Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8hónapos kutyusom sántít az...

8hónapos kutyusom sántít az első jobb lábára, mitől lehet? Kinti kutyus!?

Figyelt kérdés

tegnap játszottunk egy kötéllel én attol tartok h ott huzhatta meg a lábát az esti hidegmeg rátett.Diszplázia kizárva mert az első lábára sántit.Végigtapogattam nincs eltörve se bedagadva,de mégcsak nem is fájt neki amikor végigtapogattuk.Mitől lehet? Nem emeli a lábát csak biceg rá.Remélem csak meghuzodhatott.Állatorvoshoz csak 3 nap mulva tudom elvinni mert el kell utaznom.

Vkinek vmi tipp h mi lehet a huzodáson kívül?

És ha " csak" meghuzodott akkor mi tévő legyek?Voltaren kenőccsel kenegethetem neki?Vagy?


2012. jan. 31. 16:34
1 2
 1/18 Akiteki ***** válasza:

Ne kezelgesd humán kenőccsel, nem tudni hogy hat a kutyára.

Lábfájásba 3 nap alatt nem halt bele senki, majd akkor megmondja az orvos.

2012. jan. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%
legrosszabb esetben csípőficam, de nem tudom mi a fajtája a kutyusnak.
2012. jan. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mivel fiatal, csontgyulladásra gondolok. Szorítsd meg a lábát, a térdét, hogy felsír-e. Vinni kéne mindenképp orvoshoz hamar, hogy ha ez a baj, adjon neki gyulladáscsökkentőt és ha kell, fájdalomcsillapítót. Most a legjobb az lenne, ha bevinnétek vagy bezárnátok valahova, hogy ne nagyon mozogjon és ne terhelje még tovább az amúgy is gyenge csontjait.
2012. jan. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
az is előfordulhat hogy a talppárnái közé befúródott valami, ami akkor fáj ha rááll
2012. jan. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

végigolvasgattam mielőtt kiirtam itt a forumon az összes ilyesmi kérdést azért tettem fel mégegyszer:)

fajtája: amerikai staffordshire terrier.(8 hónapos)

végignéztem az összes tappancsát semmi nem szorult bele.

Végigtapogattam-erősebben is és sehol nem vonyitott de mégcsak el sem huzta a lábát,hogy fájna neki.

Ma reggel vettem észre(tegnap este mikor játszottunk semmi jelét nem mutatta)

És azt vettem észre h 10perce mikor itt slátlgat a szobábas fel-alá már kevésbé huzza mint reggel.

Akiteki,köszi nem kenem többet a kenöccsel,bár lehet h az hatott,de mégsem kenem akkor,csak hirtelen más nem jutott eszembe.

2012. jan. 31. 16:58
 6/18 Akiteki ***** válasza:
100%
Lehet, hogy már rég nem is fáj, csak kicsit rájátszik, mert akkor a gazdi többet foglalkozik vele. Nem egy ilyet láttam már:))
2012. jan. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Biztos csak meghúzódott, ha egyébként rááll nem valószínű, hogy komolyabb baj van. Ha pár nap múlva nincs javulás elég akkor állatorvoshoz vinni.
2012. jan. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek:) Igy megnyugodtam kicsit.

Egyébként igen ő a nemzet színésze,könyvet irhatnék róla h ebben az együtt töltött 6 hónapban mit proodukált,lehet beviszem a hétvégén a nemzeti színházba!!!:)Tutti h a legmagasabb gázsi az ővé lenne:) Mégegyszer köszönöm!

2012. jan. 31. 17:20
 9/18 anonim ***** válasza:
Nagyon hidegek vannak mostanában, olyan is előfordul, hogy a talppárnái közé beragad a hó, ott egy kicsit megolvad, és ahogy a hidegben hóban stb járkál, éles jéggé fagy, és felsérti a lábát. Bár az am.staffoknak nem annyira szőrös a talpuk, nem szokott ez problémát jelenteni.
2012. jan. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Akiteki ***** válasza:
100%

Múltkor az egyik kiskutyám megütötte a lábát. Néhány napig borogatták, meg vitték az orvoshoz. Érdekes módon rohanni azt bírt, de otthon mindig előadta a sántát.

A gazdi már betegre aggódta magát, amíg le nem bukott a drágám: Ha szóltak neki, hogy mutasd a lábad, emelte fel, hogy megmutassa, hogy neki az most nagyon fáj. Az állatorvosnál is mondták neki, ő meg eltévesztette és a másik lábát mutatta. :)))

2012. jan. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!