Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan műkődik az ultrahangos...

Barta Józsefné kérdése:

Hogyan műkődik az ultrahangos kutyasíp?

Figyelt kérdés
Ma vettünk egyet ,de nem volt rajta magyar nyelvű kezelési utasítás, és az eladók sem tudták.

2012. jan. 28. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Beállítod egy hangra. Mindig azt használd. A kutya másként hallja, mint Te a hangot. Én szeretem .
2012. jan. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyilván előfeltétele, hogy a kutya 100%-osan behívható legyen mindig. Megtanítod neki, hogy a hang mit jelent és ráerősítesz jutalommal és/vagy büntetéssel. Én is szeretem, mert könnyebb, mint ordítani a kutya után, esetenként ő is jobban meghallja, ha messzebb van.
2012. jan. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még sosem kellett büntetnem sípnál. Tanításnál az etetés a legjobb először. Utána a jutalomfalatok.
2012. jan. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem már kellett, mikor játszotta az alkalmi süketet sípnál is, pedig nem akkor kezdtem el használni. Mondjuk ez semmit nem jelent, domináns kutyám van, aki rendszeresen tesztel engem.
2012. jan. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 AttilaB69 válasza:
Olyankor egyébként mit lehet tenni, mikor a kutyának szelektív hallása lesz, és nem hallgat a nevére? Főleg akkor fordul elő, mikor más kutyákkal találkozik pl kerítésen keresztül, és ha az a kutya ellenséges, akkor leáll velük acsarkodni. Akkor nem, vagy nehezen tudom leállítani, csak ha odamegyek és megrázom a grabancát.
2016. jún. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!