Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen és mennyi mozgás kell...

Milyen és mennyi mozgás kell egy diszpláziás kiskutyán? (6 hónapos és 100fokos a csípője)

Figyelt kérdés
2012. jan. 26. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

100 fokos szög csak enyhe fokozatot (C minősítést) jelent 6 hónaposan, ami egyrészt még bőven változhat jó irányba, másrészt a legtöbb fajtánál ezzel a minősítéssel még simán tenyészthető a kutya. Vagyis nem értem, miért nevezed következetesen diszpláziásnak.

A kérdésre válaszolva: egy kiskutya annyit mozogjon, amennyit önmagától akar. A legjobb mozgásforma az úszás (ami most nem kivitelezhető), mert az ízületeket nem terheli de az izomzatot erősíti.

2012. jan. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az orvos mondta,hogy diszpláziás.Azt is hozzátette,hogy csak romolhat az állapota.
2012. jan. 26. 17:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Annyit mozogjon, amennyit akar.


Az enyém az elején nem érezte h hol a határ és volt h mire hazaértünk már be is kellett adni neki a fájdalomcsillapítót. De aztán rájött, h hol a határ, és tartja magát ehhez.

Amúgy ebben a határban simán benne van 2 óra rohangálás, pedig elég durva a csípője.

Mindkét oldal borzalmas állapotban van, és az egyik oldali izületi fej még 50%-osra se fejlődött ki.

2012. jan. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem feltétlenül lesz így. Már az előző kérdésednél is beírta valaki, hogy a hasonló csípőjű kutyájából mentes vagy majdnem mentes lett. Adj neki C-vitamint minden nap, nyomd neki az ízület erősítőt (pl. Luposan Gelenkkraft), és etesd visszafogottan (inkább sovány legyen, mint normál súlyú). Ha ilyen marad sincs gond, ugyanis a C minősítéssel azért lehet a legtöbb fajtában tenyészteni, mert idős korban sem okoz a kutyánál problémát. Itt van egy jó összefoglaló, hogy melyik tápanyag mihez szükséges. Itt van leírva az is, hogy a C vitamin szerepet játszik a porcképződésben:


[link]


Ez pedig a Luposan Gelenkkraft leírása, én inkább a tablettát adnám, mint a port:


[link]

2012. jan. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Erre a hozzászólásra gondoltam:


"

88% os teljesen egyet értek veled... bármelyik tenyészetben előfordulhat ilyen...csak egy pl. a csehek megvettek tőlem egy kant 3 éve... előszűrésen a kutya D lett 90% os csípő... azonnal hisztiztek nekem egy sort és hozták is vissza a kutyát. na most nem adtam el hanem nálam volt 2 éves koráig és elég sokat dolgoztam vele - célirányosan mozgattuk, kapott ízület védőket, C vitamint, etióp szinten volt a súlya és mit ad Isten 2 évesen A1 lett a csípője ami tökéletes. Akkor el is lett adva most Amerikában van kutya, több utóddal büszkélkedhet akiknek semmi bajuk...

Én minden kutyámat így nevelem fel ahogy ezt a kutyát és soha nem volt egyiknek se gondja max összejött egy egy B néha.

De mint írtam nálunk még a C is simán elfogadható.


Vannak fajták ahol szinte lehetetlen összehozni egy A-s csípőt már csak a kutya méretéből és lazaságából adódóan is. Nekem egy kedves barátnőmék nagytestű fajtát tenyésztenek ahol ha véletlen A a csípője a kutyának akkor konkrétan örömünnep van, mert a fajtában annyira ritka, a jó fedező kanok fele B-C csípőjű."


Egyébként pont a Magyar Kisállat Ortopédiai Egyesület honlapján írják, hogy a 6 hónaposan végzett előszűrés mindössze 6

2012. jan. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs, rosszat nyomtam.


Szóval a MKOE holapján írják, hogy a 6 hónaposan végzett előszűrés mindössze 60%-os pontosságú... Szóval arra a DP-re még ne vegyél mérget....

2012. jan. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
altatásban csinálták, vagy annélkül? mert azért az sem mindegy. A 6 hónapos kiskutyád, annyit mozogjon amennyit egy 6 hónapos kiskutyának kell.
2012. jan. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!