Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Enyhén hosszú lett, de sokat...

Enyhén hosszú lett, de sokat jelentene nekem, ha elolvasnátok. Leírnátok a véleményetek? 12L

Figyelt kérdés

2004.-ben a Nagymamámhoz vettünk egy németjuhászt. Én ekkor 4 éves voltam,még féltem tőle. :’) Aztán kb. 2 hét múlva már egyre jobban megszerettem.

Teltek az évek,olyan 7 éves lehettem,amikor tényleg azt mondhattam,hogy ő az én barátom. Olyan filmbe illő kapcsolatunk volt:a kisgyerek akinek van egy nagy kutyája,aki védi őt,kapcsolatuk hihetetlenül bensőséges. Imádtam őt. Mi panelban laktunk,így a Mamámhoz jártam kiélni gyermeki,mondhatjuk falusi énem. Tényleg nagyon sokat törődtem a kutyussal.

10 éves koromban elvesztettem a Nagymamám,a kutyus, a gazdáját.(a kutyus ott maradt az üres házat őrizni,nem tudtuk volna máshova helyezni.)

Gondolhatjátok,ha előtte olyan szoros volt a kapcsolatunk,hát azután…

Tíz évesen egy 6 éves, nagy mozgásigényű, magányos, szeretetreméltó kutya gazdájává válni nem volt egy könnyű feladat. Apukám,aki nagyon ért a kutyákhoz,külföldön dolgozott,a többi családtag pedig nem vette figyelembe,egy ekkor kutya igényeit. Tényleg nem dicsértetni szeretném magam,de tényleg nem volt egyszerű.

11 évesen bekerültem a helyi gimnáziumba, kisgimnazistának.

A tanév elején még teljesítettem a küldetésem,de a tanulmányi eredményeimből rá kellett jönnöm,ami borzasztó volt:vagy a kutya vagy az iskola,de a kettő együtt nem megy.

Hát 11 évesen sajnos az iskolát kellett választanom.

Most 12 vagyok.

Apa azóta hazajött külföldről.

Gyakorlatilag övé lett a kutya:sétáltatja,játszik vele,enni ad neki.

Hétvégén még az elején jártam a kutyushoz,de rájöttem, ez csak ront a helyzeten…jobban fáj a szívem…

Megszakadt a kutya és a köztem lévő, iszonyatosan szoros kapcsolat.

Fáj,borzalmas érzés.

Ahogy ezt írom,eszembe jutottak az emlékek…pityergek…

Hogy mit tanultam Tőle?

Megtudtam milyen valakiért felelősséget vállalni,milyen egy kutyát igazán szeretni,milyen kitartani…és ami nem a legjobb tanulság volt:megszakítani egy csodálatos kapcsolatot.

Szeretlek!!


2012. jan. 28. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
És mi itt a kérdés...? Szép történet, de előbb kellett volna gondolkodni, mielőtt a mostani kutyádat megveszed.
2012. jan. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért is nem vállalod a hétvégi találkozásokat? Hogy fáj talán az, hogy édesapád lett a N.1. ? A régi emlékeket a kutya nem felejti. Te pedig a magad sajnálata miatt megfosztod magadat attól a pár órától, amit vele tölthetnél.

Nem tanultad meg jól, milyen kutyát szeretni és milyen kitartani.

2012. jan. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A kérdés,hogy mi a vélemény.De milyen mostani kutya??
2012. jan. 28. 22:17
 4/7 anonim ***** válasza:
:(
2012. jan. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom milyen választ vársz pontosan?

Gyerek vagy iskolában a helyed, én 13 évesen kaptam az első kutyám, teljesen jól megtudtam oldani suli + kutyázás, hétvégén kutya suli. De nem vagyunk egyformák, ha neked nem fér bele a kutya, akkor ez van. 12 éves gyerek vagy, milyen felelősségről beszélünk? ha nagyobb lennél lenne mit kritizálni/kioktatni de egy 12 éves kislány még abszolút nem vonható felelősségre ilyen dolgokba.

2012. jan. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Inkább írj blogot. Annak sincs semmi értelme és legalább nem ide írkálsz.
2012. jan. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Érdekes kis történet. Egy örülj hogy a kutyud még él nekem is van volt német juhászom egy évvel vagyok idősebb nálad és képzeld tudom milyen a suli meg a kutyák együtt + a sport én is paneles vagyok napi 20km megyek hogy láthassam a kutyáimat mer én belehalnék a fájdalomba ha elveszteném őket. Érdekelne hogy tényleg szereted-e a kutyusodat?!
2012. jan. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!