Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan aki főz a...

Van itt olyan aki főz a kutyájára?

Figyelt kérdés

Ha igen...


Milyen kutyátok van?Mit főztök neki ,ebből mennyit kap egy nap?


Hogy érdemes az ilyen etetést csinálni?


Köszi előre is.


2012. jan. 29. 17:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam rájuk főzni csak néha. Olyan Február felé mikor szarvasra vadásztak akkor a szomszédunk vadász. Mindig hoz a ő kutyáinak is meg a miénknek is szarvas szív, máj, tüdő és ekkor szoktam nekik eszt csak megsütni. Ebben kimerül a kutyáknak való főzés.

Amúgy egy Tacskó és egy Pulim van.

2012. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Rendszeresen én sem főzök, csak néha. Úgy havonta. Általában a csirkés boltból szoktam nekik hozni csirkefejet lábat, vagy ha van szép áru, akkor sertéskörmöt, vagy marhagégét. Azt felrottyantom nekik, és olcsóbb tésztával tálalom. Nagyon szeretik. a többi napon tápot, és maradékot kapnak.

Egy amstaff és egy labrador

2012. jan. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Állatorvosi javaslatra a kutyáink kizárólag házikosztot kapnak. Húsból általában vadnyesedéket, belsőséget, csirkenyakat szoktam vásárolni nekik. A "köret" általában rizs. Naponta 2-szer, reggel és este kapnak enni. A mennyiséget Neked kell kitapasztalnod, hisz minden kutyának más az igénye. Ha azt látod, hogy nagyon hízik, csökkentsd a mennyiséget.

Egyébként két kutyánk van, egy keverék közepes testű mentett és egy leonbergi.

2012. jan. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 tetris ***** válasza:

Régebben volt egy hatalmas keverék kutyánk. Hát az annyit zabált, hogy nem gyúztem bolti kajával, és inkább főzögettem neki külön. Csirkelábat, csirkefejet, nyesedéket, bőrkét, ilyesmit. Ha csak kevés volt, akkor keverben ebbe főzött kajába kenyérdarabokat, meg hozzátettem a konyhai maradékot is.

Mindent megevett, nem volt kidobnivalóm semmi.

Egy idő után már utáltam csinálni, mert a főzés, leszűrés, hűtés minden nap az agyamra ment. A csirkefejek-lábak bűzlöttek a konyhában, egész nap gyűjtögettem a maradékot.

Undorító volt. Ráadásul akkora rakásokat csinált utána, hogy alig fért a lapátra. Na és a szaga!..

Inkább vegyél készen kutyakaját, ma már olcsóbb is van. Ezt meg fel lehet bővíteni ezzel-azzal, ami akad a konyhában. Lejárt felvágott, sajtdarabok, uzsonna maradék, ebédmaradék, ilyesmi. Persze, ez nem a legideálisabb étel egy kutyának, de hát ki győzi ezt pénzzel?

2012. jan. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem az én kutyám. Ismétlem NEM az én kutyám :D [link]
2012. jan. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Az az igazság,hogy amstaffom van (6hónapos) de bármilyen minőségű táppal próbálkozok nincs a normál súlyában.Ezért gondoltam hogy nekiállok főzni neki :)


Állatorvos mondta hogy kicsit le van maradva kg-kal,de ő mindenáron csak a 5000Ft-s 3 kg tápot ajánlgatja :D Közöltem ,hogy azért szép és jó,de ez nem éppen fér a kereteimbe bele...

2012. jan. 29. 17:35
 7/15 anonim ***** válasza:
2012. jan. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
most nyílt itt a közelbe egy jó kis állateledeles bolt ahol fagyasztott dolgokat is lehet kapni kutyáknak csirke nyak,csirke farhát, vad nyesedék ,pulyka máj a többire nem emlékszem , jövő héten veszek a kutyáimnak vmelyikből és azt rizzsel oda fogom adni nekik :) havonta egyszer egy ilyen étkezést még bevállalok szerintem egy adagból több napra is elegendő lesz, mert két kistestű kutyám van és nem esznek vmi sokat, amúgy ezen kívűl Pro plan táppal etetek mivel jó minőségű nincs szükségem hogy minden nap főzzek rájuk, havonta beiktatok egy főzést és kész..
2012. jan. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

én főzni szoktam úgy másfél kg a 4 kutyának naponta.

általában disznó húst(mangalica,kese,duroc):ami épp úgy jön:húsos csont,gége,nyelv,szív,tüdő,szűzpecsenye

2012. jan. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Két spánielem van.A Pro-plan táp mellett,este általában főzök nekik,ilyeneket pl:csirkenyesedék,szív,zúza,nyak,vadnyesi,sertés lép,máj.
2012. jan. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!