Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát tudom beszerezni...

Melyik kutyát tudom beszerezni a legolcsóbban az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kiskutyát, lehetőleg fajtisztát, de nem muszáj kennelből. Melyiket tudom beszerezni a legolcsóbban az alábbiak közül?


Mudi ; Pumi ; Border Collie


2012. jan. 30. 16:13
1 2
 1/13 csillámzebra válasza:
Talán A Mudi,de a gazdájától/tenyésztőjétől függ,hogy mennyiért adja.
2012. jan. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Akkor már nézz körül fajtamentőknél, szaporítótól én nem vennék semmi pénzért. Ha nincs pénzem rendes tenyésztőtől (papírral mindennel) vásárolni akkor vagy menhely, vagy fajtamentők.


Tudod, olcsó húsnak híg a leve.

2012. jan. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

Először is nem fajtiszta hanem Fajtatiszta! Fontos lehet, hogy megjegyezd,nehogy kutyás körökben kiröhögjenek!:)

Nem ajánlom,hogy olcsón szerezz,és nem én leszek az egyetlen aki le fog szólni téged... Jönnek majd, hogy csak tk-s kutya legyen és ilyen olyan kennelből stb... Szóbal gondold meg a dolgot!

Ezek elég ritka fajták szerintem ezek közül talán a border collie a legszebb és a legokosabb kutya:)

2012. jan. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
10%
Puli-pumi-mudi olcsó magyar fajták, én nem vennék, akkor már border collie de az sokkal drágább jó tenyésztzőtől.
2012. jan. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mudi, pumi olcsóbb...

a border drágább de egyiket se vedd szaporítótól. Mudinál ott van az epilepszia, bordernél TNS ami halálos betegség...nem szűrt szülőktől vagy jó vonalból venni hatalmas felelőtlenség...

2012. jan. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Hovarju ***** válasza:
100%

Szerintem ne csak az ára alapján dönts. A vételár elenyésző része annak az összegnek, amit a tartására fogsz költeni, illetve az esetleges orvosi számláknak, ha kifogsz egy beteg egyedet.

Mennyire ismered ezeket a fajtákat? volt már kutyád? mennyi időd lenne foglalkozni vele?

Mindhárom általad felsorolt fajta nagyon nagy mozgásigénnyel rendelkezik, és fizikai szellemi lefárasztást igényel. Egy korábbi kérdésben egy borderes gazdi panaszkodik, hogy a kutyája rombol és szófogadatlan.

(keress rá a kérdésre- érdekes válaszok vannak benne.Megelőzésképpen is jó, nehogy te is így járj.)


A felsorolt fajták közül szerintem a pumi a legolcsóbb törzskönyvvel együtt kb.50-60 ezer forint.


Sok sikert a választáshoz.

2012. jan. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Hovarju ***** válasza:

Igy szólt az általam említett kérdés:

"kaptam egy bordert tavaly szeptemberben de mindent szétszed és-tönkretesz"

(bocs de nem tudtam bemásolni)

2012. jan. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kösz a segítséget hóvarjú. Időm lenne vele foglalkozni, hétvégén nagyon sokat, hét közben 3-4 órát. De van más családtagom aki tudna vele. Volt már kutyám, azt befogadtunk, kóbor kutya volt, nagyon szerettük, de eltünt, és úgyérzem, most állok készen egy új kutyához! Nyárra tervezem!
2012. jan. 30. 19:13
 9/13 Hovarju ***** válasza:
100%

Hát akkor már csak tényleg sok szerencsét kívánok és hosszú boldog kutyás éveket :-))

Ja és jó keresgélést. Esetleg próbálkozz a netboardos forumokon a fajta topikok közt. Sok tenyésztő is használja az oldalt, valamint a fajtát tartó gazdik tapasztalatai is sokat segíthetnek.

2012. jan. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a mudit ajánlom! Olcsó és a legjobb kutya a világon. :) De a pumi is olcsó. A border viszont 'rendes' kutyaárban van ami 100 ezernél kezdődik. Mindenképpen kennelből vedd, bármelyiket! Vagy fajtamentőknél. De nem írtad le hogy milyen igényeid vannak a pénzen kívül.
2012. jan. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!