Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kellett volna erre mondanom?

Mit kellett volna erre mondanom?

Figyelt kérdés
Ma éppen kutyaoviba tartottunk és felszálltunk egy buszra. Leültem az egyik helyre és hirtelen odakapott egy nő és elkezdte simogatni a kutyusomat. Általában nem zavar, ha megsimogatják, de utálom, ha csak odakap és nem kérdezi meg. Aztán elkezdte nekem magyarázni, hogy nem kellene ilyen hidegben kihozni vagy ha ki is hozzuk, akkor is csak pokrócban. 4 hónapos havanese kutyám van és már többször volt kint hidegben és semmi baja sem lett, mikor láttam, hogy nagyon fázik, akkor hazamentünk, másrészt most 2 ruha is volt rajta, mivel tényleg hidegebb is volt és nem túl vastagok. De a nő szerint ez nem elég és higgyem el neki, mert neki van egy yorkija és egy csivavája is és ő ért hozzá. Mondtam neki, hogy nem lesz semmi baja és nem először van kint, aztán mikor látta, hogy nem nagyon érdekel az okoskodása, akkor megsértődött. Én próbáltam nem bunkó lenni, de elég tolakodó volt és mindenáron meg akart győzni, úgyhogy inkább nem nagyon figyeltem rá. Mit lehet ilyenkor mondani?
2012. jan. 28. 21:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit,felállok és elmegyek onnan vagy helyeselek!:)
2012. jan. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
hát azért ne is haragudjon a hölgyike de a havanese-nem egy kissé nagyobb bundája van mint a csivavának vagy a yorkynak....
2012. jan. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
-nek...
2012. jan. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy hogy mit? Amit érzel. :D Ha "olyan" hangulatomban kap el, lehet elküldöm melegebb éghajlatra, legalábbis azt mondom neki, hogy törődjön a saját dolgában és nevelje fel börtönben ő a kutyáját, ha szerinte az a jó. Ami persze vicc. Ha benti is a kutya, ki kell vinni levegőre, nem lehet csak bent tartani. Pláne ha még vastag ruha is van rajta és a kutya kiskorától kezdve ehhez van szoktatva. Látom ti korán el is kezdtétek. Nem burában kell tartani az állatot. Én is nem egyszer elkaptam ezt már. Eddig türelmes voltam, de már kezdem elveszíteni a türelmem, pláne ha látom, hogy nem a jó szándék beszél belőlük, hanem csak bele akarnak kotnyeleskedni.
2012. jan. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod, hogy a yorkinak nincs aljszőrzete, azért kell rá kabátka, a csivavája meg rövid szőrű, rá azért, a tiédnek nem kell, így egészségesebb, ellenállóbb is lesz, de természetesen van a táskádban ruha neki, ha látod, hogy fázik, ráteszed. Ennyi :-)

Én is utálom az ilyen helyzeteket, meg az odakapós-simogatókat, de nem nagyon lehet velük mit kezdeni.

2012. jan. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek, akik egy kicsit túlzásba viszik a szakértést és az okoskodást. Otthon nyilván nem figyelnek rá eleget, vagy éppen ellenkezőleg, ott is mindig ő mondja meg a frankót.

Egy csivavát/yorkit meg nem lehet egy kalap alá venni egy havanese-vel már csak azért sem mert az utóbbi valamivel dúsabb, nagyobb szőrzettel rendelkezik.

Egy pinduri csivava a rövid, "alig" szőrével már akkor is fázik ha meglebben az őszi szél.

Ha felöltöztetted és figyelemmel kíséred hogy érzi magát akkor észre fogod venni ha fázik és nem lesz baja. Lehet, hogy a jóindulat vezette csak nem vette észre, hogy kissé tolakodó lett.

Még sokan ki fognak oktatni erre készülj fel.

2012. jan. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is az a bajom, hogy nem csak elmondani akarja a véleményét, hanem meg akar téríteni. Én is jobban sajnálom az ő kutyáját.:( Szegények biztos nem fognak túl jól szocializálódni. De ha most ezt elmondom neki ezen gondolatomat, biztosan fel lett volna háborodva. Ezért sem tudom, hogy érdemes-e leállni vitatkozni.

Amúgy az én kutyámnak megvan minden oltása, van ruhája és egyébként is szobatiszta, úgyhogy le kell hozni, hogy az is maradjon!:D Pont megdicsértek az oviban is, hogy milyen szépen tud játszani és nem durvul, de nem is fél. Nagyon kis kiegyensúlyozott kutyus szerintem, de ha nem engedném ki, mert hideg van, akkor egyrészt még mindig otthon piszkítana, másrészt szerintem még az árnyékától is félne.:S Nem porcelánbabát vettem, hogy a széltől is óvjam...:)

2012. jan. 28. 21:55
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire utálom ezeket a hárpia nénikéket az aprócska kutyáikkal, akik minden arra jövő kutyára (és néha emberre) hörgéssel és össze-vissza ugrálással válaszolnak, nem tudom, ha egyszer odaengedném Én vagy bárki is a kutyáját, akkor mit szólna... Nem a kutya a hibás, sajnálom szegényt. Ezek a hülye nénikék azt hiszik, hogy jót tesznek a kutyával, ha elkényeztetik pedig pont hogy nagyon rosszat... Ráadásul azt hiszik, hogy csak az a jó gazda aki elkényezteti az ebet, és mindenkit kioktatnak, aki másképp gondolja.
2012. jan. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Ránézel, és a legbájosabb mosolyodat elővéve közlöd, hogy nahát! Tényleg? Fontos, hogy mindkét füled nyitva legyen, mert ami az egyiken bemegy, az ki tud jönni a másikon. :)
2012. jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit mondtam volna neki, hogy "köszönöm, hogy megkérdezte, hogy megsimogathatja-e", aztán többet egy k*rva szót nem szóltam volna hozzá. Hülyékkel nem kell foglalkozni, nem éri meg. Tapasztalat...
2012. jan. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!