Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jött egy új kiskutya,8 hetes...

Jött egy új kiskutya,8 hetes és a nagyobb kutyákat ( az egyik 5 hónapos dobermann, a másik 1 éves westie puli keverék) szinte állandóan harapdálja, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Most nem régen, kb 2 hete, jött egy Moszkvai őrkutya, kis maci ;) Nagyon aranyos de mivel jönnek a fogai állandóan harap, a kezünket is állandóan harapdálja meg a lábunkat..a módszerek (pl :éles hangon "rákiabálni" stb.) nem mennek és már a 2 nagyobb kutyát is harapdálja, de úgy hogy a dobermannak ráharap az arcára és nem engedi el, még morog is, de csóválja a farkát tehát ez játék neki?! Szegény dobermannnak meg fáj.. :\

A westie puli keverékkel is ezt csinálja csak neki nagy a szőre ezért a szőrét kapja él és tépi...

Hiába fogom le, szólunk rá.. még inkább morog, és csak harapni akarja őket..valahogy így vagy velünk is..mondjuk a kezünket akkor kapja el ha simogatjuk és fel van pörögve, meg hogy ha játszunk vele..:\

Valaki segítsen légyszi hogy, hogyan állíthatom le..: D

Már a játékot is otthagyja csak hogy kezünket rágja..szóval abban kell a segítség, hogy a két kutyát, és minket ne harapdáljon. Előre is köszi a válaszokat!

És a helyesírási hibákért bocsi! :\


2012. jan. 28. 22:55
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

valahogy így \vagy/ velünk is..

*Valahogy így *van* velünk is..*

bocs.: D

2012. jan. 28. 22:57
 2/20 anonim ***** válasza:

Ha az eddigi módszereid nem váltak be, változtass. Ha titeket, vagy a többi kutyát harapdálja, nyomd le a földre a nyakánál fogva, úgy, hogy ne tudjon harapni, és tartsd ott egészen addig, amíg már nem azért fekszik, mert nyomod, hanem azért, mert megadta magát. Emellett mindig legyen neki rágcsája, mert azért valamit muszáj neki csócsálnia a fogai miatt. Meg persze jó, ha sokat játszotok vele, és lefárasztjátok, akkor nem lesz annyi ereje nyúzni a nagyobbakat.

Amúgy meg az, hogy egy kutya csóválja a farkát, csak azt jelenti, hogy izgatott, ami nem csak boldog izgatottság lehet, hanem ideges, "bepörgött" izgatottság is. Ezer és egy csóváló farkú kutya harapott már meg embereket és állatokat komolyan, szóval ne hidd, hogy csak azért, mert csóválja a farkát, nem gondolja komolyan.

2012. jan. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

köszi a választ! :)

Már azt is próbáltam, hogy lenyomom a földre, így voltunk kb 5-10 percig, de hiába küzdött és próbált úgy is harapdálni..: \ De mondjuk ezt még csak 2x próbáltam..és kb fél percig lenyugodott megadta magát, és aztán újból..:\

Persze, hogy vannak rágcsálni valói, elég sok! :D

De hiába..van, hogy elvan velük ha egyedül van, de ha bejön a lakásba és elkezdi harapdálnia játékot odamegyek megsimogatni akkor átér a kezemre hiába nyomom oda a játékot azt férre dobja, és mintha nem "játék, játék, játék!" hanem "kéz, kéz , kéz!".... :D

De még csak kb 2 napja próbáltam az ilyen módszereket, előtte csak annyi volt hogy rászóltam és játszottam vele tovább, meg volt mikor hagytam hogy harapjon, de akkor csak épphogy hozzányúlt a kezemhez..ha meg bepörög..:\

A farkcsóválásról én úgy olvastam, hogy akkor csóválják a farkukat "ha készek a játékra" . :)

De köszi, hogy ezt leírtad, mert már tudom hogy nem csak ezért csóválják farkukat! :)

Még egyszer köszi a választ! ;)

2012. jan. 28. 23:36
 4/20 Akiteki ***** válasza:
59%
És a 2 nagyobb kutya nem teszik helyre? Ha már Ti nem nevelitek meg, legalább nekik kéne.
2012. jan. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

A kiskutya játszik. Pontosan, ahogy az alomtestvéreivel tenné. A nagyobb kutyák, ha már kényelmetlen nekik a helyzet, egy morgással, odakapással helyre tudják tenni a kicsit. Az emberrel való játszásnál meg ha harap, ráfogsz a pofijára és leveszed egy nem kíséretében.Egy idő után már meg fogjátok ismerni a mozdulatát is, ha harapni akarna. Ekkor az előbbit tegyétek.

