Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik így?

Miért viselkedik így?

Figyelt kérdés

Van egy 3éves keverék,kan,németjuhász jellegű kutyánk.

Szüleim összekaptak egy hete,de azóta rendeződött a dolog.

A kutya azóta kerüli anyukámat,rá sem néz,csak a kaját fogadja el tőle.

Amúgy mindig apu iránt rajongott inkább.Most a szokásosnál is jobban imádja,"ölelgeti", " csókolgatja".

Mitől lehet ez? Lehet,hogy azért haragszik ennyire anyura,mert "megbántotta" imádott gazdáját?

Mikor múlik ez el nála,és hogyan lehetne megoldani ezt a helyzetet?


2012. febr. 1. 06:48
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem egyszerűen megsértődött anyukádra, hogy ki mert kezdeni a falka vezérére, érzékeny típus.

Az ilyesmit legközelebb ne a kutya jelenlétében tegyék szerintem, ha ennyire érzékeny, most pedig ki lehet engesztelni, hogy a kutya előtt apukád "visszafogadja a kegyeibe" anyukádat, és vissza fog állni a rend. :)

2012. febr. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kutyák elég érzékenyek az ilyesmire... Egyszer párom bátyja berontott hozzánk tajtékozva, hogy miért szívjuk el a netet, felborított minket székestül, a kutya sokáig rettegett tőle, és még most, évek múltán is kerüli, pedig őt sosem bántotta. Látta, hogy labilis kicsit az idegrendszere, ezért elkerüli, mert veszélyesnek ítéli. Ha anyukád kiborult és hisztizett meg nem mutatta épeszű ember látszatát (a legjobbakkal is előfordul, ez nem sétrés akart lenni, tudom, milyenak a családi veszekedések), akkor előfordulhat, hogy a kutya amiatt kerüli, hogy nem tartja ki(vagy be:D)számíthatónak.
2012. febr. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,különösen az első válaszolónak.Tegnap délután kipróbálták,együtt etették meg,úgy tűnik, "megbocsájtott" anyunák,már megnyalintotta a kezét.:)
2012. febr. 2. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!