Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolond a kutyám! Megoldás van?

Csillámzebra kérdése:

Bolond a kutyám! Megoldás van?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve hoztuk el németjuhász keverék szuka kutyámat egy menhelyről.Nagyon kedves és aranyos kutyus minden rendben van vele,csak nem lehet tőle közlekedni,ugyanis állandóan felugrál mindenkire.

A másik baj vele,hogy imás megszökni.


Segítsetek,hogy le lehessen szoktatni őt ezekről.


2012. jan. 30. 16:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%

Már bocsi, de mi az, hogy bolond a kutyád???


Ti vagytok béna nevelők.

Lusta vagyok már ahhoz, hogy oldalas ingyen-tanfolyamokat tartsak itt, tessék elmenni kutyasuliba, vagy olvasni Jan Fennell könyveit és a Kutyakiképzők kézikönyvét.


A kulcsszavak esetetekben:

- falkavezérség

- szellemi és fizikai lefárasztás.

2012. jan. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
a szökéstől úgy ha ivartalanítod TALÁN bár lány úgyhogy nem tudom ..csináltok erős kerítést...az ugrálásról meg úgy ha rászólsz,ha éppen rajtad van mert rád ugrott akkor kicsit rácsapsz :) vagy ilyesmi
2012. jan. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1.válaszadó

Bocs,már nem azért,de én akit nem ismerek azt nem bénázom le.És már egy csomó mindent kipróbáltam Jan Fennell-től is,de valahogy nem akarja abbahagyni.A bolond szót pedig ne vedd szó szerint,viccnek értettem. :/

És ha ott élnél ahol én (kint a semmi közepén,kocsi nélkül) sztem te se vinnéd iskolába (60 km-re van a legközelebbi város)


2.válaszadó


Már ivartalanítva van,de még nagyon fiatal.A kerítés már megvan erősítve(2 méteres vas kerítés)és átugrik felette :Đ azt is kipróbáltam,hogy picit rácsapok az orrára,de játéknak veszi és mégjobban ugrál -.-

2012. jan. 30. 16:53
 4/18 anonim ***** válasza:

akkor még nem próbáltál ki MINDENT.


na.

mondd el, mit csinálsz, ha felugrál rád?


mennyit sétáltatod?

egyéb foglalkozás a kutyával?


ha kiszökik, hívásra visszajön, vagy elmegy csatangolni?

2012. jan. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Fáraszd le rendesen, hogy ne az legyen a legnagyobb gondja, hogy hogyan tudja szórakoztatni magát. Én a kutyámat elzavarni se tudnám, elképzelhetetlennek tartom, hogy megszökjön, hiszen a legjobb bulikat hozzám kapcsolja.
2012. jan. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nemrég azt halottam,hogy ne foglalkozzak a kutyával és forduljak el tőle vagy ha már rám ugrott akkor szépen tegyem le,de továbbra se vegyek róla tudomást és így majd szépen elgondolkozik a dolgon.


Szeretnék vele normálisan sétálni és ezt naponta meg is próbálom de rögtön elkezd rohanni és hiába próbálom visszatartani elránt.Két napja mikor elvittem utoljára egyszer csak azt vettem észre,hogy kezd elszakadni a póráz és pont hazaértem vele.Szóval most új póráz kéne.


Naponta játszok vele,szoktam neki venni játékokat is,el is van velük.Kb. 1-2 órát játszok vele,ahogy épp az időm engedi.


Ha kiszökik egyáltalán nem hallgat a nevére és egyáltalán nem érdeklem.Ilyenkor mindig versenyt futunk és megpróbál elkerülni.

2012. jan. 30. 17:12
 7/18 A kérdező kommentje:
Mármint akkor ne foglalkozzak vele,ha például kiviszem a szemetet,de attól még szabad vele játszani.
2012. jan. 30. 17:13
 8/18 anonim ***** válasza:

ácsi.

most olvastam végig az első válaszod.

rácsapsz az orrára, ha ugrál, (és játéknak veszi) - na ezt ne.


Ha rád ugrál, ne vegyél tudomást róla, fordíts hátat neki, amíg le nem nyugszik.


ez a felugrálás is következménye annak, hogy ő önmagát volt kénytelen kinevezni falkavezérré.



mellesleg ha fizikailag büntetsz (de ezt csak nagyon indokolt esetben tedd, ne rácsapj egy testrészére, hanem szorítsd meg a felső pofáját úgy, hogy az ujjaid az ínyén legyenek és a szemébe nézve morogd meg.

akkor engedd el, ha nyüszög és próbálja kiszabadítani magát.

de sose ez legyen az első reakció, először NEM (határozott legyen a hang, de ne üvölts), utána a morgás, és csak utána a szorítás.



Na a kajába beleevést stb el tudod olvasni könyvekből is.

teszteld, hogy ha kaja közben belenyúlkálsz a táljába, megmorog-e.

ha igen, az gáz.


pórázfegyelem tükörsuli módra.

mindenféle kiképzésnél a kiképző kifejezett kérése nélkül tilos a fojtó.

normális nyakörvön gyakoroltok (és normál pórázzal, nem flexivel), és a pórázfegyelmet kivéve SOHA nem alkalmazol erőszakot.


Indulj el egy irányba a pórázon lévő kutyáddal úgy, hogy a póráz végét a hátad mögött tartva fogd.

ha a kutya 1 centivel is megelőzi a lábadat, azonnal, szó nélkül fordulj meg.

Nem kell, hogy extrán ráránts, csak ahogy a fordulás lendülete adja.

fontos, hogy ne akkor fordulj, amikor már fél fejjel előtted van.


Amint újra előtted akar menni, azonnal megfordulsz.

Ez egy türelemjáték, és nem is 1 nap alatt esik le általában a kutyáknak, van, akivel 1 hétig minden nap edzeni kell, de a végeredmény magáért beszél.

(mellesleg ez a módszer a falkavezéri szerepedet is erősíti - sőt, tulajdonképpen emiatt fogja elfogadni a kutya, hogy csakis te diktálod az irányt.)

ennél a gyakorlatnál ne alkalmazz dicséretet és/vagy jutalomfalatot.

a jutalom maga a haladás.



ha játékot és a sétát mindig te kezdeményezd és te is hagyd abba.



érdemes klikkeres feladatokkal lefárasztani, ezt élvezni szokták - pláne ha NJ vér is csörgedezik az ereiben.


(erről komplett könyveket olvashatsz.)



más problémák is vannak?

2012. jan. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

nagyon köszi a tippeket.Kipróbálóm mindet.


Szökés ellen tudsz valamit?

2012. jan. 30. 17:25
 10/18 anonim ***** válasza:

na most meg olvastam a következő írásod.

hát ez katasztrófa.


mennyi idős vagy?

kb. hány kiló?

a kutya mekkora?


agresszív is szokott lenni?

pl. játéknál el tudod venni a labdáját meg ilyenek?



na ezért mondtam, hogy kutyasuli, mert ha a kutyát ennyire nem tudod kézben tartani, és megpróbálsz belenyúlni a táljába az is lehet, hogy arcon harap - nem látom a kutyát, nem tudok következtetni a lépéseire...

ez így majdhogynem életveszély.

2012. jan. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!