Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyánál mit jelent az ha...

Egy kutyánál mit jelent az ha elkapják a nyakát? Ha az ember kapja el a nyakánál fogva akkor a kutyának, hogy kell viselkednie?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom,hogy akár egy játék során ha a hátára kerül a kutyám és "elkapom" a nyakát az mit jelent neki és,hogy kell viselkednie velem szemben?
2012. jan. 27. 22:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
40%
megadónak kell viselkednie.
2012. jan. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
18%
ott ne fogd soha, mert nem fog bízni benned és rossz is neki. feltételezem, h nem akarsz fájdalmat okozni neki. a külső részét viszont finoman lehet fogni. a nyak ezen részénél emeli, illetve tartja vissza az anyja, így azt tudja, h ez korlátozást, tiltást jeent. de nem fáj neki
2012. jan. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%
mindenképp megadóan kell viselkednie. Sokan így fegyelmezik a kutyát ha már nagyon túl lőtt a célon nem fájdalmas csak kicsit leszorítják a földre és pár másodpercig ott tartják.
2012. jan. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
33%

nem mindegy, hogyan kapod el a nyakát.Játék közben a hangulatod is más, amikor éppen a nyakánál fogod, vagy szorítod, vagy csak a szőrét húzod. Ha mérgesen fogod meg a nyakát, azt a kutya másként értékeli.

Fiatal kutyáimnál a büntetés nagyon kirívó helytelen viselkedésnél az szokott lenni, hogy szemből megfogom a fül alatti szőrt, kis bőrrel a nyakánál és így emelem fel a kutyát az arcom elé, hogy belenézve a szemébe mondjam: NEM

2012. jan. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

1. vagyok


ti a nyak "külső" részéről beszéltek, de a kérdező a "belső", a kutya álla alatti részről beszél, ahol a nyelőcső húzódik. van különbség. nekünk se mindegy, hogy ádám csutkán ragadnak-e v tarkón legyintenek

2012. jan. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy hogy kapod el a nyakát. Ha játékból, akkor úgy, mint aki játszik, ha komolyan, akkor meg úgy, mint aki rohadtul meg van büntetve. Ha viszont te azt hiszed, hogy komolyan fogod meg, de ő nem, akkor nem a kutya van rosszul bekötve, hanem te határoztad meg tévesen a "komoly" fogalmát :D
2012. jan. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
8%

tegnap 23:41

Ki az az idióta, aki képes a kutya nyakát belülről megfogni? Ha ott fognám meg, azon se lepődnék meg, ha megharapna, én is pofán vágnám azt, aki a nyakamat szorongatja.

A "tarkóján" néha én is megfogom, ha olyat csinál, ami rossz. De akkor sem erősen, csak határozottan.

Nem az a lényeg, hogy fájdalmat okozzak, úgy nem lehet kutyát nevelni.

2012. jan. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
előző, nekem pitbullom van és játék közben én is megszoktam fogni a nyakát belül és nem harap meg, hanem megadja magát!
2012. jan. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ehy jól nevelt kutya semmiért nem harap meg...
2012. jan. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Engem se harapna meg a kutyám, nem úgy értettem.

De nem érted a lényeget? Ha a kutya nyakát belülről fogod meg, annak semmi értelme, az nem nevelő célzatú.

2012. jan. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!