Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudjuk kiirtani a kutyából...

Nem tudjuk kiirtani a kutyából a bolhát. Valami ötlet?

Figyelt kérdés
Fekete bolha van benne,egész kicsik.Próbálkoztunk a fürdetéssel,porozással,nyakörvvel,egyik sem használt.Nem hemzsegnek benne ,elvétve találunk egyet-egyet,de azt mindennap,ha egy van benne ,akkor van több is,szerintem.(Nem olcsó sz*rral próbálkoztunk)A Fekete bolha az a macska bolha ?vagy melyik?Hogyan tudnánk véglegesen kiirtani?Ha már itt tartunk,akkor köszönetet mondhatok azoknak a kutyás gazdiknak akik a bolhás dögjüket póráz nélkül sétáltatja,és odaengedik a más kutyájához!Házi praktikák is jól jönnek!
2012. jan. 29. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Teljesen egyet értek veled.:/ Ezért kapta meg mi kutyunk is ismét a bolhákat. Mi is harmadik eljárást alkalmazzuk irtásukra, remélem ez már beválik. Nekem is jól jönnének akár házi praktikák is, mi a spot-ot alkalmaztuk, illetve egy ahhoz hasonlót, amit az állatpatikában ajánlottak, de olcsóbb, valamit színt úgy valami folyadékot használtunk, ami nagyon erős és 1 liter vízben kell feloldani, azt megpróbálhatjátok esetleg, ez csak 600 körül volt, de nagyon erős készítmény. Még azt hallottam, de nem tudom mennyi belőle az igazság, itt tuti támadni fognak, hogy ez hülyeség, mert csak víz, hogy mikor a kutya fürdik a vízben, szinte csak az orra meg a szeme lógjon ki, mert ha hosszabb ideig így fürdik, akkor megfulladnak a bolhák. Ezt én megkérdőjelezném, bár azt mondta ismerősöm így írtotta ki, de az mégis csak víz... Egy próbát ha gondolod megér.
2012. jan. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Próbáljátok ki a Frontline cseppet. Tudom h drága, 2500 Ft egy adag, de hatásos. Amikor én elhoztam a menhelyről a kutyámat hemzsegtek szegényben a bolhák, orvosnál vettünk ilyen cseppet és teljesen eltűntek.
2012. jan. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod:)

Igen én is hallottam,hogy bár nem mind,de azért elpusztul a vízben a fürdetés közben!

Egyébként,amin még felháborodtam,hogy elvittük az állatorvoshoz oltatni,és onnan hozta haza a bolhákat!Idegbajt kaptam!

a kutyusunk a lakásban van,így nem szeretném ha hemzsegnének bent!

5000-ért nem szeretnék venni,mert már egyszer befürödtünk egy ilyen drága termékkel,ami nem használt!

2012. jan. 29. 12:49
 4/10 anonim ***** válasza:
Az, amit 1 liter vízbe kell tenni és a kutyát megfürdetni benne, úgy hívják, hogy Neostomosan. Jó szer, de csak 2-3 napig tart a hatása, utána újra telemehet a kutya bolhával. Leírtuk már pár hasonló kérdésnél, hogy spot-ont érdemes alkalmazni és a környezetből ki kell írtani a bolhákat. Mert az tudni kell, hogy a kutyán a bolhák töredéke van csupán, a környezetét is kezelni kell, hogy végleg megszabadulj tőle. Nagyon alapos porszívózás, a szövetek magas hőmérsékleten történő átmosása, esetleg egy neostomosan oldatos permetezés is szükséges. Spot-onok közül nagyon jó például a ProMeris Duo és az Advantix.
2012. jan. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Neostomosan: 4-500Ft körül van egy ampulla, ezt kell higítani és a kutyát megfürdetni vele (10-15percig a szőrén kell hagyni, hogy teljesen átjárja a kutya bundáját).

Ha ez megvan akkor tegyetek rá nyakörvet vagy spot-ont, hogy nehogy újrafertőződjön.

Házi praktika: almaecetet kell higítani vízzel 1:2 arányban és azzal fürdetni a kutyát. Elvileg hatásos, próbálni szerencsére nem kellett.

2012. jan. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A Frontline az én kutyáimnál már nagyon régen nem hat, és ezzel nagyon sokan vannak még így.
2012. jan. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A Frontline-t a kinti kutyákon alkalmaztuk,de nem használt!

Fura,mert azt hittem,hogy jó lesz,mert nagyon beharangozták azt a készítményt,de nem vált be!

Egyébként,még nálunk az is a baj,hogy vidéken lakunk,és a kinti kutyák ugye a kertben vannak,és ott szaladgál az utcán a szomszéd BOLHÁS kutyája a kerítéshez odanyomja magát,a mieink idegesek,és persze azok is ott ugatnak a kerítésnél, és így kerülnek kontaktba egymással!Aztán mi kínlódunk!

2012. jan. 29. 12:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezek a spot onok valamennyire kutyafüggőek. Van akinek ez a jó, van akinek meg pont az nem. Hogy nektek melyik fog beválni azt sajnos nem tudom, de a kiltixet, advantixot, fypryst szokták még dícsérni. Nyakörvből a scalibort, de az csak kullancs ellen hatásos, bolhára nem jó, kiltixet, bolfot, meg még hallottam jókat a duobandról is (bár elég olcsó, de attól még ki tudja).
2012. jan. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Javasolnék egy állatorvosi látogatást, ő valószínűleg találkozott már ilyen esettel.

Emellett fontos, hogy otthon is kiirtsátok a bolhákat petéstül, erre is tud adni állatorvos jó szert és útmutatást.

2012. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akiteki ***** válasza:
Hatásos szereket csak állatorvosnál kapsz.
2012. jan. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!