Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megéri boxert választani?...

Megéri boxert választani? Melyik kennelből érdemes válogatni Budapesten és környékén? Könnyen nevelhető kutya?

Figyelt kérdés
Minden egyéb infó érdekel.Esetleg nincs valaki,aki belvárosi és van ilyen kutyája?

2012. jan. 30. 20:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Gödöllői vagyok, és van egy boxerem.


Első kutyának semmiképp sem ajánlom. A boxer nagyon akaratos, örökké kiskapukat kereső kutya. Akkor ajánlom neked, ha értesz a kutyákhoz egy kicsit, és erős kézzel tudod tanítani, kézben tartani. Mindehhez társul egy hatalmas mozgásigény, amit muszáj kielégíteni, különben abszolút kezelhetetlenné fog válni. (2 és fél óra rohangászástól az én boxerem elfárad, de 1-2 óra szunyókálással újratölt az aksija.

Ha ezeken a buktatókon át tudtok lépni, és megfelelő tudásod van hozzá, akkor a boxer kiváló társ, szuper családtag, és tökéletes házőrző is egyben. Nagyon játékos, odaadó kutya, ha megfelelően van nevelve. Arra figyelni kell, hogy nagyon érzékeny a kiabálásra, hangos szóra, úgyhogy ha sok veszekedés van a családban, szintén nem ajánlom, mert nagyon meg tudja őket viselni. Kert mindenképp kell hozzá szerintem, a rendszeres, napi lemozgatás mellé is, vagy lakásban is elvan, ha aktív sportoló vagy, és viszed magaddal pl. futni.


Hirtelen ezek ugrottak be legfontosabb címszó alatt, ezek az én tapasztalataim. :)


Szóval röviden: ha első kutya lesz, nem ajánlom, mert könnyen, gyorsan tanul, viszont vasmarok kell hozzá, hogy szófogadó, kézben tartható, megbízható kutya legyen.

2012. jan. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Volt már pár kutyám:)

Erős kezemmel nem lesz gond.Van valamilyen könyv,amiből érdemes trükköket tanulni neveléshez?

Szeret úszni?Nyáron több hetet nyaralok hegyekben,oda vihetem magammal?Ellenne ő a hegyekben?

2012. jan. 30. 20:53
 3/14 A kérdező kommentje:
Vízhez szoktatható?Nyálas kutya?Lakásban tartanám-aktív sport mellett.Horkol?
2012. jan. 30. 20:54
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha neked való boxer, akkor megéri. Olvass utána a fajtának, tenyésztők oldalain, könyvekben, vagy bárhol az interneten, ami megbízhatónak tűnik, és döntsd el, hogy jó lesz-e. Senki más nem tehet ezt meg helyetted, hiszen - jó esetben - te ismered magad eléggé, te tudod meghatározni az igényeidet, lehetőségeidet.

Munkakutya lévén könnyen tanul a boxer, de ha hagyják elkanászodni, akkor nem egyszerű vele az élet. Sok mozgást és aktív foglalkozást igényel, nem lehet csak kivágni a kertbe vagy pórázon sétáltatni a tömbház körül.

Azt pedig, hogy melyik kennelből érdemes kutyát hozni, ne a távolság határozza meg. Ha igazán jó kutyát akarsz, akkor pár megyével arrébbról is hozol, ha nincs közelebb. Nézegesd a tenyészeteket, aki számít, az áltlában fent van a neten, választ ki a szimpatikusakat, aztán azokazokból már válogathatsz távolság szerint, de ne az legyen az elsődleges szempont, hogy mennyit kell utazni a kutyáért. 10+ évre választasz társat, pár óra utazás nem lehet gond :)

2012. jan. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Mailerdeamon ***** válasza:
Én nem értek a fajtához, de az egyik pesti ismerősömnek van egy boxere. Mentett kutya. Fehér, kb. mindenre allergiás, nagyságrendileg 30.000 Ft-ot költenek csak a kajájára havonta. Szófogadó kutya, kutyasuliba járnak, agilityznek, órákat sétálnak naponta, más kutyákkal jól kijön. Viszont ha egyedül hagyják, szétszedi a lakást. Kihúzkodja a fiókokat a konyhában. Kinyitja a szekrényajtókat, kiüríti a szemetest. Szóval van baj bőven, persze ennek nem a kutya az oka és a fent leírtak nem feltétlenül jellemzőek a boxerekre. Ja és imádják.
2012. jan. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Hovarju ***** válasza:

Szerintem szép kutyát. Egyetértek az első válaszolóval nagyon nagy mozgásigénye van.

