Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy működik a külföldről...

Hogy működik a külföldről való tenyészkutya vevés?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd külföldről venni egy tenyészkutyát, eddig egyet vettem itthonról, de itthon nincs túl nagy minőség ezért szeretnék külföldről beszerezni, és ha a pénz megvan már, akkor hogy működik? Mármint félek h angolul nem tudok majd stresszhelyzetben olyan jól beszélni vagy bármi bejöhet. Van itt olyan tenyésztő aki akármilyen fajtát vett külföldről és leírná h h működött? Aggódok h nem is a pénz ügyek miatt hanem az én bénaságom miatt enm fog összejönni :/
2012. febr. 1. 13:13
1 2
 1/14 Akiteki ***** válasza:

Kinézed a kennelt, írsz nekik.

Egy barátnőm nem beszél semmilyen nyelvet, neki a lányom fordította a levelezést.

Akiket én vettem, ott nem volt gond, mert a lányom intézte. Volt, akit elhoztak és volt, akiért mi mentünk. Miért stresszelnél? Egyébként is az adrenalin fokozza a nyelvtudást. Hallottad volna, milyen folyékonyan bírtam szidni a ringtitkárt Belgiumban, mikor elszúrta a kutyám ringbe lépését. :)))

2012. febr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

:D

Volt h svédekkel kellett beszélnem meg se bírtam szólalni úgy h 100 éve tanulok angolul... :D

Szretnék külföldről hozni csak tényleg félek h mi lesz ha kimegyek és h kell elkezdeni a dolgot?

Mondjuk találok egy megfelelő kennel és írok nki h xy avgyok magyarországról és tenyésztésre keresek kutyát? Nem hajtanak el melegebb éghajlatra? Hallottam már ilyet :/

2012. febr. 1. 13:34
 3/14 anonim ***** válasza:

És akkor mi van, ha elhajtanak? Azt a tenyészetet kiiktatod, írsz máshova.

Sajnos, sok fajtában nem szívesen adnak Mo-ra kutyát.

2012. febr. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Akiteki ***** válasza:

Szépen bemutatkozol, megírod, hogy x éve tartod már a fajtát, nagyon tetszenek az ő kutyáik és érdeklődsz, hogy mikor lesz attól a szukától alom, amit kinéztél és ki lesz az apa. Ne azt mondd, hogy tenyésztésre, mert az tényleg kicsit visszás, hanem kiállításra keresnél kutyát. Mindjárt más a gyerek fekvése.

Persze előfordulhat, hogy nem adnak Magyarországra, van egy jó adag rossz hírünk a világban.

Nekem ezért nem lett még salukim, mert akit kinéztem kennelt, az nem ad el Németországnál keletebbre. Illetve azóta már összeismerkedtünk, de az első leveleinkre simán nem válaszolt. Most már vehetnék, de most meg épp nincs hely.

2012. febr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Akiteki olvastam már több kérdésben h milyen kutyáid vannak, de nagyon sok fajtát tartassz nem? Bocsi, ha nem, csak úgy láttam :)

Hát igen pont ez az h az első lépés nehéz, onnantól már pörög a dolog.

Hát mjad írok szép leveleket aztán jónapot :)

Ausztriából szerintetek érdemes kutyát venni?

2012. febr. 1. 13:49
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem hogy honnan vegyél kutyát, az leginkább kennelfüggő, meg fajtafüggő, nem ország.

Van olyan fajta, amit Olaszországból érdemes, van, amit Norvégiából, valamit Angliából...

Nézegess honlapokat szerte a világban, és találj egy olyat, akinek tetszenek a kutyái, lesz ígéretes párosítása, és ne érdekeljen, hogy osztrák vagy cseh.

2012. febr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én kutyám tenyésztője más külföldi tenyésztő ismerőse ajánlása alapján kapott kiskutyát Swédországból. A kapcsolatok előnyt jelentenek. Valóban bizalmatlanok, de ha kitartó vagy, esetleg fel tudsz mutatni más kutyákkal elért eredményeket, akkor össze fog jönni!
2012. febr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A saját fajtámnál az a tapasztalatom, hogy a külföldről, méregdrága pénzen, kiállitási ill. munkacélra vásárolt kutyák, egytől-egyik szarok. A jó kutyákat benntartják az országban, vagy maguknak, választani vagy dupla árért lehet, vagy utalsz, és hoz egy kiskutyát a repülő. ugyhogy kintről venni is lutri, ráadásul szép, és jó szukát lehet "csinálni", jó kant nehéz. Egész biztos itthon nem találsz olyan vonalat, amit megfelel az elvárásaidnak?
2012. febr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sajnos itthon nincs minőségi kutya az én fajtámból :/
2012. febr. 1. 16:38
 10/14 Akiteki ***** válasza:
Nem tartok nagyon sok fajtát, mert csak 2-t tenyésztek. A maradék 3 fajta ivartalanított házikedvenc. És a macska is:))
2012. febr. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!