Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti a -25 fokba, vagy az...

Ti a -25 fokba, vagy az esetleges magas hóba, meg ilyen egyéb riogatásba hogyan fogjátok a benti kutyátokat levinni/kiengedni?

Figyelt kérdés
van egy 2,5 éves Westie kutyuskám aki bent lakik, és ahogy hidegebb van egyre inkább fázik ő is.. na és hogyha ilyen magas minden cucc lesz, hogy engedjem ki, hogy ne fázzon meg, meghát ilyen időbe mennyi ideig stb..
2012. febr. 1. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egy termo bélésű, meleg kabátot adj rá. Nem lesz semmi baja, hidd el. Kertetek van? Valószínűleg jelezni fog a kutya, ha már fázik és beakarna menni.
2012. febr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát mivel fajta megkötés nem volt, így úgy viszem le, ahogy eddig is. Az enyém belefetreng a hóba. Én 1 óra után már kellemetlenül érzem magam a hideg miatt, ő meg még csak akkor jön bele igazán :)
2012. febr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem igazán hiszem el még ezt a -25fokos jóslatot (accuweather mást mond), de ha tényleg ilyen idő lesz akkor 1x nagy séta, a többi 1-2perces kertlátogatás lesz. Nekünk is benti kutyánk van, ráadásul rövidszőrű is. Ajándékba kaptunk egy csudaszuper belül termo, kívül víz és szélhatlan kutyakabátot, abban úgy érzi, mintha nyár lenne, majd megkapja.

Amúgy tempósabb séta, hogy ö gyorsabban kimozogja magát én meg ne fagyjak halálra.

2012. febr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Rotis_lány ***** válasza:
Napi 4-5 egészségügyi séta, max 5 perc.(kertes ház) Hosszú séta nincs, mert ha megint szétcsúsznak a lábai, megrántja mert rohan mint az őrült, nem bírom hazacipelni. Na meg a diszpláziájának se tesz jót a hideg, ezért tavaszig szobafogság van.
2012. febr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Mailerdeamon ***** válasza:
Rövid időre nyugodtan le ki lehet engedni és el lehet vinni sétálni, semmi baja nem lesz, a havat meg a legtöbb kutya élvezi. A kutyák nem cukorból vannak, rengeteg kutya van ilyen időben is kint éjjel-nappal a menhelyeken is.
2012. febr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha csinálsz neki valami szórakozást, nem fázik. Tavaly volt egyszer hatalmas hó, mi óriásit túráztunk rengeteg kutyával, és nem fázott egyik se :)

A lényeg, hogy amíg kint vannak rohangáljanak. Mi ugyanúgy sétálunk kutyabandával ilyenkor is, sőt túrázni is megyünk a héten. Ha meg annyira fázik, hogy bandázni, játszani sincs kedve akkor ne erőltesd. Egészségügyi séta és csá.

2012. febr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy mint máskor. Nem kell ezt annyira komolyan venni, ezt a méteres hó előrejelzést, lehet nem is fog esni semmi. az a lényeg, hogy szaladgáljon az állat, mert akkor nem fázik, hőt termel a szervezete. A havat kifejezetten szeretik a westie féle ebek is. Nyugi, egy 15-20 percet kabát nélkül is kibír. Sőt lehet élvezi is.
2012. febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Ja és még annyit elfelejtettem, hogy éjjel-nappal kint vannak a kutyáim. Egy simaszőrű tacskó, egy vizsla, és egy komondor. Semmi jele a fázásnak.
2012. febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Hovarju ***** válasza:
Én semmi különöset nem tervezek a kutyámmal. Labrador keverékem van lakásban tartva. (kb. olyan magas mint egy spániel) Imádja a havat, úgyhogy szerintem rohangálós, játékos sétákat fogunk tenni, legfeljebb annyi különbséggel, hogy nem 2-3 órát leszünk kint , hanem kevesebbet. Bár azt tapasztaltam, hogy akármilyen hideg van,amíg rohangál nem fázik.
2012. febr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Hovarju ***** válasza:
Ja és a szomszéd westie is ruhában sétál ilyenkor és nagyon élvezi a havat.
2012. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!