Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vérezhet az ínye?

Miért vérezhet az ínye?

Figyelt kérdés

2 éves kutyámnak, kb 1-2 hete szinte mindentől, sőt..magától is vérzik az ínye. Mitől lehet?

Doki azt mondta, hogy vannak olyan kutyák, akiknek érzékenyebb az ínyük, de miért csak most jött volna elő neki?

Icipici fogköve van, de azt mondta a doki, hogy ettől nem valószínű, hogy lehet.

Nem valami betegség, vitaminhiány miatt lehet?


2012. jan. 28. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet, hogy megkellene nézned, hogy nem sértette-e fel és azért vérzik vagy megszúrta.. Talán el kellene vinned kutyafogorvoshoz hátha ő többet tud mondani.. Az én kutyámnak néha a csonttól szokott vérezni.. De az mondjuk nem tart 1-2 hétig..

2012. jan. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sok kutyánál bevált, amit a gyerekorvosom ajánlott: Rutascorbin.
2012. jan. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én vitamin hiányra tippelek, attól szokott kutyáknak, más állatoknak és az embereknek is vérezni az ínyük. Javasolnám, hogy látogassátok meg az orvost, ő adna nektek valamit erre.
2012. jan. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ma 15:56

A kérdező utalt rá, hogy az orvosa már látta .

Nekem saját kutyámnak volt ilyen. Az iskolán több kutyának előfordult, és használt a Rutascorbin tabletta, ami tulajdonképpen C vitamin, de a kutya jobban tudja hasznosítani, mint a sima C vitaminos tablettát.

2012. jan. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igazad van, nem olvastam el figyelmesen a kérdést.


Egyébként a C és D vitamin, illetve egyes fehérjék hiánya a leggyakoribb oka ennek. Ha jó minőségű tápot kap, akkor persze a fehérje hiányt gyakorlatilag kizárhatjuk.

2012. jan. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb esetben a sulin lévő kutyáknak Acana, Bevi-dog, stb volt a kaja. Fene tudja, miért jön elő .....
2012. jan. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 dimono sepi válasza:
Lehet hogy kevés C vitamint kap,pedig fontos!
2012. jan. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! Akkor kipróbáljuk ezt a tablettát, lehet tényleg C vitamin hiány.

Ez gondolom emberi adagra van, egy 25 kg-os kutyának, akkor fél tablettát kell beadni belőle?

Hétfőn megyek patikába, és akkor beszerzem.

Remélem hatásos lesz! Nem szeretném ha 2 évesen elvesztené a fogait! :S


Még annyi, hogy most lesz ivartalanítva, és utána kap antibiotikumot, mondta a doki, hogy lehet valamiféle baktérium, de majd utána fog kiderülni, hogy az antibiotikum most kiöli, és visszajön-e utána a fogínyvérzés.

Rákérdezek majd, hogy lehet-e ezt a tablettát amit ajánlottatok együtt szedni az antibiotikummal, de ha tényleg csak C vitamin, gondolom lehet.


Még egyszer köszönöm!

2012. jan. 28. 20:36
 9/10 anonim ***** válasza:

ma 18:10

Messze nem biztos, hogy kevés C vitamint kap. Nemrégen még az volt az álláspont, a kutya megtermeli magának a szükséges C vitamint. Ma már bizonyos helyzetekben ajánlanak pluszban bevitelt.

Lehet, némelyik kutya szervezete hibádzik a C vitamin kiválasztásában. Náluk lehet ez az íny vérzés. Van olyan ismerősöm, hogy adja a gyógyszert, elmúlik, aztán megint előjön a vérzés.

2012. jan. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyám rendszeresen kapja a rutascorbint, mégis vérzik az ínye ha rág valamit. És prémium táppal etetem. Az orvos szerint rendben vannak a fogai, minimális a fogköve. Úgyhogy nem tudni mi okozza.
2016. dec. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!