A kutyasuliba, hová járunk több boxert is hoztak már. Én azt tapasztaltam, hogy nagyon vidám játékos kutyák, a nyári melegben viszont csorog a nyáluk. A gazdik elmondása alapján horkolnak is.

De ha Te neked tetszik és az esetleges nyálcsorgatással, horkolással együtt is tudod szeretni, akkor megéri.

2012. jan. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.


Horkol, és ereget nagyon sokat és büdöset!!!


A fentebb említett lakásboxer problémák tuti elő fognak jönni, ha nincs megfelelően lemozgatva.


A boxer bármit szeret, amit veletek együtt csinálhat, vagy amit feladatot adtok neki, úszni is szeretnek általában, de ez azért az adott kutyától is függ. :)


Ha tényleg ilyen aktív életet élsz, és mindebből tényleg kivehetné a részét, akkor biztosan megfelelő választás a boxer neked!


Az erős kézre nem fizikailag gondoltam, és nem szó szerint!!! :)

Következetes, határozott, erős, magabiztos nevelés kell hozzá! :)

Amint érzi, hogy elbizonytalanodsz, vagy gyenge vagy, azonnal kihasználja, a boxerek örökké próbálkoznak, hogy falkavezérré válhassanak, emiatt kissé nehéz velük, mert "örökös harc" fog menni köztetek a falkavezérségért. Játékosan de mindig próbálkozni fog, hogy kibújhasson a szabályok alól, és egyszer sem szabad engedni neki, mert utána nehéz visszacsináld. :)


Persze ezek továbbra is az én tapasztalataim, tényleg nézz utána, menj el pár szimatikus kennelbe, és érdeklődj a tenyésztőtől is ezekről, az a tuti, mert ezeket én az egy szem boxerem, és ismerőseim boxerei alapján állítom. :)

2012. jan. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Tehát szimpatikus kennelbe... :D
2012. jan. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Imádnivaló, főleg ha kinézetre is tetszik. Nagyon embercentrikus, családbarát és igazi energiabomba. Azt meg cáfolnám, hogy egyedül hagyva szétszedi a lakást. Megfelelő neveléssel és elővigyázatossággal nem rombol egyáltalán. Nevelése kicsit talán kihívás lehet, mert könnyen tanul, szeret is tanulni, de kicsit akaratos is, persze ha tudja mi az amit lehet és mi az amit nem, akkor nem nehezebb, mint egy "átlagos" kölyök nevelése.

Amelyiket ismerem az kölyökkorától kezdve imádja a vizet, de a sarat és a pocsolyákat finnyásan kerüli. Hegyekben is jól ellenne szerintem. A család/gazda közelségét nagyon igényli, az a jó, ha ő van a központban (szerinte). Horkolni szoktak, melyik mennyire, van amelyik állandóan, van amelyik csak ritkán. Nagyjából fordítottan arányos a horkolás a pofájuk nyomottságával: minél rövidebb, annál jobban horkol.

Nyáladzani én csak kimerítő futás után láttam, meg néha iváskor, de nem az a mindent összenyálazó típus. Az aktív testmozgás és a szellemi munka is kell neki nagyon, különben unatkozik, akkor meg tényleg hajlamos a rombolásra.

Az index.hu-s boxer fórumon vannak belvárosiak, szerintem nyugodtan kérdezhetsz tőlük is.

2012. jan. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szintén első vagyok, második kör:


A vizet első pillanattól imádja az összes boxer a köreimben!!! :)


Eleinte nem nyálaznak, viszont egyszercsak beindul, és akkor lesz nyálbuborék, nyálcsík, nyáltenger... :D


Könyvet Cesar Millant ajánlom leginkább a boxerhez, és mindenképp kutyasulit, azt imádják!!! :)

2012. jan. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!