Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megállapítani...

Hogyan lehet megállapítani sétáltatáskor hogy a kutya veszélyesnek lett-e nyilvánítva vagy nem?

Figyelt kérdés
Most hogy végre megszűnt az a hülye törvény hogy fajtánként sorolták veszélyes kategóriába a kutyákat, hogyan tudom én, vagy egy illetékes mondjuk közteres megállapítani, hogy egy adott kutya veszélyes-e vagy nem? Csak azért jutott eszembe, mert ugye jól tudjuk, hogy attól, hogy valakinek kinézetre "rémisztő" kutyája van, attól még igenis lehet egy jól nevelt, szolgalelkű kutya. Ugyanígy egy "aranyos" szobacirkáló meg egy idegbajos, mindenkit megtámadó eb. Eddig ugye ránézésre azt mondták ez egy roti jellegű kutya, kötelező a szájkosár...és most?
2012. jan. 31. 08:15
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Nem igazán értem az összefüggést a törvénnyel, attól hogy egy kutya veszélyesnek van nyilvánítva még lehet teljesen barátságos, és fordítva egy "normál" kutya veszélyes. Törvény vagy nem törvény, te mint sétáló ember nem tudhatod hogy a szembejövő kutya milyen.

És az előítéletek nem szűnnek meg, roti, staff, pitt stb a köztudatban "harci" kutya marad.

Te mint sétáló ember annyit tehetsz (és legyen az roti, nj, spániel vagy yorki) hogy egyeztetsz a gazdival hogy barátságos-e a kutyája.

2012. jan. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Megszűnt? Nem hallottam róla. De a biztosítóknál még mindig él a "veszélyes fajta" és azokra nem kötnek biztosítást(nj, roti, pit, shar pei, csau, dobi stb.) Alap dolog, hogy közterületen mindig pórázon legyen a kutya. Ennek hiányában büntethető a gazda, ha meglátja egy közterület felügyelő. Kutyafuttató kivétel. Én személy szerint rühellem, mikor a gazdik felvágnak a kutyájukkal(legtöbbjük pit), hogy póráz nélkül sétáltatják. Mert ezek a kutyák általában alattomosan támadnak, minden hang és morgás nélkül. nem egy pldát tudnék írni. A kiskutyák legalább figyelmeztetnek, hogy ne közeledj.
2012. jan. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez csak azért érdekel, mert rengeteg fajtát a veszélyes ebekhez soroltak pl.: dobermann, roti, boxer, de még a bernáthegyit is... és ezeknek kötelező volt a szájkosár.

Ma meg:

"az ebről fajtája alapján nem, kizárólag egyedi viselkedésének következményeként ítélkezhet a hatóság...

Maga a veszélyesnek minősítés két úton történhet. Amennyiben az eb fizikai sérülést okozott, a végrehajtási rendeletben leírt összetett szempontrendszerben meghatározott feltételek teljesülésekor hozhat ilyen döntést a hatóság.

A másik út: amennyiben állatorvos, vagy civil állatvédelmi őrszolgálat képviselője úgy ítéli meg, hogy az eb fizikai, vagy pszichikai állapotából fakadóan veszélyt jelenthet az emberek biztonságára, azt köteles jelenteni a hatóságnak."

Tehát azért azzal vitatkoznék, hogy egy veszélyesnek nyilvánított kutya teljesen barátságos lenne, bár megfelelő rehabilitáció után nem kizárt.

Póráz nélkül sétáltatni nem is lehet közterületen, veszélyességtől függetlenül.

De mi van, ha valakit azért akarnak megbüntetni, mert nem tett szájkosarat mondjuk a bernáthegyire? Vagy épp egy ártalmatlanabb kinézetű, de már veszélyesnek minősített kutyát sétáltat enélkül?

2012. jan. 31. 08:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a konkrét egyedet veszélyesnek nyilvánítják, akkor az oltási könvébe ezt bejegyzik. A közterület felügyelő elkéri az oltási könyvet és megnézi. Ha veszélyes, akkor ellenörzi a szájkosár meglétét. Ennyi.
2012. jan. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Csak onnan jutott eszembe, hogy olvastam egy kérdésben, hogy a rendőrők szóltak a gazdinak, hogy "ekkora kutyánál jó lenne szájkosár".

Az meg csak a veszélyesnek minősített kutyáknál kötelező, illetve tömegközlekedéskor, ha jól tudom.

2012. jan. 31. 09:43
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
Nem csak a veszélyesnek minősített kutyáknál kötelező a szájkosár. A helyi rendelet határozza meg melyik kutyára kell, ez független attól, hogy a kutya veszélyes-e vagy sem. Debrecenben pl. elég durva helyzet, itt kortól, mérettől függetlenül minden kutyára kötelező a szájkosár, az ebadót sem vezetik be, nem lesz veszélyes és nem veszélyes besorolás sem. Múltkor egy 10 hetes kutya gazdáját büntették meg a közteresek, mert nem volt a kutyán szájkosár, ő aztán tényleg veszélyes lehetett.
2012. jan. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
érdekes hogy 0%-ban nem volt hasznos amit írtam... semmi olyat nem írtam ami nem igaz. ezek vagytok ti.
2012. jan. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
45%

6-osnak üzenem, hogy nem csak a nagy kutya támad, sőt, engem egy kis szobacirkáló tépett meg éppen Debrecenben egy parkban.

Az Achilles-inamat találta el hátulról, mondanom sem kell elég fájdalmas, ha ezt egy gyerekkel teszi, akkor meg is ölheti, mert simán az arcára, nyakára ugorhat egy kis tökmag kutya is. Egy artériát érő harapás legtöbbször halálos. Nyak, comb, felkar, alkar, vádli, ágyék, mind halálos harapási pontok, akármekkora kutya támad meg.


Debrecenben különösen durva a helyzet, mert mindenféle kutyát szájkosár nélkül sétáltatnak a panelprolik, vénasszonyok. Mindre kell szájkosár, mindre kell póráz. Minél korábban szoktatják hozzá a kutyát, annál jobban jár a tulajdonos is, mert nem fogják megbüntetni.


Ja, a kutyaszart is fel kellene nyalatni a sok prolival, akik a kutyáikat közterületen szaratják.

2012. jún. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!