Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg neki,...

Hogyan tanítsam meg neki, hogy csak tőlem fogadja el az ételt?

Figyelt kérdés
Egyre többet hallani olyasmiket, hogy valakinek megmérgezték a kutyáját. Nem szeretném, ha az Én német juhászom is erre a sorsra jutna. Hogyan tanítsam meg arra, hogy csak tőlem fogadja el az ételt?
2012. jan. 27. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a borsot hallottam erre: keverj az ételbe szemes borsot, és az ételt adja oda neki más. Illetve tegyél ki az udvarra ilyen "csalikat". Idővel megtanulja, hogy csak az nem csíp, amit te adsz neki.
2012. jan. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
szerintem úgy, hogy hívj egy barátodat akit a kutya nem kedvel. a barátod kínáljon neki rossz ételt amit nem szeret. te kínáld neki a legjobb ételt, és ha sikerül amit szeretnél, jutalmazd meg és gyakorold ezt minél többet. :D
2012. jan. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik módszer, hogy megtanítod neki, hogy megtagadjon minden ételt, amit talál. Csak azt eheti meg, amire te utasítod, hogy megegye. Tegyél le elé kaját, amit szeret (ha nem szereti, semmi értelme az egésznek) és ne engedd, hogy megegye. Egyre több időre hagyd elötte, menj át a másik szobába, gyakorold az udvaron úgy, hogy bentről figyeled és ha kell, rászólsz. Azt se engedd meg neki, hogy szagolgassa vagy ránézzen, vegye teljesen figyelmen kívül. Az egyetlen, amit ennek a hatásosságával kapcsolatban kétlek az az, hogy ha valaki kézből eteti, azt mindig el fogja fogadni.


A másik, hogy arra tanítod meg, hogy jelezzen, ha ételt talál (akkor se eheti meg, de jelez, pl. ugat). Ez utóbbi szerintem egyszerűbb, főleg klikkerrel.


Az biztos, hogy mindkettő nagyon sok gyakorlást és kitartást kíván, nagyon nehéz feladat.

2012. jan. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mit fogsz csinálni ha pár napra rá kell bíznod valakire?
2012. jan. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez jó kérdés, bár nem igazán szoktam nélküle elmenni sehova. Nyaralni is viszem.
2012. jan. 27. 21:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Történhet bármi, pár napra kórházba kell menned, vagy ilyesmi.
2012. jan. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne arra tanítsd elsősorban, hogy csak tőled fogadja el az ételt, hanem arra, hogy csak az edényéből ehet és csak akkor mikor azt megengeded neki (parancsszóra pl: Tied, vagy egyél). Azt hogy a földről ne szedjen össze semmit meg más kezéből sem, különböző gyakorlatokkal megtaníthatod neki (más kínálja a kaját leszidod, ha nem érdekli megjutalmazod, teszel a földre és nem engeded, hogy megegye, ha sikerül róla nem tudomást vennie, akkor megjutalmazod...), persze ez sok idő és türelem.
2012. jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsém van . Az én német juhim alapból üvölt ha egy ember el megy a ház előtt. És nem eszi meg amit más ad neki mert finnyás.
2012. febr. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 petrusi ***** válasza:
Van egy olyan módszer, amikor a kutya ennivalóját pl.: egy szendvicset, vagy felvágottat, vagy jutalomfalatot, olyat, amivel lehetőleg már találkozott és ízlett neki.A kaját befújod valami kellemetlen ízű dologgal, legyen az szappanos víz vagy erőspaprika vagy nagyon sok őrölt bors mindegy, csak rossz ízű legyen és megkérsz egy idegent, hogy dobja oda neki. Ha a kutya meg akarja enni, akkor szólj rá, hogy nem, de ha mégis hozzányúl, az se baj, hiszen majd a rossz ízt és a parancsot össze fogja kötni egymással. Ezt többször kell gyakorolni, de nagyon hatásos.
2012. febr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!