Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyatenyésztésből meg...

A kutyatenyésztésből meg lehet élni?

Figyelt kérdés
LEHURROGÓKNAK: nem azért szeretnék kutyát tenyészteni, hogy pénzt keressek rajtuk, hanem tudni szeretném, hogy mikor foghatnék bele, mennyi pénzt kéne összegyűjtenem, és megtérülne-e. Ha csinálnám, csakis lelkiismertesen szeretném, mindent megadnék a kutyáknak, ott lennék velük. Viszont sajnos nem vagyok jó anyagi körülmények között, így dolgoznom muszáj lenne, és attól félek, munka mellett nem tudnám 100 %-osan csinálni, akkor pedig inkább el sem kezdeném. Természetesen a szükséges tanfolyamokat elvégezném, szakirodalmat már most olvasom, illetve fizetnék tenyésztőnek, hogy ott lehessek mellette, láthassam, hogy csinálja. Tudom, hogy rengeteg költséggel járna, orvosi vizsgálatok, drága ételek, megfelelő hely stb. Mennyire lehet munka mellett csinálni, ha pedig főállásban csinálja az ember, mennyire lehet megélni belőle? Előre is köszi.

2012. jan. 28. 18:57
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
nem
2012. jan. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
a tenyésztők 99% ban teljes állás mellett tenyésztenek...megélni belőle nem lehet
2012. jan. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
Nem. Akárhány rendes tenyésztőt megkérdezel, azt fogja mondani, hogy ez nem munka, hanem egy drága hobbi.
2012. jan. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor attól tartok, egy jó darabig sajnos nem lesz rá pénzem, de addig is tanulok, fejlesztem magam, hogyha egyszer össze tudok elég pénzt gyűjteni, felkészülten vághassak bele.
2012. jan. 28. 19:07
 5/42 anonim ***** válasza:

Apumék tenyésztettek Tacskókat mi pedig majd a Puli tenyésztésbe szeretnénk belefogni.

Hogy meg lehet e belőle élni: Azt kell mondanom hogy NEM!

Néha nem is néha sokszor többet költesz a kölykökre mint amennyiért el tudod őket adni. Szóval ez inkább csak hobbi mint olyan munka amiből meg is élhetsz...

Főleg meg nem most. nagyon kevesen vesznek mostanába kutyát.

2012. jan. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
És akik tenyészettet, mit dolgoztak, hogy meg tudták oldani munka mellett? Gondolok itt időre és pénzre is.
2012. jan. 28. 19:10
 7/42 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Biztos lesz, aki megosztja veled a saját tapasztalatait, én annyiban tudok hozzászólni, hogy ismerem az általános kutyavásárlói mentalitást. Ebben az országban szinte mindenkinek a legfontosabb a termék ára - itt is folyton azt kérdezgetik, hol tudnak a lehető legolcsóbban ilyen-olyan kutyát venni. Én kétlem, hogy a minőségi kutyatenyésztés önmagában anyagilag kifizetődő lenne.


Ha olyan fajtát tenyésztesz, ami a te kedvenced, nem biztos, hogy van elég nagy piaca. Ha éppen divatos fajtát tenyésztesz, akkor szinte mindenki az olcsót veszi inkább, hiába nem jó minőségű.


Bárcsak megcáfolna valaki...

2012. jan. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
40%
én szociális munkás vagyok, de ismerek Tescos pénztárost, takarító nőt, kozmetikust, bankárt, vállalkozót, orvost, tanárt, könyvelőt, újságírót, autó szerelőt, kőművest és még sok sok egyéb foglalkozást űző tenyésztőt :) szóval nem ilyen spéci szakmák vannak, vagy a szuper jól keresők
2012. jan. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Ennek örülök:) Én nyelvtanár leszek nyelvsuliban, emellett magántanár, ami elég jó pénz, csak az időtől félek, hogy lesz-e elég:S
2012. jan. 28. 19:23
 10/42 anonim ***** válasza:
Nem lehet megélni, én is napi 8-10 órás munka mellett csinálom, utána rohanok haza és viszem ki őket sétálni hétvégén meg kiképzés, kiállítás. Attól függ milyen fajta pl yorki tenyésztőtől már hallottam h nem dologzik de a nagytestűsöknél nem igen fordul elő. Yorkiből többet tud tartani akik többször ellenek, így esélyesebb, énn nagytestűvel foglalkozok, 3 szukánál sosem tartanék többet ezáltal nem.
2012. jan. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!