Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól fedezhet a kan...

Mikortól fedezhet a kan boxer? Mikor lesz ivarérett? Kb hány hónaposan?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Sosem lesz az.
2012. jan. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

1 éves korára már szinte tuti, hogy az lesz, de szerintem az észrevehető, bár én szukapárti vagyok.


Amúgy tenyésztő vagy? Vagy miért kell ez az info?

Mert ha tenyésztő vagy akkor tudnod kéne elvileg.

2012. jan. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Ha van törzskönyve, megvannak a megfelelő szűrések, amiken a kutya sikeresen át is ment, és van tenyésztői engedélyed, hivatalosan bejegyzett kenneled, megfelelő tudásod, szakértelmed mindehhez. MEOE oldalán minden információt pontosan megtalálsz, hogy mikortól fedezhet egy boxer (vagy bármilyen más fajtájú) kutya. ( [link] )


Az ivarérettségre pedig előttem már válaszoltak.

2012. jan. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkortól fedezhet, amikortól a gazdájának van annyi tudása, hogy ezt ne itt kérdezgesse, hanem egyedül is ki tudja találni, kivel, mikor, hol és miért fedezzen a kutya.
2012. jan. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

más az ivar érett és a tenyészérett, ivarérett már 9 - 10 hónaposan lesz a kutya de ekkor még nem fedezhet.


Tenyészérettséget a fajta gondozó klub szabályozza mind a kort mind pedig a hozzá tartozó szűréseket (diszplázia, szembetegségek, genetikai szűrések stb) átlagban 2 éves kor körül mondható az, hogy se a kanban se a szukában nem okoz fizikai károkat a fedezés. De a boxerre vonatkozó szabályokat nem ismerem.


Fedezni akkor fedezhet ha eleget tesz a klub elvárásainak (megvannak a szűrései, tenyésszemléje)

2012. jan. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tudnom kellene??? Mondjuk szerintem nem úgy születtem, hogy a Föld minden tudása a kis agyacskámban van.

Egyébként... a kutyámnak nincs törzskönyve.... De mivel fajtiszta,és sokan dicsérik, akár merre is viszem, hogy miért nem indulok vele kiállításokon, így bogarat ültettek a fülembe és B-s törkönyv már folyamatban van, és mivel a neten olvasgattam a dolgokat (( h a tudást az agyacskámba bevigyem )) gondoltam itt is felteszem a kérdést.

2012. jan. 31. 09:56
 7/11 anonim ***** válasza:

Attól, hogy szép a kutyád, még nem biztos, hogy alkalmas tenyésztésre. Miután nincs törzskönyve, nem lehet lekövetni, mi van a vérvonalában, egészséges, hosszú életű rokonai vannak-e, milyen betegésgeket örökíthet, ha egy szintén örökítő szukával kerül össze... Persze lehet - és tenyésztés előtt kell is! - szűrni bizonyos dolgokra, de azért az nem ugyanaz, mintha a komplett családfáját megnézhetnéd.

A tudás meg természetesen nem veled születik, de basszus nem gyakorikérdéseken kell tenyésztést tanulni. A pároztatás veszélyes, baja eshet mindkét kutyának, a kölykök egészségéért is mindkét gazda felelősséggel tartozik, nem játék. Az, hogy itt kérdezősködsz, kb. ugyanolyan, mintha lemennél a legközelebbi kutyafuttatóra, és ott érdeklődnél. Hallanál egy csomó marhaságot olyan emberektől, akik azt hiszik, hogy értenek hozzá, mert egyszer összerakták a tacskójukat a szomszédéval. Szakemberektől kell tanulni, nem az utca emberétől.

2012. jan. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Neked meg értelmezni kéne azt amit ideírtunk és akkor belemenne az agyacskádba. :)


Egyébként egy kis info: azért, mert egy laikus azt mondja, hogy milyen szép a kutyád nem jelenti azt, hogy a fajta standardnak megfelelő.

Amúgy hogyhogy tudsz csináltatni neki utólag törzskönyvet? Erre azért kiváncsi lennék.


A másik, hogy bírom amikor ezzel támadnak vissza, hogy nem született úgy senki sem, hogy mindent tud. Ez így van, csak ha egy kicsi energiát is beleöltél volna a kérdésbe, akkor kb 2 perc alatt megtalálod googleban a választ, mert annyira alapvető dolog ez, hogy már régen rossz ha ennél a kérdésnél elakadtál, amikor úgy döntöttél hogy tovább akarod vinni a kutyád vérvonalát. Mivel ha tenyészteni akarnál (bár ahogy itt olvasom ez inkább szaporítás lenne) akkor ez ilyen tök alapvető dolog. Mi lesz a többi kérdésnél, amikor az esik szóba, hogy milyen genetikai adottságokat kell továbbvinni és egyebek. Szóval érted, nem ez a legfontosabb és legbonyolultabb kérdés, amit egyébként sehol nem lehet megtalálni.

2012. jan. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mád nincs B törzskönyv!! boxernek nem is volt...


az, hogy ki mit mond az nem jelent semmit... nekem a színhibás kutyámért is mindenki odavan még a régi állatorvosom is kérdezte mikor lesz tőle alom...


A kutyádnak nem tudod a genetikai hátterét, bármilyen betegsége hordozhat, max klinikai szűréseket tudsz neki csinálni ami a felmenőiről nem mond el semmit... simán lehet, hogy se feno se geno típusban nem örökít semmi jót.


A törzskönyvnek pont az az értelme, hogy látod az őseit, azok szűrési eredményeinek utána tudsz nézni, sőt ha profi vagy ránézel a tk ra és megtudod mondani, hogy milyen küllemi hibák gyakoriak a vonalakban.


Csak egy pl én ránézek egy Tk ra és benne van mondjuk xy kan az első 2-3 generációban akkor első blikkre mondom, hogy a kutyának vacak az eleje mert az a kan úgy örökítette ezt szerte Európában mint a pestist... de van genetikai betegség is amit meg lehet mondani simán abból, hogy x kutya szerepel a törzskönyv elején.


Ha tenyészkant szeretnél vegyél egy jó törzskönyvvel rendelkező kutyát... lehet a tied is szép de a genetikai értéke konkrétan nulla...

2012. jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Sok évvel ezelõtt lehetõség volt törzskönyvvel nem rendelkezõ kutyák számára B törzskönyvet kiváltani, amennyiben a fajtajelleget tökéletesen magukon viselték. Manapság a B törzskönyv kiváltása már csak egyes, kis populációjú magyar pásztorkutyáknál lehetséges."


egyébként döbbenet mennyire köztudatban van a B tk amellett, hogy sokan még a rendes törzskönyvvel sincsenek tisztában...

2012. jan. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!