Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fiú kutyát, vagy lány kutyát?

Fiú kutyát, vagy lány kutyát?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni.A lányok nyugisabbak?De velük gond lesz,ha tüzelnek?Gyerek mellé szeretnék egy havanese-t.
2012. jan. 27. 22:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Ha hobby célra kell és normális tenyésztőtől veszed, akkor úgyis ivartalaníttatnod kell, szóval nem lesz gond, ha tüzel.
2012. jan. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Mármint nem fog tüzelni :)
2012. jan. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

fajta függő is sokban. Pl az én fajtámban a szukák sokkal dominánsabbak és nehezebben kezelhetőek mint a kanok.

Havanese esetében szerintem szinte mindegy, mindegy a kutya neme mert ajánlatosabb ivartalanítani hisz szuka esetében így nem lesz gond a tüzelés kanok nem mennek a szukák után és mind a ké esetben csökken a dominanciára való hajlam.


A fajtát szűrik szembetegségekre és patella ficamra, ezekre nagyon figyelj, hogy csak olyan szülők kölykét vedd meg akik szűrve vannak...gondolom nem szeretnéd ha megvakulna vagy műteni kelljen

2012. jan. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor erre odafigyelek!
2012. jan. 28. 00:02
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem szuka(lány) legyen mert az nem olyan domináns mint a kan(fiú)
2012. jan. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem szuka, ragaszkodóbbak, bújósabbak általában, mint a kanok, és ha el is rontjátok, nem fogja a pisijével végigjelölgetni a lakást, mint az pár kan tenné. Persze nemtől függetlenül kell a következetes nevelés és

mindenképp ivartalanítassátok ki, akármelyik mellett döntötök, nektek is egyszerűbb és sok egészségügyi probléma is megelőzhető vele .

2012. jan. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem szuka, mert,ha ivartalanítva van akkor nics vele baj, a kan viszon sokkal eréjesebb :)
2012. jan. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem lányt:) Szukát, és ivartalaníttasd ki.
2012. jan. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én világéletemben jobban kijöttem a kan kutyákkal, mint a szukákkal. A szukák kedvesek, aranyosak, bújósak de kevés olyan szukát ismerek akivel igazán el lehet játszani egy jót, futkosni, "bolondozni" lehet. Ráadásul a szuka könnyebben kezelhető, nem kihívás, és kisebb, mint a kan. A kanok karakteresebbek, keményebbek.
2012. jan. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Gyerek mellé jobb a szuka kutya, ha ivartalanítjátok, akkor nem lesz gond a tüzeléssel sem. A szukák általában nyugodtabbak, bújósabbak, türelmesebbek, de ez nagyban függ a kutya egyéni temperamentumától is. Arra nagyon ügyeljetek, hogy jó tenyésztőtől, törzskönyvvel vegyétek a kutyát, mert a szaporítók elrontották a bichonokat, rengeteg náluk az idegbeteg, félénk kutya.

Itt van pár jó tenyésztő:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. jan. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!