Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatnám le...

Hogyan szoktathatnám le kutyámat az ugatásról?

Figyelt kérdés
Állsndóan ugat a nap 10órájában mindenképpen!! Ha ottvagyok nem ugat, ha nem vagyok ott akkor nézelődik és ha megrezzen egy falevél már ugat is! Elrepül egy madár akkor is.. és hiába szólok ki neki az ablakon... ha meg kimegyek szólni abbahagyja, vagy ha ott vagyok és akkor ugat, rászólok és abbahagyja. Már a szomszédok is szóltak, és minket is idegesít. 2méterre tőle van a másik kutya(ü csak akkor ugat ha valaki kapun belül van), és kicsiként kinőtte a nyüszítést, de most az ugatás jött rá.
2012. jan. 27. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
5%
dehát egy kutyának az a dolga hogy ugasson xD am lehet venni ilyen ugatásgátló-t [link] :P
2012. jan. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy az a dolga, de megállás nélkül?! És hogy csak akkor tart szünetet ha ott vagyok? Meg ha alszik...ráadásul nagy kutyáról van szó, és nagyon hangos mély zavaró ugatásról :S
2012. jan. 27. 21:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Esetleg ki van kötve szegény pára, azért ugat?
2012. jan. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Alapvetően a falkában betöltött pozícióddal van a baj.


Ha akkor is ugat, amikor ott vagy, akkor csak a figyelmedet akarja felhívni. Ilyenkor hagyd teljesen figyelmen kívül, ne szólj rá, mert akkor máris elérte, hogy rá figyelj. Kerüld a szemkontaktust és maradj csendben. Ha magától abbahagyta megdicsérheted.


Ha akkor is ugat, amikor nem vagy ott, az szeparációs stresszre utal, amit csak fokozatosan tudsz megszüntetni. Gyakorold a kutyáddal, hogy éppen elmész otthonról. Csukd be egy szobába és menj ki, először csak egy percre, majd nagyon lassan növeld az időt.


Döntő fontosságú, hogy hogyan viselkedsz, amikor távozol és megérkezel. Tilos nagy ügyet csinálnod belőle, a legjobb ha nem is foglalkozol a kutyával, rá sem nézel, és főleg nem szabad lerohanni és üngyümbüngyömözni mikor hazaérsz és ő össze-vissza ugrándozik örömében. Csak hagyd hogy megszagoljon és ha megnyugodott felveheted a szemkontaktust és odahívhatod magadhoz.


Sok sikert!

2012. jan. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Fél. Ilyedtéban ugat, mert gyenge az idegrendszere. Vagy sok stressz van benne és így vezeti le. Esetleg próbáld meg jól lefárasztani, úgy hogy tényleg lefárad( biciklizés..stb) és nézd meg hogy utána ugat-e. Egyébként rá kell szólni mély erélyes hangon amikor ugat hogy "nem" és ha nem hagyja abba annak következménye van. Én ilyenkor a kutyámhoz dobok egy papucsot vagy csak fenyegetem vele, ha nem hagyja abba a második oda szólásomra se. De általában nagyon ritka mert szót fogat. :) Oka van a sok ugatásnak. Egy kutyának csak akkor szabadna ugatnia ha valaki be akar jönni. Tehát levezetve ha valamit fenyegetőnek érez. Szóval a kutyád a legtöbb dolgot fenyegetőnek érzi, ami állandó félelemre stresszre utal. Valószínűleg egy kistestű kutyáról beszélünk ugye? Azoknál szokott ez előfordulni, hogy nem bírnak magukkal. És az oka a kevés mozgás. A lakásban való tartás, mert az a napi egy óra séta némelyiknek mit sem számít. Szóval próbáld ki hogy elviszed biciklizni, vagy futni vagy labdázol vele, vagy akármit, csak fussa ki magát, és utána nézd meg. A másik, hogy nem szabad elnyomni a kiskutyát. Nem szabad felkapni, egy másik kutya elől, hanem igenis oda engedni, mert a kutyának szüksége van arra, hogy a fajtársakkal találkozzon, és , hogy megtanulja, hogy nem kell félni. Ha egy gazda felkapja a kutyáját, akkor azt erősíti a kutyájában, hogy félnie kell attól ami lent van, mert veszélyes, de az öledbe biztonságba van. Ez nagyon veszélyes a kutya bátorságára és biztonság érzetére nézve. Azért beszéltem róla ilyen hosszan mert ez nem csak első sorban neked szólt. Remélem segítettem.
2012. jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem nagyon jutottam előre... Ismétlem, a kutya nagy testű, kaukázusi-írfarkas méretű, kinézetű. Érdekes lenne habehoznáma házba stb... Ha ottvagyok nem ugat. Hallgatnak rám a kutyáim, több kutyát képeztem ki, nem most kezdtem, és nemrégen kezdte el az ugatást, de semmi sem változott a környezetében, minden ugyan úgy van! Mozgáshiánya nem nagyon lehet, mivel elég nagy terület van a számukra, és fű kb sehol annyira kijárják... Akkor nem fogad szót ha nem lát, csak a hangomat hallja! És ahhoz hogy lásson 3-4perc mire eljutok hozzá, és akkor látja hogy megyek, és semmi... csönd van.
2012. jan. 27. 21:59
 7/9 Mailerdeamon ***** válasza:

Tehát sok kutyát kiképeztél már és hallgat rád kivéve ha nem lát? Akkor az azt jelenti, hogy nem hallgat rád.


Ebből az egészből én azt veszem ki, hogy bár nem írtad, de bentről szólsz a kutyának, hogy hallgasson el de az továbbra is ugat. Nem szabad rászólni, semmi értelme, főleg, hogy többnyire akkor ugat, ha nem vagy ott (és nem azért, hogy jól kitoljon veled).


Egy nagy kert sajnos nem helyettesíti a kimerítő sétát.


Amit írtam az udvaron is meg lehet csinálni vele ugyan úgy.


Legalább próbáld meg egy hétre. Kiadós testmozgás mielőtt elmész otthonról és mielőtt elmentek aludni, plusz a hozzáállás amit javasoltam. Semmit nem veszítesz vele, maximum egy ugatós kutyát, aki nem tisztel téged.

2012. jan. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
vegyél neki ugatásgátló nyakörvet és akkor tuti nem fog ugatni
2012. jan. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mailerdeamon, az a probléma, hogy mielött elmegyek otthonról nem tudom elvinni, mert 4kor kelek, 5kor indulok otthonról, és délután 3-4körül érekhaza, így csak délután tudom elvinni... de annyira hiperaktív, hogy egyszerűen nem láttam még ilyen kutyát, hogy annyira figyel mindenre, ami nem ember, hogy képes nekimenni futás közbe az emernek, mert észre sem veszi hogy ottvan...hiába vagyunk többen is kinnt... érdekes személyiség...elég nehéz eset... most lett 1éves... még nagyon játékos, alig lehet figyelemre bírni, nem nagyon érdekli az ember őt...

2012. febr. 12. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!