területein is, ha ilyet mer csinálni.

2012. jan. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
Ételagressziónak hivják a jelenséget és bármilyen életkorú kutyánál előfordulhat,nehéz leszoktatni róla a kutyát,de sztem nem lehetetlen...utolsó:akkora baromságot irsz,ha megfélemlited a kutyát,azzal nem segit,csak következetes neveléssel!
2012. jan. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Sztem az jó megoldás lehet,amit az első válaszoló irt..
2012. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Winner of Royal Hill ***** válasza:
58%

Úgy látom itt nálam sokkal okosabbak vannak, de csak összeszedem a bátorságomat válaszolni.

Az első válasz jónak tűnik, bár én a kajaelvételt egy jókora tarkórázással kombinálnám. Ha szükséges 1-2 taslit is kioszthatsz, semmi baja nem lesz tőle.

20 kgosan még talán fel tudod emelni a nyakbőrénél fogva, rázd meg, minden egyes alkalommal,amikor morog a kaja miatt.Erélyesen rászólsz közben...

Szerintem ez működni fog. Nálunk bevált eddig minden fajtánál. Akkor turkálok a kutyáim szájában amikor akarok, azt veszek ki belőle amit akarok. Sőt tovább megyek, minden 4 évesnél fiatalabb kutyám parancsszóra kiköp bármit ami épp a szájában van, legyen az játék, csont, kaja bármi.Ezt fiatal korban kell elkezdeni tanítani és hidd el nagyon hasznos.Még nem vagy elkésve! Sok sikert.

2012. jan. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólók már írtak pár jó ötletet, ezeket nem ismétlem (kajaelvétel...).

Ha táppal etetsz még azt megpróbálhatod, hogy kézből eteted. Ha nálunk rendetlenkedik a kutya, akkor utána 1-2napig csakis jutalomként, kézből megy neki a kaja. Tehát előtte kicsit megdolgoztatom (ül, fekszik, marad...), ha megcsinálta kap egy marékkal...

Tőle amúgy bármikor el lehet venni, sőt addig nem is ehet amíg meg nem engedem neki. Ezt is gyakorolhatod vele. Leteszed a tálat, leülteted, de nem hagyod enni, csak mikor Te megengeded (nálunk: Tied, egyél. elhangzása előtt oda se megy a tálhoz)

2012. jan. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen,amit az első irt,az jó. Meg még az is lényeges,hogy etetésnél ne csak úgy lökd oda neki a tál kaját,és ne engedd hogy netán ugráljon rád közben,szóval ültesd le,várd meg,mig nyugodt,engedelmes lesz,akkor tedd le az ételt és ne engedd neki,hogy rögtön nekilásson,csak akkor ehet,amikor te megengeded neki.(parancsszóra) Ez is segiti a helyes viselkedés kialakitását,rájön,hogy csak tőled függ,szinte jutalomnak fogja tekinteni ,hogy megeteted és hálás lesz érte,nem pedig támadó. És ha ez már megy,akkor evés közben vedd el a kajáját,majd add neki vissza,igy rájön,hogy úgy is visszaadod neki,nem kell harcolnia veled a kajáért. Ezt nagyon sokszor meg kell ismételni,igy később már természetesnek fogja venni,hogy a kajájához nyúlsz. Verni,bántani fölösleges,mert az agresszió agressziót szül,nem megoldás. Neked mindig nyugodtan,magabiztosan kell a kutyával bánni,akkor lesz ő is nyugodt és engedelmes. Ha te idegesen,kiabálva állsz neki,ettől ö is ideges lesz,és nem fog rád hallgatni.
2012. jan. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azt csinálnám és azt is csináltam a kutyáimmal, hogy gyakorlatilag bevédtem tőlük az ennivalót (japán vacsora). Letettem a saját kis kajámat a földre, leültem elé és elkezdtem enni. Mindig külön csináltam meg ezt velük. A lényeg az volt, hogy nem jöhettek a közelembe, a kajához, de semmilyen fizikai korlát nem volt a kutyák előtt/mögött/mellett, nem kötöttem ki őket, nem zártam el, teljesen szabadok voltak, csupán csak olyan tiszteletet parancsolóan, dominánsan léptem fel, hogy egyiküknek sem jutott eszébe, hogy bepróbálkozzon. Mikor befejeztem, volt, hogy nem hagytam nekik semmit ott, volt, hogy csak egy falat maradt. Persze nem egyszer csináltam meg ezt, de mindig akkor veszem még most is elő, ha látok valami sorrendbeli megingást, vagy próbálkozást valamelyiknél.

Ugyan ezt csinálni szoktam az ő kajájuknál is, leülök a táljuk elé, a kutyát gyakorlatilag elzavarom a kajától, előveszem a kekszemet és szép lassan elkezdem eszegetni, majd ha már "jól laktam", látványosan elvonulok és egy szóval oda vetem a maradékot a neki. (Persze ezt is mindig külön-külön csinálom velük.)

Ehhez a módszerhez mindenekfelett az kell, mint minden máshoz is a főnökségben, hogy hiteles, követni való vezér legyél a kutya számára.

2012. jan. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%

Második vagyok, akit lepontoztatok. Igazából nem értem, hogy mi a baj azzal, hogyha a világ legnagyobb szemtelenségéért büntetést kap a kutya. Akiben minimális érzék van ahhoz, hogy a kutyájának valódi vezetőjévé váljon, az egy ilyen helyzetben a sarkára áll, hiszen ez olyan fokú tiszteltlenség, aminek semmilyen körülmények között nincsen helye a falkában.


És ha itt nem fejezed ki egyértelműen a rosszallásodat, akkor egy általad kevésbé kontrollálható szituban totál palira fog venni. Nem azt mondtam, hogy idegbeteg módon csapkodni kell meg kiabálni, nem is csinálok ilyet, valójában egy hirtelen csattanós hang és némi csúnya nézés bőven elég.

Én 3 kutyát irányítgatok 100%-os behívással, tehát némi tapasztalatom azért van a témában. Van néhány dolog, amit igazi vezető semmilyen körülmények között nem tűr meg, ilyen az étel bevédése, és az agresszió. Majd amikor a parkban a mérgezett csirkecombot eszi fel, és megmorog vagy elszalad vele, akkor megérted mekkora jelentőssége van ezeknek az otthon aprónak tűnő dolgoknak.

2012. jan. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az elsőhöz annyit fűznék hozzá, hogy ne 5-10 perc legyen, hanem egy nap. Morog, elveszed, másnap megkapja. Másnap is morog, elveszed, harmadnap megkapja. Kegyetlenségnek tűnhet, de hidd el, nem az, a kutyák sokkal többet kibírnak kaja nélkül, mint mi, emberek. Nagyon hamar meg fogja tanulni, hogy te vagy a főnök, nem moroghat rád, mert te adod neki az ételt, és el is veheted. Légy következetes, ne 'sajnáld őt meg'.
2012. jan. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!