A játszás vele lehet egy megtömött zokni, vagy az un fogselyem. Azt haraphatja nyugodtan.

Mindez persze, nem fog két nap alatt működni.

2012. jan. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ha újrakezdi, megint le kell nyomni a földre. Addig kell ezt csinálni, amíg tényleg meg nem nyugszik. Vagy ha nagyon-nagyon izgága, akkor lenyugvás után, még mielőtt ő kezd megint pörögni, játékra hívni, és lefárasztani, akár rongyhúzogatással, ha azt élvezi, de ott is az a fontos, hogy te irányítsd a játékot, engedd néha nyerni, hogy legyen kedve játszani, de alapvetően te legyél az, aki meghatározza a szabályokat. A játéknak végén pedig te vedd el tőle a rongyot, ne várd meg, amíg elmegy vele és leteszi valahol.

A sok szanaszét hagyott játékkal meg óvatosan, nem jó, ha tulajdona van a kutyának. Figyelj rá, hogy ha bármelyiket is elkezdi bevédeni, azonnal tisztázd le vele, hogy az amúgy nem az övé, hanem te megengedted neki, hogy játsszon vele néha. Meg egyébként a kutya is olyan, mint a gyerekek: ha túl sok játéka van, nem fog számára jelenteni semmit. Inkább legyen kevés, de azt szeresse, akkor valószínűbb, hogy azokat fogja csócsálni a körülökke élők helyett.

Az meg egyébként tényleg furcsa, hogy a nagyok nem teszik helyre. Komolyan csak tűrik, hogy ezt csinálja velük a kicsi? Esetleg hagyhatnál egyszer végigmenni egy meccset, kölyökkutyát nem bántanak a felnőttek, ellenben nagyon hatásosan helyre tudják tenni. Figyeld meg, hogy csinálják, tanulhatsz belőle :)

2012. jan. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
5%
Esetleg megpróbálkozhatsz Cesar Millan "Hogyan neveljünk tökéletes kutyát" című könyvével, egy ilyen kaliberű kutyához nem fog ártani egy kis falkavezéres szemlélet (meg a dobihoz sem).
2012. jan. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

De-de helyre szokták tenni vagyis próbálják...de én meg féltem a kiskutyát nehogy úgy odakapjon neki a nagyobb kutya, hogy az tényleg rendesen fájjon neki, mert ugye a dobermann 3x akkora mint ő, és ha ő rátápászkodik amit néha szokott, nehogy összenyomja vagy ilyesmi...:)

De tudom, hogy egyszer ha így harapdálja a nagy kutyákat akkor kéne neki tőlük egy kis helyrerakás, hogy ne piszkálja őket többször..de vhogy mégiscsak féltem. :)

Volt már nem is 1x hogy nem haraptak oda vagy kaptak oda egy kicsit, de csak annyi volt neki, hogy elballagott és visszament megint harapdálni:)

Köszi a tanácsokat! ;)

2012. jan. 28. 23:57
 9/20 anonim ***** válasza:
Egy Moszkvait féltesz?:) ez aranyos... Szívd fel magad és állj a sarkadra, mert ő biztosan kemény kutya lesz. Kutyaovira van esetleg lehetőségetek?
2012. jan. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd, hogy a nagyok megvédjék magukat, megölni nem fogják, de elrendezik a helyét! A nemek milyenek? Jó kis görény kutya lesz, de hát nála ez a normális. viszont neked tényleg már most a sarkadra kell állni. Még kicsi, de ha ennyire domináns, akkor később a nagyokat is le fogja előzni sulyban, és erőben, abból baj lehet. neked kell kell nagyon határozottan, és következetesen nevelned őt.
2012. jan. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!