Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy a kis...

Mit csináljak hogy a kis bullmasztifom ne akarjon "megölni" mindenkit aki a közelünkbe jön?

Figyelt kérdés
Bármikor,ha elmegyünk sétálni vagy nagyobb tömegbe,emberek és kutyák közé,azonnal elém áll elkezd ugatni,vicsorít...stb Azt nemlehet mondani ha soha sem volt emberek és állatok között,mert mnidig probálom vinni,ennek elléne,hogy nagyon barátságtalan más kutyákkal. Volt már pl hogy parkban voltunk,elengedtem a pórázrol,erre leül mellém,és ott is marad. Mikor jött oda a többi kutyus,hogy menjenek játszani,csak lesett ki a fejéböl,meg morgott egyet és ennyivel le is tudta. Vmi tipp,hogy mit lehetne kezdeni vele,hogy kicsit barátságosabb legyen? 9honapos/szuka
2012. jan. 30. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ebből amit leírtál arra tippelnék, hogy bizonytalan a kutya és nem kapja meg a kellő stabilitást, amit a gazdájától meg kéne. Falkasorrend nem igazán van rendben, mit teszel amikor így reagál? Hogyan tiltod le? Hogyan viselkedsz?
2012. jan. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát amikor elkezd ugatni,meg morogni akkor mindig néz rám hátra hogy mit reagálok,és állandoan mondom h NEM! szoval határozottan. olyankor leül,abbahagyja. De ha megmozdul megint az ember/állat,vagy elsétál,bármi lépést tesz,akkor megint elkezd rá ugatni. Olyan megint visszahuzom,megmondom neki hogy NEM! vagy hogy Elég lesz már!
2012. jan. 30. 15:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Én először azt javasolnám, hogy próbáld meg jutalomfalattal a figyelmét elterelni, ha számodra megfelelő módon (pl ignorálja a zavaró tényezőt) akkor megy a jutifalat, dícséret. Ha nem javul a helyzet akkor viszont elmennék vele kutyasuliba, mert akkor túlnőtt rajtam a dolog és egyedül nem tudok megbirkózni a dologgal. Még kicsi, szóval könnyen formálható, ne hagyd, hogy elmérgesedjen a helyzet, mert azért mégiscsak legalább egy 50 kilós (kb) kifejlett kutya lesz belőle. :)
2012. jan. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A leírásodból úgy látszik, hogy az alapokkal sem vagy teljesen tisztában, ráadásul valóban nem ritka bullmasztiffnál a bizonytalan és domináns egyed ami a legnehezebb kombó még hozzáértő kutyásnak is...

Úgyhogy én mindenképpen azt javasolnám, hogy irány egy kutyasuli, ahol póráz nélkül zajlik az oktatás, és van lehetősége megtanulni a fajtársaival kommunikálni.


Ráadásul a védőösztönös érés elején jártok, ilyenkor hozzáértés nélkül nagyon könnyű maradandó kárt okozni a kutyában.

2012. jan. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ehhez bizony szakértő kell, itt nem fogjuk tudni neked megoldani...
2012. jan. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!