Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukazusit lenne eselyem...

Kaukazusit lenne eselyem megnevelni?

Figyelt kérdés

Szoval 14/f vagyok es van egy kan nemet juhaszkutyank,o mar 10 eves,de meg jo formaban van.Vele aktivan kutyazom.Tehat szotfogad,poraz nelkul setaltatni tudom,akarmikor vissza tudom hivni,leul,oriz-ved,nem hagy el,mezore/erdobe kimegyunk,ha pl etelt adok neki stb.

Ezeket nem bolcsokedbol irtam le ,nem is nagy dolog,hanem azert,hogy lassatok,tudok gondoskodni egy nemetjuhaszrol.

Igaz,hogy a juci alazatosabb jellemu stb,de azert egy jo helytol hozott,torzskonyves,szuka kolyok kaukazusit (persze nem a mostani kutyu mellett) meg tudnek nevelni?

Azert kerdem,hogy van-e eselyem,mert elegge elszomorodtam par beszelgetes utan kau gazdikkal.Egyszeruen elitelem oket,mert azt mondtak,hogy nem ajanljak ezt a fajtat nekem,mert ok is csak ugy tudjak kordaban tartani oket ha kozben-kozben jol megverik.Az egyik meg egy nagy faronkot is mutatott ,amivel meg szokta verni.

Msot komolyan: igazam van abban,hogy nem kell verni meg egy kaut sem?

Szerintem nagy szigorral,hatarozottsaggal,sok tanitassal,sok idovel es szeretetben egy kaut is fellehet kiskoratol nevelni,ugy hogy szot fogadjon(en legyek a falkavezer).Tudom,hogy fugg attol is,hogy milyen jellemu kutyust kapunk el,de nemhiszem,hogy valahogy ki lehetne szurni a baratsagosabbakat.(?)


Azt mondjak,hogy maradjak csak a gyenge kis nemetjuhaszomnal,de lehet h ez is lesz,mert sokkal inteligensebbnek tartom az en nj met(akit soha nem vertunk,csak buntettuk/tanitottuk),mint az ok kaukazusijukat(amelyekrol azt tartjak(a sajat kutyajukrol),hogy butak es unjak oket tanitani mert sok ido,inkabb megverik )


Mi a velemenyetek?


Bocsi a helyesirasert!

Megy a zold kez!

Elore is koszi!


2012. jan. 28. 09:06
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
25%
A kaukázusi nagy falat, de egy tapasztaltabb ember végül is meg tudja nevelni, de nem anyira mint egy jucit... Eléggé makacsok, na meg nagyok is, és tulajdonságuk az is,hogy szeretnek evel menőzni is :) ez úgy értem,hogy nagyon szeretnek húzni,ha be van tanítva,ha nem.. makacsok tudnak lenni nagyon. Én inkább egy felnőtt mellé tudnám ajánlani :) erős kéz kell neki keményen. A juci meg 1000x taníthatóbb és okosabb, a kaukázusi méretéhez képest kissé butuska :) ami a szigort illeti, kell, de nem anyira,hogy agyon üssük a kutyáz, a kaukázusi hajlandó elfelejteni,hogy ki a gazda a háznál és ilyenkor meg kell őt dorgálni :) ami nem egyenlő egy kisseb kutya dorgálásával, lehet,hogy ezért is tűnik neked olyan keménynek :) de sok szerencsét :)
2012. jan. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

koszi.Szoval nem lehet veres nelkul felnevelni egy kaut?

Azthiszem inkabb maradok a regisitilusu,nagytestu,egyeneshatu,hosszuszoru nemetjuhaszoknal.Ez a masik ami nagyon megfogott.

2012. jan. 28. 09:24
 3/34 A kérdező kommentje:
Amugy koszi a biztatast.Kivancsi leszek hanyan hurrognak le emiatt,hogy nem orditottad le a fejem egybol,ahogy 14 evesen felhoztam a kaukazusit.
2012. jan. 28. 09:28
 4/34 anonim ***** válasza:
24%
szijja :) lehet, hogy 14 éves vagy de te is megtudsz nevelni egy kaukázusit nem muszáj hozzá felnőttnek lenned nevelés kérdése, egy kicsivel makacsabb mint a német juhász de ha normális vagy vele kicsi korától kezdve akkor ő is az lesz és a verés nem segít egy kutyán csak annyit érnek el vele a barátaid, hogy a kutyájuk nem fog bennük megbízni én a te helyedben vennék egyet és megmutatnám a barátaimnak, hogy én normálisan megtudok nevelni egy kaukázusit verések nélkül stb. de persze ne érdekből vedd hanem szeressed és foglalkozz vele ugyanúgy mint Juci-val :)
2012. jan. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Soha, semmilyen kutyát nem szabad verni! A legfontosabb a nyugalom, hidegvér, határozottság és magabiztosság mindig, minden körülmények között, akkor fog csak igazán tisztelni a kutya. Ha vered, rá fog jönni, hogy a "meleg helyzeteket" nem tudod rendesen kezelni, agresszív vagy és nem falkavezérnek való.
2012. jan. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
Egyébként ha van elég tapasztalatod, 14 évesen is tarthatsz, de mindenképpen olvass utána sokat a fajtának, és egész pici korától Te neveld.
2012. jan. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva nem tudom, hogy menne-e. A jó szándékot elismerem, de míg te 1 év múlva is csak egy gyerek maradsz (bocs, de így igaz), addig a kaukázusi 1 év múlva már egy hatalmas súlyú, épp felnőtté váló kutya lesz, ennek mindösszes problémájával. A természete is egészen más, mint egy németjuhásznak. Szerintem várja még pár évet a kaukázusival.
2012. jan. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

tudom,hogy gyerek vagyok,nem sertodom meg ezektol a dolgoktol.

Igazatok van,de kutyat amugy is csak 1-2 ev mulva fogok venni.Es akkor mar 15 eves leszek,es mire o 1 arra en 16.Az sem sok,de nemtudom...

Az lenne a cel igen,hogy az en kutyam legyen.

Tudom h egygazdas stb,jol utananeztem.

Igazabol nem csak kullemre tetszik,mert azt olvastam h intelligens es okos,csak makacs.Es epp ez a makacssag fogott meg benne.Hogy van jelleme,nem mint azoknak a kicsi,de annak ellenere neveletlen kutyaknak mint amik vannak itt a kornyekunkon.

Amikor setaltatni viszem(akarhogy) az nj met,akkor is futnak rank,persze nem bantja az enyem oket,engem sem zavarnak,hisz kicsi semmi kutyak,de megis vicsorognak stb.De ha az en kutyam megy oda valakihez,vagy csak siman vezetem az uton,es ugat ra egy kutya,akkor is o a hibas es az agressziv "farkaskutya".Be*aras.!

2012. jan. 28. 10:34
 9/34 anonim ***** válasza:
A farkaskutya teljesen mást jelent... Farkaskutya pl a saarloosi farkaskutya és a csehszlovák, valamint az össze farkas hibrid.
2012. jan. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
64%

Szimán fel lehet nevelni verés nélkül. Én 14/L vagyok nem régen halt meg a Kau szukánk.

Szerintem el boldugulnál vele de nem olyan mit egy juci. Sokkal határozottabban kell vele bánni.

Amúgy egy nagyon kedves, okos fajta. Én szeretem őket.

De minden képpen csak úgy válaszd ha a szüleid tudnak segíteni a nevelésben....

2012. jan. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!