Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatriasztók mennyire hatásos...

Állatriasztók mennyire hatásosak? Kutyatámadás esetén?

Figyelt kérdés

Konkrétan a kutyák ellenire gondolok?

Ha teszem azt ez nagytestű állatot akarok elriasztani, mert olyan a helyzet, akkor egy ilyen kis kézi zseblámpaszerű készülék, ami hangot bocsát ki, alkalmas erre?

Tapasztalatok? Gondolatok?


2012. jan. 31. 23:29
 1/5 Mailerdeamon ***** válasza:
Erre az esetre én inkább a helyes magatartás elsajátítását javasolnám. Ha igazán olyan a helyzet, időd sem lesz elővenni a kütyüdet. Ha meg nem olyan a helyzet, akkor semmi szükség nincs rá.
2012. febr. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én az ilyenben nem bíznék. Nem minden kutyának egyformán érzékeny a füle, amitől az egyik világgá fut, az a másikat csak megdühíti, vagy fel sem veszi... Én még nem használtam ilyen kütyüt, de nem is bíznám rá a testi épségemet.

Ahogy előttem írták, sokkal többet ér a helyes fellépés (ne kezdj el futni, hanem maradj higgadt, vagy pedig kitárt karokkal üvöltve ronts rá a kutyára stb).

És ha nagyon nagy a baj, tehát a kutyát nem hatja meg a viselkedésed, akkor paprikaspray... :P Én mindig azt hordok magamnál, állat-ember ellen, hál'istennek még nem volt szükség rá, hogy használjam.

2012. febr. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 LadyLoss ***** válasza:
Apósom gázműveknél dolgozott, ő mesélte, hogy volt mikor elfutott a szerkezettől a kutya, de olyan is volt, hogy inkább ő futott, mert láthatóan feldühödött a kutya rajta. Én is paprika spray-t hordok magamnál, de szerintem ez is olyan, hogy elképzelhető, hogy valamelyik állatot csak dühösebbé teszi.
2012. febr. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat!


Írjon még nyugodtan, akinek van saját tapasztalata!

2012. febr. 2. 17:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Hosszú nyelű fejsze, igaz azzal is csak egy esélyed van. Nagyapámnak bevált. Vadgazdálkodási területen pedig egyszerűen telefon a vadásztársaságnak, hogy póráz nélkül nagytestű kutyák, azután majd gyakrabban jár arra a vadőr.
2012. febr. 24. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!