Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek eljárhatok futni...

Szerintetek eljárhatok futni a kistestű kutyámmal?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert általában nagytestű kutyákat futtatnak így. Amúgy 10 hónapos cavalier king charles spánielről van szó.
2012. jan. 29. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdemes volna előtte megnézetni a szívét, mert a cavaliereknék nagyon gyakoriak a szívproblémák, nehogy futtatás közben essen össze. De ha nem maratoni távokat, csak 30 perceket szeretnél futni, akkor nyugodtan lehet vinni, bár nem minden kutya szereti.
2012. jan. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy futhatsz vele. Én is futok a kistesű kutyámmal heti 1x 6 km-ert.
2012. jan. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze. Ugyanúgy tartani fogja veled a lépést. Én Jack Russell terrierrel járok futni, és állandóan hátrapislog rám, hogy siessek már, mit lazsálok. :)

Jó tanács: pár hónapot még várj az intenzív futtatással, és soha ne aszfalton futtasd, hanem természetes talajon, lehetőleg szabadon, hogy a saját tempójában futhasson, és adj neki valami porcerősítő készítményt.

2012. jan. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok


De elősször vidd el egy orvos kivizsgálásra szíve miatt. A Cavaliereknek gyakran rossz....

2012. jan. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Cavalier King Charles spánieleknek gyakran van tényleg szívbetegségük, ezért egy doktornak vidd el megnézni. Mondd el, hogy futni szeretnél vele, és majd megmondja, hogy mégis mennyit ajánl. Amúgy eljárhatsz vele semmi akadálya. sokan kocognak kis kutyákkal, sőtt még kerékpároznak is vele
2012. jan. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!