Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legjobb megoldás szelektív...

Legjobb megoldás szelektív hallás ellen?

Figyelt kérdés
1 hónapja van egy kutyánk, most éli a kamszkort, ahhoz képest nagyon jólnevelt, utcán egész szépen sétál már póráz nélkül is, pórázon gyönyörűen jön, egy baj van csak: ha meglát egy kutyát, mint az őrült, egyből odarohan. Akkor aztán hiába szól neki az ember, rohan a másik kutyához. Ma is annyira kínos volt, egy srác a vizslájával sétált a határban, én is az én kutyámmal, és az én kutyám odarohant, hiába szóltam, elfutottam, az sem érdekelte, jó 10 perc múlva jött oda. Ilyenkor mit lehetne tenni? Az az ötletem támadt, hogy mihelyst meglátom, hogy elkezd rohanni, elédobok egy üveget kövekkel tele, akkor megijed, odajön hozzám, megdicsérem. Szerintetek?

2012. febr. 1. 16:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A palack vagy kulcs jó megoldás lehet.
2012. febr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A szelektív hallás egyetlen ellenszere a tekintély...
2012. febr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen, de a palacknak is csak akkor van értelme, amikor még éppen elindul, nincs még nagyon benne az állapotban. Egyébként máskor gyönyörűen behívható. Az a baj, hogy nem sok módunk van gyakorolni, mert nincs erre sok kutya.
2012. febr. 1. 16:18
 4/18 anonim ***** válasza:
A palacknak akkor is értelme van, ha már elindult te hívod, és b@szik visszajönni, nyugodtan oda lehet mellé dobni, megint hívni. Hidd el menni fog. Azt fogja akkor megtanulni, hogy ha te azt mondod menjen ő megy, különben jön a morgás amit ő nem akar.
2012. febr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A legjobb módszer a távolság növelése kettőtök között a rangsorban. Most különösen nehéz lesz, így kamaszkorban.

A legjobb gyakorlás pedig a kutyasuliban van és legalább az oktatók is tudnak segíteni.

2012. febr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%
Én kutyámmal is ugyanez volt a helyzet.Mi városban élünk és elég sok kutya van erre szóval gyors megoldást kellett találnom hasznosítottam ,amit már tud a Nem és az Ül parancsszavakat.Itthon önfegyelemre próbálta nevelni a játékait az orra előtt húzogattam el és akárhányszor próbált odakapni érte mindig mondtam ,hogy nem és ül ekkor visszahúzódott és leült illetve a mutató ujjamat intő szándékkal felemeltem erről mindig tudta ,hogy nem szabad .Amikor meglát egy kutyát akkor ennyit mondok neki és ott mellettem leül látom nagyon küzd szerencsétlen saját magával még néha el is fut de sok esetben már szót fogad erre a párosításra.Nekünk ez vállt be.Én tárgyakat azért nem vágok elé mert 1 félek ,hogy eltalálnám 2 a megfélemlítés nem egyenlő szerintem a fegyelemmel amúgy meg lehet csak kikerülné
2012. febr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok enyém most 7 hónapos szóval még csak nem is kamasz de már eredményeket értem el ezzel.
2012. febr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs a közelben kutyasuli, így ez kizárva. Biztos vagyok benne, hogy elfogad falkavezérnek, ez az egy szitu van, amikor elborul az agya, és 'selát-sehall-dömötör' lesz belőle. 1 hónap alatt hatalmas fejlődést értem el, póráz nélkül jön, hallgat rám, emberekhez nem megy oda, egyedül erre nem tudtam még megoldást találni.
2012. febr. 1. 16:28
 9/18 anonim ***** válasza:
38%

A palack nem megfélemlítés. Lehet az is, ha ha túl sokat és erősen használod, bele erőlteted a félelmet a kutyába a túl gyakori használattal, de a jellemzőbb az ebben az esetben, hogy a gyakori használattól csak közömbösíted vele.

Egyébként azt közlöd a kutyáddal a normális használatakor, hogy neked elég nagy hatalmad van, hogy elérj vele egészen odáig, ahol ő van. Egyfajta tiszteletet ad neked, komolyabban vesz téged. De nem is muszály eldobni, az is hasznos, ha kavicsokat raksz bele a palackba és csak megcsörgeted. Egyébként gyakori, ha már ott a palack a kézben, nem is kell használni, mert önbizalmat ad a gazdiknak, hogy van egy biztos fegyverük. (Nem hiába hívjuk ezt varázspalacknak. :) )

2012. febr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Vagy vegyél egy 10-15 méteres pórázt és azzal gyakorolj, vagy ha másodszorra se megy oda, akkor nem elfutni kell (ezt sose értettem a cerbis leírásban) hanem odamenni és megtorolni a parancsszegést.


Nekem 2szer kellett megtorolni h nem jött elsőre, azóta nyugi van, legfejebb azért nem jön, mert néha elfelejtkezek magamról és az orrom alatt mormogok csak.

2012. febr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!