Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakott területen mennyi...

Gabi86 kérdése:

Lakott területen mennyi kutyát lehet tartani?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy mennyi a maximum amennyi kutyát lehet tartani lakott területen.köszi a válaszokat
2012. jan. 31. 23:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt mindig a helyi önkormányzat szabályozza, vagy nem szabályozaa, és akkor amennyit jól esik - az állatvédelmi törvény betartásával persze.
2012. jan. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

146/2011. (XII. 2.) AB határozat



Az Alkotmány Bíróság határozata szerint nincs joga egy önkormányzatnak sem megszabni, mennyi kutyát tart valaki. Csak max bejelentésre közegészségügyileg és az ÁV törvény előírásainak alapján vizsgálhatja, megfelelő-e az állatok tartása.

2012. febr. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

az állatvédelmi törvény a mérvadó...asszem 10 m2 /1 kutya de ez benne van a törvényben (én erre emlékszem) pl mi a 900 m2 es Bp-i telkünkön 90 kutyát tarthatnánk :D

persze a lakó környezetet nem szabad zavarni!

2012. febr. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
A helyi rendeletek szabályozzák ezt pontosan. Pl nálunk 2 a megengedett. De ha többet szeretnénk tartani, akkor kell írni egy kérvényt, amit a szomszédoknak jóvá kell hagynia és azt be kell nyújtani a helyi önkormányzatnak, ők meg jóváhagyják (ha nincs olyan szomszéd, aki kifogásolná).
2012. febr. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kedves előző. Olvasd el még egyszer a 2. hozzászólást. ;)
2012. febr. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor le vagyok maradva. Bocsi!

Mikor az ország másik felében laktam, ott épp akkor módosították helyileg és csak 2t lehetett tartani, itt meg már érvényben volt a kettő, ismerősöm épp akkor írta a kérvényt, mert gyarapodott a család, és volt pár rosszakarója aki fel akarta jelenteni.

De ha jól látom ez idei módosítás?

2012. febr. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Decemberi. Persze, a helyi önkormányzatok nem figyelik az ilyesmit sas szemmel, így az orruk alá kell nyomni, ahol nem változtattak állattartási szabályozást ennek alapján. Tuti, kisebb gondjuk is nagyobb, hogy megtegyék. Az érintetteknek érdemes utalni a friss határozatra.
2012. febr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hmm, akkor én is le voltam maradva, oké :)
2012. febr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Régen azt hittem h van vmi szabály h max 3-at de közbe rájöttem h ez nem igaz mert akkor illegális lenne a tenyésztés is...
2012. febr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, a másodiknak van igaza, mivel az Alkotmánybíróság már egy települést meg is büntetett amiatt, h megszabta az egy területen tartható kutyák számát.


Tarthatsz te 100-at is, ha akarsz, ha tudod teljesíteni az egy kutyára jutó nm nagyságot és képes vagy jó gazda gondosságával ellátni őket.

2012. febr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!