Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szlalom tanítása?

Szlalom tanítása?

Figyelt kérdés
Ti hogy tanítottátok meg a szlalomot agilityhez? A megvezetés sajnos nem vált be nálunk.
2012. jan. 26. 16:53
 1/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Agility-hez nem elég csak úgy tessék-lássék módon ismernie a szlalomot a kutyának, hanem egy szóra, mozdulatra Tőled függetlenül a helyes irányba kell betalálnia bármilyen szögből, távolságból is...ez hónapokig tart, mire rögződik, és folyamatosan csiszolni kell.

Sokan használják a kapus módszert, ami azt hiszem a legmodernebb tanítási eljárás. A folyosós is bevált sokaknál.

A legjobb, ha felkeresel egy agility-vel foglalkozó kutyaiskolát, klubot vagy egyesületet...ott megtanítanak mindenre.

2012. jan. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Közel 4 hónapja szenvedek ezzel, odáig jutottunk, hogy az elindulás megvan, az első rudat megkerüli, de nem érti, mit kell tennie a többivel. Próbáltuk ezt is: http://www.youtube.com/watch?v=7anJ3egQmyw

Tudja, mit kell tennie, hogy át kell mennie a kapuk közt, de ha már egymás mellé teszem a kettőt, megint csak nem tudja, honnan kell a kapun átmennie, hogyan folytassa. Látszik, hogy gondolkozik, csak még nem értette meg a feladat lényegét.

Szegedi vagyok, már kerestem itteni agility oktatást, az egyetlen amit találtam, teljesen pórázas, még a kúszó is úgy van kialakítva, hogy pórázon át lehessen rajta rángatni a kutyát. Ennek meg szerintem nem sok értelme van.

De köszönöm a választ! :)

2012. jan. 26. 17:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Èn is ezzel szemvedek. Èn is várom a válaszokat
2012. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Na, ez a kapus módszer célravezető, ahogy hallottam.

Ha a kutya nem érti, akkor lépj vissza a tanítási folyamat egy korábbi lépcsőjére, és több ideig gyakoroljatok.

Szegeden ez nagyon jó kutyasuli:

[link]

De agility náluk sincs, ha jól tudom...

2012. jan. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy, hogy ajánlod ezt a sulit, de már közel két éve odajárunk. :)
2012. jan. 26. 19:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor te most tulajdonképpen a versenyszerű agilityhez akarod a szlalomot, vagy Ü/4-hez? Ha ők nem tudnak neked segíteni a megtanításában, akkor kicsi az esély, hogy Szegeden másnak sikerülne. Ezt a pórázas agilityt nem értem. Én fél füllel hallottam egy pályáról, de az állítólag normál akadályos, nem "pórázátvezetős-akadályos". Viszont fogalmam sincs, hogy hol van ez a pálya.


Teljesen laikusként (én még a szalomot csak láb között csinálom a kutyámmal) volna egy ötletem, de lehet, hogy értelmetlen: Tanítsd meg neki a "kerül" parancsot, hogy megkerülje a pálcát. Utána ha ez megy, akkor egy kicsit szellősebben rakott pálcasor mellett haladva minden páratlan számú pálcára rámutatva (1-3-5-7...) mondod, hogy "kerül-kerül-kerül", vagy "kerül-tovább-tovább-tovább". Ez így szlalomnak fog kinézni. Ha ez is megvan, akkor sűrűbbre rakod a pálcát, ha már az is megy és érti a feladatot, akkor a sok "kerül" vagy "tovább" helyett bevezeted a "szlalom" parancsot, végül már csak egyszer mondod és nem mutogatsz, nem mész mellette.


Lehet, hogy ez marhaság, ha van kedved, megpróbálod. Négy hónap nem sok. Otthon tudsz gyakorolni, vagy csak hetente egyszer a sulin? Érdemes lenne kitartóan reggel-este rászánni 5-5 percet otthon!

2012. jan. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Itt is inkább megvezetéssel dolgoznak a szlalomnál. Ü/4 még viszonylag messze van nekünk, inkább az engedelmes ágazatot preferálom (kő kemény gyakorlás most az E/4, E/5-re.)

Csak elkezdtem magam agilityzni a kutyámmal itthon, nyílván a kúszó elég lehetetlen, de a tőbbi megoldható, viszont ez a szlalom már lassan a halálom lesz.


Ezt kipróbálom mindenképp, amit javasoltál, illetve majd ha kicsit kevésbé nedves idő lesz, majd megpróbálom ráformálni a szlalomra az ebet. A szlalom lábközött nekünk is meg van, de nem sokat segített eddig ebben a problémában.

Köszönöm! :)

2012. jan. 26. 21:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a folyosós módszert ajánlombenekünk és sok kutyának bevált. Húzd szét a szlalomot alakítsd folyosóvá majd hetente mindig picit húzd összébb. A végén egy sorban lesz és a kutya szlalomozni fog. Ez lehet hogy nem volt érthető, nézz utána a neten, értelmesen ábrával el van magyarázva.
2013. jún. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!