Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pár napja volt egy kullancs a...

Pár napja volt egy kullancs a kutyámban. Gond nélkül kivettük, elpusztítottuk. Tegnap pedig a szőnyegemen is mászott egy! Azt is megöltem. Hogy került az oda? A kutyámnak milyen nyakörvet vegyek kullancs ellen, ami tényleg hatásos?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk városban. Nagyon megilyedtem, amikor a lakásban találtam egy kullancsot. Szerintetek a kutyából eshetett ki?
2009. máj. 29. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

biztosan a kutyáról esett le. Én is városban lakom kertes házban, macskám van és 4-5 db szedek ki belőle egy nap. Vagyis csak szedtem mert vettem egy sima kullancs nyakörvet. Azóta nem láttam benne. Előtte vettem egy tök drága cseppet is amit a marjára kellett cseppenteni. Na, az semmit nem ért.

Különben nem kell félni a kullancstól. Van aki azt mondja, hogy az állat kullancs más mint az ember kullancs. Ez nem tudom, hogy igaz-e de ne félj tőle. Ha esetleg beléd megy akkor is van egy oltás amit 96 órán belül be lehe adni, és akkor tuti nem fertőz meg ha esetleg fertőzött is volt.

2009. máj. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!! Megnyugtattál!:) Mindenképp veszek kullancs elleni nyakörvet neki.

Köszi mégegyszer! szép estét!

2009. máj. 29. 20:53
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Biztosan a kutyusból esett ki... :( Annyira utálom a kullancsokat.. Mi is városban lakunk, kertes házban. Mi vettünk egy vegyszert, amivel rendszeresen kb. havonta lepermetezzük az egész udvart. Így nem nagyon találkozunk az udvarban kullanccsal.

A nyakörvvel kapcsolatban én azt hallottam több embertől is, hogy most a Scalibor nyakörv nagyon jó. Bár én még nem próbáltam, de ha többen is, egymástól függetlenül azt mondták, hogy jó, akkor szerintem tényleg az lehet.


Érdemes megpróbálni.

2009. máj. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Mi is így jártunk, de elég gyanus volt a dolog, ugyanis akkora volt a kullancs, mint a kisujjamon a köröm. Ekkora óriási kullancsot észrevettünk volna a kutyában, mert rövid, fehér szőre van és a sokkal kisebbeket is könnyen észrevesszük. Ja, nekünk a kanapén volt.



A második válaszolótól kérdezném, hogy mi az a szer, amivel a kertben írtjátok a kullancsot?????

Beírnád ide a nevét?

Köszi

2009. máj. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, légyszi írd már le a szer nevét! Megköszönnénk! :)

Ami a szőnyegen volt kullancs, az is nagy volt.:S Én is utálom a kullancsokat..:/

2009. máj. 30. 08:51
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
szia mi családi házban lakunk kertes házban és van egy kutyusom 5 éves szamojes, spicc neki mindig frontlinet veszünk bolha és kullancs ellen
2009. máj. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

[link]

ilyen fajta kutyám van

[link]

frontline reklám

2009. máj. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon szép kutyád van!:) Hatásos ez a fortline? Mennyibe kerül?
2009. máj. 30. 13:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tudom neked ajánlani a Neostomosan szérumot.Nagyon hatásos. Az állatot és a kertet egyaránt fújhatod vele! Ráadásul mindenféle tetüre,fülrühességre,bolhákra is hatásos!Mi befújtuk vele a kutyust és szabályosan ugráltak ki a kullancsok!

2009. máj. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én Kiltixet vettem, bevált, pedig 60kg-t kell megvédenie 10-15cm-es szőrrel. Nem olcsó, de a kutyáért mindent :). A Frontline-ról sajnos egyre több helyről hallom, hogy hozzászoktak a kullancsok.
2009. máj. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!