Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiknek ajánlott a mopsz kiskutya?

Kiknek ajánlott a mopsz kiskutya?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kiskutyát ..a mopsz nagyon tetszik. segítsetek mopsz gazdik vagy hozzáértők ..tartásáról,ápolásáról,táplálkozásáról,betegségeiről mindent amit csak tudtok írjatok le! Megvan egyedül is? Naponta mennyi sétát igényelnek? kis panel házban is elvannak? Köszönöm előre is!

u.i :Mindent ami csak eszetekbe jut!


2012. jan. 28. 20:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Még nem volt ilyen fajta kutyám, de családi, kisgyerek mellé való kutyának is mondják.
2012. jan. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
19%
Akiket nem zavar hogy horkol,röfög és hogy ki kell tísztítani minden nap legalább 3 szor-4szer a ráncait.
2012. jan. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
17%
Én nagyon szeretem a kutyákat, de a mopsz az egyik legcsúnyább kutya!Sajnos azoknak könnyen kiesik a szemük,az egyik ismerősöm gyakran vitte az állatorvoshoz,visszatetetni,mert nagyobb kutyával játszott és nem bírta a strapát!!!!
2012. jan. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
google: kutyatartás, mopsz. Ne egyszerre, hanem ilyen sorrendben. Amit kérdeztél, arra legalább két könyvnyi anyaggal lehetne kimerítően válaszolni, félig-meddig meg nem éri meg.
2012. jan. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
6%
Én csak annyit tudok róla, hogy az egyik legbetegesebb, legbüdösebb, leghorkolósabb kutya. Szegényekkel jól kicseszett az ember, amikor ilyenné tette őket. Jópofák, de szerintem csak messziről. Én még nem találkoztam olyan mopszal, aki tudott volna játszani az én 60 kilós jószágommal, pedig yorkikkal meg bischonokkal játszik. De a mopszok valahogy nem kaphatók ilyesmire, már az is jó, ha nem támadják az enyémet.
2012. jan. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
A miénk elég makacs.pl. Ha szólitom még véletlenül se hallja meg,csak akkor simogassam,ha ö akarja,rengeteget eszik.tényleg röfög,az orrváladékát mindig rám prüszköli.sokat pukizik és akkor ugat,ha senki nincs a láthatáron.meg nem tudom mondani mit szeretünk benne.olyan különcnek mondanám.a szemére tényleg vigyázni kell.
2012. jan. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

[link]

Megvan egyedül is, ha ezt úgy érted, hogy másik kutya nélkül. De ő alapvetően egy társasági kutya, igényli a rendszeres napi foglalkozást, sétát. Panelban is jól elvan. Venni csak tenyésztőtől szabad, mert rengeteg a beteg, hibás szaporítók által árult kiskutya. Etetni ugyanúgy kell, mint bármely más kutyát, csak a méretének megfelelően. Fél éves korig napi 3x, utána napi 2x.

Nézz körül a magyar mopsz tenyésztők közt, és aki szimpatikus, azzal vedd fel a kapcsolatot. Segíteni fog a választásban és minden kérdésedre válaszol. Valamint biztos nem fog rád tukmálni egy kölyköt se.

2012. jan. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Lehet panelban tartani. Amíg kicsi, nyilván többször kell levinni egy nap, mert gyakrabban kell pisilni-kakilni, később elég napi 3-4x, ahogy akármilyen más kutyát. Ebből azért legalább 1 séta legyen egy kicsit hosszabb, hogy kifutkározhassa magát. Vigyázni kell vele, mert könnyen az ember fejére nő, szörnyen önfejű és makacs, de ugyanakkor okos is. :) Nevelni kell, na, nem csak babusgatni. A nagyon meleget és a nagyon hideget nem bírja. A szőre brutál mód hullik... meg ugye folyton röfög, horkol, meg fingik :D Csak jó helyről, tenyésztőtől vegyél! A rövid orruk, kidülledő szemük miatt alapból kissé "hátrányos helyzetűek", de ha még egy agyatlan szaporítótól is veszed, akkor szinte borítékolhatod, hogy ráköltöd a gatyádat is a mindenféle bajára. A mi mentett mopszunk még nincs egy éves, de már ráköltöttünk vagy 50ezret a szemére.
2012. jan. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
A szomszédban mopsz van,de vagy a szeme csorog vagy az orra-nyála van egybe. Ráadásul úgy szuszog,mint aki nem kap levegőt.amikor mi sétálunk a kis terrierünkkel, messze elkerüljük, mert a miénk macskának nézi és nagyon haragszik rá! Én nem szívesen látom, az igazi kutyusokhoz nekik már semmi közük. Túl vannak tenyésztve!!!!!!!!!
2012. jan. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Hát nem sok jót hallok :S Nekem pedig tetszenek :/ És a ráncait meg a szemét mivel kel tisztítani?
2012. jan. 29. 17:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!