Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok ki a falkavezér a...

Nálatok ki a falkavezér a családban?

Figyelt kérdés
Természetesen ideális helyzetekre gondolok, amikor nem a kutya az:) Milyen kutyusotok van, és hány tagú a család?
2012. jan. 26. 17:52
 1/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
74%
Argos kutyám lassan 4 éves roti-nj keverék kan, menhelyről hoztam 9 hónapos korában. Nagyapámmal és velem él. Én vagyok a falkavezére, de állandóan résen kell lenni, mert folyamatosan próbálkozik kifogni rajtam...95 %-ban első szóra szót fogad
2012. jan. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Azt hiszem kijelenthetem, hogy mi vagyunk és nem a kutyák. Nekünk két saját kutyánk mellett van még három ideiglenesen befogadott, problémás mentett kutyánk is. Mikor új kutya jön, rögtön már az elején tudtára kell hozni az itteni szabályokat és szükség esetén korrigálni, így néhány próbálkozás után helyreáll az egyensúly.
2012. jan. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Én, mert enyémek a kutyák (kamaszként kaptam az elsőt!). Van három idősebb testvérem, meg a szüleim. A többiek nem vesznek részt semmilyen módon a dologban, de a kutyák nekik sem okoznak problémát.
2012. jan. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Családban élek, nem falkában, így falkavezért nem mondhatok, mert nincs. A család lényege a szabályozott demokrácia, nem a falkát jelképező egyeduralom.

Egyébként a kutya számára egyértelműen én vagyok a főnök, de mindenki más is a családban a kutya fölöt áll rangban.

Egyébként egy 26 hónapos, kőkemény domináns nagy svájci havasi szukám van. A családom pedig -kutyával együtt- négy tagú.

2012. jan. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Most miért is kellett lepontozni? Azért, mert én azt írtam, hogy van egy kis különbség család és falka között?

Ha falkában élnék a rokonaimmal, akkor az úgy nézne ki, hogy hazajövök és dominánsan, vezérként méltóan viselkednék másokkal, büntetném a családtagjaimat, mert pl. kihült a kaja, leordítanék mindenkit, mert nem csukták be az ajtót, nem takarítottak fel, stb.

A falka lényege az, hogy van az alfapár, akik hozzák a szabályokat, amiket aztán be is tartanak. Minden döntési jog az övéké.

A családban pedig mindenkinek megvan a maga döntési jogköre és a maga szabályai. Én nem büntethetném meg a szüleimet, nem vonhatnám őket felelősségre. Ha falkában élnénk (mint ahogy egyesek a válaszaik szerint) gyakorlatilag azt tehetnék, amit csak akarnék, amennyiben én lennék a vezér. Bárkit kizárhatnék napokra vagy akár végleg is a házból, stb. Ezen mit is nem lehet érteni? Rossz volt a kérdés, ennyi.

Ha a kutya szemszögéből nézzük, természetesen megvan a falka sorrend nálunk is, mint mindenhol.

2012. jan. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én sem értem a lepontozást, teljesen korrekt választ írt mindenki, semmilyen pontozást nem szoktam használni.
2012. jan. 26. 19:04
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

3 kutyánk van, 3 kan.

3 vagyunk a családban én, apa, anya.

A Foxi-Tacskó keveréknél és a Pulinál apa a falkavezér. (rám is hallgatnak de őt fogadták el igazán)

A Komondor engem. Az apumra nem nagyon hallgat....

(anyummal egy kutya se törődik, szólhat nekik akár hogy nem csinálnak meg semmit. se behívás, se kiküldés semmit....)

2012. jan. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az asszony.
2012. febr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
A párom. Pedig én vagyok vele itthon, én nevelem, én etetem, mégis neki elsőre engedelmeskedik, habár a párom meg is mutatja neki ki az úr a háznál. Én nem keménykedek vele, rendre utasítom, ha muszáj, de a páromnak erősebb a hangja, így gondolom inkább kicsit fél tőle, ezért teszi meg amit kér. Nekem is megteszi, csak nem mindig elsőre, egyébként makacs beagölünk van :))
2012. febr. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Érdekes ez a lepontozás...főleg, hogy mindannyian a kérdésre válaszoltunk! Na mindegy :)


Szerintem teljesen mindegy, hogy falkának, családnak, hordának vagy minek hívjuk a közösségünket. A kutya számára az a fontos, hogy magabiztos, következetes falkavezérei, főnökei legyünk. Tehát semmiképpen nem állhatunk vele egy szinten, akkor sem, ha a család fogalomkörében gondolkodunk...szerintem

2012. febr. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!