Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy hónapja kaptam 1 fekete...

Éva Tallo kérdése:

Egy hónapja kaptam 1 fekete lablador kutyát . Most 14 hónapos . Az a gondom hogy már 2x is megszökött, ugyan miért szökik, mért fut tovább mikor szólok utánna? . Van rá esély, hogy, , kinövi" a szökést, vagy már tul késö?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 17:10
 1/9 Lovas Tamás válasza:
10%
Úgy gondolom, hogy van rá esély de egy kicsit többet kellene vele törödni,játszani...stb
2012. jan. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
Valószínűleg kinövi a szökést, de biztosan kíváncsi a kinti életre és ezért szökik el mindig. Hogyan szokott kiszökni?
2012. jan. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem fogja kinőni a szökést. Első körben ivartalanítani kell, aztán eljárni vele kutyaiskolába, mert látom, nagyon nem tudjátok kezelni. Honnan kéne tudnia, hogy a hívó szóra vissza kell menni, ha ezt eddig senki nem tanította meg neki?

A kerítést csináljátok meg vagy építsetek egy kennelt a kutyának, mert ez a legrosszabb variáció, hogy a kutya kimegy az utcára, egyrész másokat zavar, másrészt balesetveszélyes a kutyára nézve és az autósokra is például.

2012. jan. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Amúgy a kutyafajta neve labRador,tehát labrador,és nem lablador.
2012. jan. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2012. jan. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

mennyit sétáltatod??? mert ha kellően le van fárasztva akkor kevesebb az esély rá hogy megszökik , a behívásra meg tanísd meg!!


bnőmnek egy 6 hónapos labija van megy egy 8 hónapos berni pásztorjuk és minden nap 2 órát sétálnak ,ott van mellettük az erdő szóval a kutyák jól kifáradnak és eszük ágába sincs megszökni pedig nekik nem is olyan erős a kerítés mert nem rég költöztek oda és nincs megcsinálva még az egyik része,de emellett agyilag is levannak fárasztva (trükk tanulás) szóval többet foglalkozz a kutyáddal és nem fog elszökni..

2012. jan. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
bocsi a helyesirási hibáért...túl zaklatott voltam........
2012. jan. 30. 19:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy kutya csak a nyakörvét növi ki. Rendszeresen sétáltatni kell (például naponta), meg aktívan foglalkozni vele, tanítani, és akkor nem akar majd kiszökni. Most hosszú lenne elmagyarázni, hogy miért, de hidd el, van értelme, és a tapasztalatok szerint is a szökések 90%-át megoldja a sétáltatás, a maradék meg tüzelő szukák miatt van.
2012. jan. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem két labim van, rendeszresen viszem őket kirándulni, kölyökkoruk óta, és eszük ágában sincs elszökni. Amikor kirándulni megyünk, póráz sem kell, mert kb. 50 m-nél messzebbre nem mennek sohasem tőlem. Biztos vagyok benne, hogy a rendszeres kirándulás miatt nem szöknek el, pedig nemegyszer nyitva maradt véletlenül a kapu akár egy óráig is,és ki se tették az utcára a lábukat. Ha az utcán sétálunk, az egyik kutyám a saját pórázát a szájában fogva sétál szorosan a lábam mellett, pedig nem tanítottam erre. Foglalkozz vele sokat, és meglátod nem akar majd elszökni, a labrador igényli a törődést, az úszást és a családi kirándulásokat, legalább hetente egyszer.
2012. febr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!