Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskóval lehet futni?

Tacskóval lehet futni?

Figyelt kérdés
Tavasszal szeretnék eljárni futni a közeli erdőbe, és van egy 1 éves szálkás szőrű tacskónk, akit elvinnék magammal. Ősszel nem vittem, mert még fiatal volt. Kb. 6-7 km heti 3 alkalommal. Biztos hogy jól bírná, mert nagyon eleven, szoktuk vinni kirándulni is, de korábban már volt ilyen fajta kutyánk, akinek többször is porckorongsérve volt ( fiatalabb korában azzal is futottunk párszor). Lehet összefüggés a betegség és a hosszabb futás között?
2012. jan. 29. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igen ,lehet.Én a barátomék tacskóját biciklivel szoktam kifárasztani,mert annyira aktiv kutya
2012. jan. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet vele futni. Nekem is Tacsim van. De én csak heti 1x futok vele 6,5 km-ert de csak tavasztól őszig.

Lehet vele futni de minden képen adj neki jó minőségű tápot és porc erősítőt. Így nem lehet baj.....

2012. jan. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz, nem hallottam még arról, hogy a futás ellenjavallott lenne a tacsiknak. Ha szabadon futtatod, és nem pl. bicikli mellett, sokkal kevésbé megterhelő neki. A porcerősítő biztos nem árt, sőt, de a lépcsőzéstől, hegymászástól, ugrálástól lehetőleg óvd.
2012. jan. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Itt a szomszédban is lakik egy tacskó, azt a gazdája hétvégente szokta a szomszéd városba kb 10 km elvinni kerékpár mellett. a kutya nagyon élvezi, láttam már, sprintel egész úton.
2012. jan. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!