Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szeretik a kutyások...

Miért nem szeretik a kutyások a yorkit? Sokszor látom itt is, hogy rossz róluk a vélemény. Nem velük van baj, hanem a gazdák egy részével. Ne kössétek már össze a yorkit a plázacicákkal! Igen, önfejű, de kezelhető. Igen, terrier, de a westie sem más.

Figyelt kérdés

Rájuk is igaz az, hogy nevelés kérdése. Ha nem neveled gyereknek, nem Ő lesz a főnök. Az enyém miért tudja, hol a helye, mikor jöhet, mikor nem????

Nevelés kérdése, ne írjátok már le őket!!!


2009. máj. 31. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Igazad van. Nekem személy szerint a yorkikkal nincs bajom, aranyos kutyusok. (nekem nem yorkim, hanem spánielem van). Viszont megemlítetted a westie-ket. Hát erről a fajtáról nincs jó véleményem. 3 ismerősömnek van westije, és mind a 3 kutya makacs, önfejű, buta kutya. Nem tudják hol a helyük, össze vissza piszkítanak a lakásban, stb. A 3 gazdi közül 2 hordta rendszeresen kutyakiképzőbe a kutyát, de már az oktató is feladta... egyszerűen túl vannak tenyésztve.

De ne vedd a szívedre a rossz hozzászólásokat a yorkikkal kapcsolatban, az a lényeg hogy te biztos imádod a kutyusodat! Fel a fejjel, ne érdeljen más véleménye :-)

2009. máj. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nagyon szeretem a kutyákat, mindegy milyen fajta, a keverékeket is imádom. A yorki az egyetlen amivel szemben fenntartásaim vannak, de emiatt nem a yorki a hibás hanem az emberek. Ahogy te is írod, hibásan párosítom a plázacicákkal és a divatkutya ténnyel, tudom hogy nem kéne, de mégis mindenhol ezt sugározzák az emberbe és hiába akarok máshogy gondolkodni róla, nem megy sajnos. Pedig a yorki is ugyanolyan kutya mint a többi, látod, mégis furcsa véleménnyel vagyok róla, csak azért, mert belém van rögzülve azok miatt amiket látok és hallok. Sajnálom, pedig elhiheted hogy próbálok reális maradni. 22L
2009. máj. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: igen, pontosan ez a bajom! A yorki sok kistestű kutyával szemben iszonyú okos...simán átveri a gazdit is, ha nem vagy résen...De abszolut kezelhető!


2. válaszoló: szeretettel várlak egy talira a kutyusommal:) meg fog változni a véleményed:)

2009. máj. 31. 12:26
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is yorkim van..az enyémben az a vicc, hogy a yorki mellet van még egy magyar vizslám is ..a yorki meg eltanulta szépen a vizsla szokásait..teljesen olyan mint egy vizsla egy yorki bőrébe bújva.....ezek a kutyák...:D:D
2009. máj. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én azért nem szeretem őket, mert ahánnyal találkoztam eddig, mindegyik vagy nekemjött, vagy ugatott mint valami vadállat és nekem akart jönni, vagy a gazdája mondta,hogy nem lehet megnevelni, és mindenhová bepisil, bekakál és nehéz megtanítani neki mindent. Nos, röviden ennyi oka van az ellenszenvemnek. Külsőleg sem a kedvencem, valamiért nem tetszik. Biztosan vannak normális Yorkik is, mint ahogy írod,a tiéd is jólnevelt. De sajna én eddig nem találkoztam,csak a neveletlen, harapós fajtájával.

De hozzáteszem, minden kutyát szeretek azért,mert kutya. :)

Ja és nekem tacsim van, nyugi, őt is lepatkányozzák, csudázzák a haverjaim is, de nem érdekel! Téged se zavarjon, te szereted az a lényeg!

2009. máj. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

szia.

nekem egyik kutyával sincs bajom

2.nak: nekem is van egy 10 hónapos westiem meg egy 2éves szintén westie. Hogy lehet az hogy az enyémek nem piszkítanak összevissza a házba,tudja hol a helye és csak ott fekszik és nagyon okos is mind2.

Amiket te írtál hogy az ismerősödé makacs,önfejű: ez azért van mert kiskorukban nem lett rászolva,nem lett nevelve.Ezt bárkitől megkérdezheted,és uyganez van a yorkikkal.

Ha kiskorukban nincsenek rendesen nevelve és a főnök nem Te leszel,hanem a kutyád akkor persze hogy nem fog rád hallgatni,önfejű lesz és ezekből kiindulva buta is ami igazából nem igaz,csak ő te hiszed annak,mivel nem halgat rád így nem is fog semmit megcsinálni neked.

Nemhiába ha egy rendes tenyésztőtől veszed a westiedet alaposan ellát tanácsokkkal a neveléssel kapcsolatban főlleg ha a kutya kiállításra fog menni,de egyébként is.

2009. máj. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
* bocsi 1.nek írom
2009. máj. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Édesem, ha rögtön válaszolsz is a kérdésedre még meg sem érkezett válaszokra, akkor kérlek inkább blogolj erről vagy valami, de ne kérdezgesd.

Én sem szeretem a yorkit, mert életképtelen fajtának tartom életképtelen gazdikkal. Ismerek kivételt is, rendes yorki rendes gazdival, de ritka, no. A pittbulról sem mondják, hogy besz*ri állat, csak nem van közöttük olyan. A legtöbb yorki valami ideggyenge elkényeztetett dolog, amit még a gazdái sem vesznek kutyaszámba, hát mitől érezné ő magát annak?

2009. máj. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
azért azt ismerjük be, hogy a yorki és a westie közt van különbség.. tudom, hogy vannak jólnevelt yorkik,de mindenki tudja, hogy a többség elég gyenge idegzetű.. a környékünk televan yorkival, van vagy 15 db, abból 3at szeretek, mondjuk eleinte ebbőla 3ból 1 nekem akart jönni, amikor a westiem még csak 3 hónapos volt,mostmeg hogy lassan elérjük a 9 hónapot az utca végéről rohan hozzánk... én személy szerint nem szeretem őket, mert túlvannak tenyésztve, ezért hisztisek,de vannak szeretnivalóak.
2009. aug. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekem a yorkikról a plázacica gazdáik jutnak eszembe, szerintem tipikusan b-uzis kutyák. Én moszkvai őrkutyát tartok.
2011. jan. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!