Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam egy bordert tavaly...

Kaptam egy bordert tavaly szeptemberben, de mindent szét szed és tönkretesz a fél kert fel van ásva és szökik, nem ők a legokosabb kutyák?

Figyelt kérdés
Én azt olvastam mindenhol, hogy a border a legokosabb kutya, de ehelyett eddig jót még nem láttam tőle. Már vagy 4x elszökött, a szép kertünknek (jó persze kutya amúgy kisz@rja és kipisili a füvet) annyi. Tele lyukakkal, már a szárító kötélre se lehet kint teregetni, mert leszedi a ruhákat. A múltkor az autó kárpitozását tépte szét. Lehet nagyon mellényúltunk és egy ostoba példányt fogtunk ki? Gondolkotunk apámmal, hogy veszünk egy másikat ezt meg eladjuk, hátha az normális lesz.

2012. jan. 29. 09:21
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

gondoltad úgy születnek, hogy ismerik az alapvető parancsszavakat...?

logika az van, látom, gratulálok!


meg kéne nevelni a kutyát! ha veszel még egyet, ugyanilyen ostoba lesz. csak TI tehettek róla, hogy rombol, és szófogadatlan!

2012. jan. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Hahóóóó! Ezek a kutyák tele vannak energiával, napi két óra intenzív mozgás minimum kell szegénynek, talán a következetes nevelés se ártana! -.-
2012. jan. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Ahoz hogy okos és engedelmes legyen MEG KELL NEVELNI!!

Nem csak azt várni hogy a sültgalamb a szádba repüljön!

2012. jan. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a helyedbe egy kutyát se vennék. Ha neked nem lennének szülei és nem jártál volna iskolába tudnál írni olvasni? Szerintem nem. Akkor miért várod el a kutyától,hogy ő megcsinálja tanítás nélkül? Megveszel egy másik kutyát és az szerinted tanítás nélkül halgat rád? Leól, lefekszik, nem fog szétrágni semmi? Ébredj már fel. Neked kell megatnítanod, és a kutya nem egy olyan állat,amit le lehet cserélni,ha már meguntuk vagy nem kell. Vidd kutyasuliba vagy tanítsd meg te, ez nem megoldás.
2012. jan. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

de akkor ne írják már mindenhová, hogy a legokosabb kutya, mert az ember erre már tényleg azt gondolja, persze akkkor jó kutya lesz meg minden.

Kutyasuli nincs a környéken én meg nem értek hozzá, hogy kéne tanítani :O

2012. jan. 29. 09:35
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
De, azt írják okosak. Meg azt is, hogy nagyon-nagyon sok foglalkozást igényelnek. És hogy csak az vegyen bordert, aki képes napi több órás intenzív foglalkozásra, amivel mind fizikailag,mind szellemileg lefárasztja a kutyát. Mert ez a fajta (sem) ül meg csendben a sarokban, amíg te úgy nem gondolod, hogy most éppen kutyázni akarsz. Ez utóbbi nektek kimaradt, vagy nem vettétek komolyan. Ha nem akarod, hogy fel legyen túrva a kert, akkor kezdj vele kutyaiskolába járni, agilityzni, futni, terelni stb. vagyis aktívan foglalkozni vele, ha már ilyen fajtát vettél. A border ugyanis ezzel jár.
2012. jan. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
91%

[link]


Igen, a border angyon okos,ha tanítva van. Szerinted akik ezt mondták azok nem tanítják a kutyákat? Ha be van tanítva, ami nagyon könyen megy... akkor nagyon könnyű vele az élet. Persze nap 2 óra min séta kell nekik.

2012. jan. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
interneten amúgy,ha rákeresel sok mindent kaphatsz, ha gyakorolsaz a kutyával minden nap menni fog...
2012. jan. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
és tényleg a legokosabb kutya annyi lenne a dolgod hogy jól lefárasztod fizikailag és szellemileg is. A kutyád tele van lehetőségekkel csak a te feladatod, dolgod ezeket kihozni belőle. Húú ha nekem lenne ilyen kutyám de örülnék neki.Szóval a megoldás a fárasztás fárasztás és szellemi elfoglaltság.
2012. jan. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 Akiteki ***** válasza:
100%

HIHIHI!

Mennyien felháborodtak, mikor azt írtam, hogy a kutya pont annyira okos, amennyire a gazdája tanítja. Tudnék még példákat mutatni kezelhetetlen idegbeteg goldenekről is.

Adjátok el a kutyát, semmi szükségetek rá!

2012. jan. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!