Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő kell, hogy hánytass...

Mennyi idő kell, hogy hánytasson a sós víz?

Figyelt kérdés

Elmentem vásárolni, és mire visszaértem, a kutyám a saját fekhelyét szétszedte, egy pokrócot (még sose csinált ilyet). A pokróc széléből hiányzik egy 1-1,5 cm vastag, kb. 15 centi hosszú rész, ahogy letépte, és nem találom sehol, gyanítom megette, mivel a kutyám hajlamos megenni mindent sajnos. Mivel még biztos a gyomrában van, szeretném megelőzni a bélelzáródást, és a műtétet, ilyen esetben hánytatni kell sós vízzel, kb. 1 dl sós vizet meg is itattam vele 20 perce, de csak böfög néha egyet-egyet, nem akar hányni tőle, pedig étel is van a gyomrában, lenne mit kihányjon.


Innen a hánytatás infója: [link]


Nálunk legközelebb holnap délelőtt lesz orvos, addig jó lenne, ha inkább kihányná, minthogy műteni kelljen szegényemet. :(


Kérlek segítsetek!


Köszönöm előre is!


2012. febr. 1. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
A megevett pokróctól nem lesz semmi baja, az csak átmegy rajta, viszont a só erösen mérgezö a kutyák számára, ezen kivül a sós viz nem alkalmas hánytatásra. Itass vele tiszta vizet, hátha nem lesz baja a sótól.
2012. febr. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát, ha esetleg tudsz szerezni füvet, vagy van otthon saláta, retekzöld, petrezselyem, stb. akkor azt etess vele, attól szoktak hányni. Egyébként lehet, hogy nem nyelte le, csak elkaparta valahová (persze tudom, hogy erre nem lehet alapozni). Majd írd meg, mi volt, drukkolok:)
2012. febr. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Füvet is kapott, de nem történik semmi..


Azért aggódom a pokróc miatt, mert hosszú, vékony szál, és ez könnyen bajt okoz odabent a formája miatt... :(

Tudom, mert a szomszédom kutyája egyszer lelopott egy zoknit a szárítóról, és belepusztult. Levert lett, elvitték orvoshoz, kapott gyógyszert, mert hiába vizsgálták meg, nem mutatta ki a zoknit egy vizsgálat sem, és bélelzáródásban elpusztult szegénykém. :(

Szeretném, ha kijönne belőle, de azóta meg itt horkol a lábam mellett, esze ágában sincs hányni...


Egyébként meg kétlem, hogy a só mérgező lenne a kutyára, ha több magyarországi kutyakennel is feltüntetné a módszert a honlapján, és a Cerberos kutyaiskola is...

2012. febr. 1. 19:59
 4/6 Mailerdeamon ***** válasza:
Túldramatizálod, egy egészséges kutyának ettől semmi baja nem lesz.
2012. febr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A szomszédom kutyája is egészséges volt.. Együtt jártunk kutyasuliba is. :(
2012. febr. 1. 20:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért egy zokni más, mint egy kis anyagdarab. Szerintem se lesz semmi baja. Most felsoroljam neked, hogy apámék orálisan fixált airedale terrierje mi mindent megevett? És nem halt bele. Néhány közülük: kövek, kagylóhéjak, fél liter falfesték, hideg zsíroldó, egy doboz cigi, egy kb 10 méteres spárga, műanyag homokozó játékok...Egyszer sem kellett műteni. Igaz 11 évesen úgy halt meg, hogy a mája és a veséje felmondta a szolgálatot, lehet hogy az élete során elfogyasztott "mérgek" miatt.
2012. febr. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!