Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol cocker spániel panelba...

Angol cocker spániel panelba jó választás?

Figyelt kérdés
Illetve még az érdekelne, hogy egy felelősségteljes gazdinak mennyibe kerül a spánielje egy hónapban?Sok gond van vele?Gondolok itt pl. ugatásra (a körülöttünk lakók miatt).Esetleg más fajta közepes méretű kutya?
2012. jan. 28. 22:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan jöhet, ha ki tudod elégíteni a mozgásigényét! Egyébként a spánielek elég beteges kutyák, főleg a fülükkel van sok gond.
2012. jan. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Mekkora mozgásigénye van? (napi hányszoros sétáltatás?)
2012. jan. 28. 22:36
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagy. Ez egyedtől függ. Nekem német juhász keverékem van, Én addig sétáltatom, amíg el nem fárad.
2012. jan. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha panelba legalább 3 szor. De ha reggel vagy este több időd van akkor vidd le kb 2 órára, akkor letudja a mozgást és később már csak elég akkor kivinni ha wc-znie kell. Kb 2-3 órát sétáltasd. Nekem is van spánielem igaz kertes házba tartom, de bent lakik a lenti kis szobába. A fülükkel tényleg sok gond van kozmetikáztatni kell kb fél évente a szőre miatt mert megnő neki, és nagyon hullik. Másrészt sokat kell vele foglalkozni mert nagyon okos szót fogadó kutyát lehet nevelni belőle.
2012. jan. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És általában 1 hónapban mennyit kell rá költeni?pl. étel, vitaminok.
2012. jan. 28. 22:43
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Panelba teljesen jók, inkább az a kérdés, hogy fel vagy-e készülve egy vadászkutya mozgatására, tanítására, nevelésére. Remek társasági kutyák, ha jól vannak tartva, de elrontva igazi kis rémálmok lehetnek. Úgyhgy tanulj meg kutyázni, mielőtt magadhoz vennél egy spancit :)
2012. jan. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy mennyit költesz a kutyára havonta, nagyban függ attól, hogy mit veszel. A vitaminokat felejtsd el, jól kell etetni, legalább középkategóriás táppal, és akkor megkap minden szükséges vitamint, ásványi anyagot, meg ami kell. Ha prémium kategóriás tápot veszel, akkor az valamivel többe fog kerülni (bár abból kevesebb is elég a kutyának, mert sokkal nagyobb részét hasznosítja a szervezete, mint a gyengébb minsőégnek, szóval kevésbé drága, mint amilyennek tűnik), ha pedig teszkós tápon tartod őket, akkor valószínű gyakrabban fogtok megfordulni az álaltorvosnál, és lehet, hogy tényleg szükség lesz vitaminokra is. Számot nem tudok mondani, nézd meg egy-két szimpatikusabb árú táp adagolási útmutatóját, és számold ki :)
2012. jan. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia m,i is panelba lakunk mi napi 3-4x visszük le de előfordul hogy 5x is egy hónapba kb 3000-5000FT terjed mert valamikor meg lepem ezzel azzal de a a táp teszi ki a nagy részét. Ugatni nekünk csak parancs szóra ugat amúgy meg nagyon csendes. Én csak ajánlani tudom ha tudsz elég időt szentelni neki.
2012. jan. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :) Esetleg ha valaki valamivel még kitudná egészíteni, várom :)
2012. jan. 29. 01:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekünk kettő is van,igaz mi kertes házban lakunk,de napi két séta minimum van!Ha eleget mozognak akkor nincs velük semmi gond,nagyon szeretetre méltó kutyák.Én Pro-plan táppal etetem őket reggel,este pedig általában főtt kaját kapnak.Azt hogy mennyibe kerülnek ,őszintén még nem számoltam,mert mindig adódhatnak nemvárt dolgok is!
2012. jan. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!