Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek most?

Mit tegyek most?

Figyelt kérdés
A kutyám szépen pórázhoz van szoktatva igen sűrűn szoktunk sétálni menni. A napokban rámszóltak a rendőrök, hogy ekkora kutyánál jó volna, ha lenne szájkosár. Vettem neki egyet, de amikor ráteszem nem hajlandó elindulni pórázon. Mi a teendő?
2012. jan. 30. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a helyi ebrendeletet. Ha nem ír elő szájkosarat, akkor nem kell neki.


Amúgy kutyát nem úgy szoktatunk hozzá szájkosárhoz h rárakjuk és uccu neki. A helyébe én se mennék, van valami rajtam, ami eddig még soha, azt se tudom mi ez, mire jó, nem fűződik hozzá jó élményem, nem tudom h mit kéne most csinálnom - valami ilyesmi jár a kutya fejáben.

2012. jan. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szerintem ha a kutyád békés, és barátságos, maximálissan megbízol benne, akkor hagyd a fenébe a szájkosarat.. a jó volna egy szájkosár, az nem egyenlő a mindenképpen kell egy szájkosárral..

max. legyen nálad, hogy lássák a szándékot..

ha viszont megbizhatatlan, agressziv a kutyusod az idegenekkel, akkor szoktasd hozzá.. pl. otthon is tedd fel neki néha csak ugy, hogy megszokja kicsit..

2012. jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szard le. A rendőröket meg küld el a bús p***ába...semmi közük hozzá. Bár a kisebbségiekhez mennének oda ennyiszer, hogy hé, talán nem kéne szétköpködni a villamoson a szotyihéjat, meg hasonlók... én is szóltam már be sokszor rendőröknek, majd tisztelni fogom őket, ha értelmesen fogják végezni a munkájukat.
2012. jan. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Majd ha a közterületes szól rád, és azt mondja, hogy a helyi önkormányzat rendeletben írja elő, hogy kutyát csak szájkosárban szabad sétáltatni, akkor rakd rá.

Mondjuk egyébként is hozzászoktathatnád, nem árt az...

2012. jan. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szoktasd csak hozzá, de tudtommal most már nem kilóra/fajtára határozzák meg a szájkosár kötelezőségét. Elég hülye törvény volt, mikor boxereket, bernáthegyiket és hasonló jámbor jószágokat kellett kötelező jelleggel szájkosarazni. VESZÉLYES kutyáknál kell szájkosár, ami lehet egy méregzsák westie is.
2012. jan. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!