Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit ertetek az alatt hogy a...

Mit ertetek az alatt hogy a kiskutyakat következetesen kell tanitani?

Figyelt kérdés

2012. jan. 31. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Azt hogy normálisan megtanítani, nemcsak annyit hogy egyszer elmondom neki aztán kész. Meg azt is hogy tényleg tanítani kell, nemcsak annyi hogy kiteszem az udvarra és jólvan.
2012. jan. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amit egyszer megengedsz, az legyen mindig szabad. Amit egyszer megtiltasz, az legyen mindig tilos. A kutya nem érti, hogy fürdetés után miért szabad felmenni az ágyra és több óra sárban rohangálás után miért nem. Vagy pl. ha a kutya átszaladt az úton egy olyan helyen, ahol évente egy autó jár és nem teszed egyértelművé, hogy ez nem helyes, akkor át fog szaladni a négy sávos autóúton is, ha meglát egy macskát, mert nem érti, hogy most miért nem szabad.
2012. jan. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Igen,én is egyetértek a 2. válaszadóval.Mindent le kell egyszerűsíteni és konkrétumokat kell tanítani neki.

És a türelem a legfontosabb.És nem veréssel kell nevelni,hanem türelemmel és szeretettel.

2012. jan. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok még azt hozzáteszem, hogy meg kell tanítani a kutyának, hogy egy vezényszót maximum 2x mondok ki, harmadiknál már érvényesítem az akaratomat. Pl. játszik a többi kutyával. Hívom, nem reagál. Másodszorra már hallatszik a hangomon, hogy mérges vagyok. Ha még mindig nem reagál, érvényesítem az akaratomat, hogy hogyan, az a helyzettől függ, pl. elfutok a másik irányba és így rájön, hogy ha nem jön, otthagyom. Az is helytelen, amit sokszor látok, hogy a gazdi hívja a kutyát, aki rohan felé, de ennek ellenére még tovább mondogatja, hogy gyere, gyere, gyere! Minden egyes vezényszó, amit kimondtál, de a kutya nem reagált rá, az a tekintélyedet csökkenti. Ez már egy kölyök kutyánál is fontos. Ha tudod, hogy a kutyád nem fog engedelmeskedni egy szituációban, ne is utasítsd, inkább fokozatosan szoktasd hozzá. Pl. játszik a többiekkel. Tudod, hogy ilyenkor nem figyel. Ha elkezded hívogatni és nem jön, azzal a tekintélyedet csökkented. Inkább várd meg, amíg egy kis szünetet tartanak és akkor hívd. Vagy egyetlen szó nélkül fogd meg a nyakörvét és vezesd el.
2012. jan. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutyának egyértelművé kell tenni a dolgokat. Amit egyszer szabad az legyen mindig szabad neki. Amit megtiltasz az legyen neki mindig tilos.

Szabályokat kell neki szabni hogy mi helyes és mi nem.

És nem utolsó sorban lényeg hogy hallgasson rád.....


De egyet értek a 2.válaszolóval.

2012. jan. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az a legfontosabb, hogyha kimondatsz valamit, azt hajtsd is be mindenképpen. PErsze nem mindig lehet. Épp emiatt marha nehéz megszokni, de ha nem vagy benne biztos, hogy van eszközöd végrehajtatni, akkor inkább szorítsd össze a szádat és ne mondj semmit.
2012. jan. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!